Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Проблем при вдигане на прозорец...

  1. #16
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by emo84 View Post
    ква е тая жега бе колега
    Ами жега колега.Малко на криво паркирана кола(предно ляво колело качено на камара с кал)голямо усукване на купето,37-38градуса,вдигнат до горе прозорец и последствието от това е пръскане му.Получи се нещо много красиво но не ми дойде на акъла да го снимам.Джама се пръсна навън.
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  2. #17
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    вдигането на прозорците !!!! всяка зима е така на наще колици .!!!!!!!!! ,на колегата на който се вдига стъклото на криво ! , просто трябва да смени водача на стъклото малък пласмасов намиращ се на вътрешната(рамка) конзола на вратата ! около 5 .10 лв. е
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    [QUOTE=emo84;816875]колега,как искаш да чуваш тва цъкане при работа на двигателя и музика? моето реле се чува как цъка но с музика няма начин.

    Има начин!
    Малко е просташки, ама върши работа, особено при аудиоманияци.
    Просто взимаш захранването на релето от това за плеъра и то по-близичко до него.
    Гарантирано ще цъкат колоните!
    Иначе на Алфите по принцип е направено релето да се чува доста отчетливо.
    Може да се сложи и зумер, свързан с лампата...
    Абе идеи много...
    И все в стил селски тунинг!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    @Coyota & @PEPI-2ALFA: 10x за отговорите. Пепи, какво точно ти ремонтираха в стъкларията? Самата джаджа ли ти сложиха наново или?
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  5. #20
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Nyte View Post
    @Coyota & @PEPI-2ALFA: 10x за отговорите. Пепи, какво точно ти ремонтираха в стъкларията? Самата джаджа ли ти сложиха наново или?
    Да, аз я бях разчулил и те сложиха нова. Даже не си направили труда да извадят останалото парче - щяло да си падне във вратата. Не се налага разглобяване на корите.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  6. #21
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    Странна работа В какъв сервиз точно си ходил? И каксе казва тая джаджа? И Веселa Коледа на всички, само хубави работи да ви се случват!
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  7. #22
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    Този проблем със вдигането но стъклата го имам и аз! Но само когато е мокро стъклото-нема вдигане,иначе на сухо нема ядове! Явно това им е слабото място на 145/146ците.А пък онзи ден,така бяха се замръзнали вратите,че цял ден немаше отваряне.А като я отворих се оказа ,че ми е паднал акумулатора и за капак ми е замръзнала и ръчната!!
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  8. #23
    започва да се пристрастява ODPleven's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Pleven,Ruse
    Age
    33
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by gogo79 View Post
    Този проблем със вдигането но стъклата го имам и аз! Но само когато е мокро стъклото-нема вдигане,иначе на сухо нема ядове! Явно това им е слабото място на 145/146ците.А пък онзи ден,така бяха се замръзнали вратите,че цял ден немаше отваряне.А като я отворих се оказа ,че ми е паднал акумулатора и за капак ми е замръзнала и ръчната!!
    Ааааа на мен ръчната първа ми замръзва...
    Аз толкова и я ползвам през зимата...

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    колеги на мен ми отказаха да ми оправят прозореца в сервиз....след като се хванах да си я правя сам пък ми казаха че не могат да се сменят пластмасовите щифтчета а трябва целия механизъм....общо взето ефекта не е да стане като нов просто се почва да се вдига по лесно

  10. #25
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Nyte View Post
    Странна работа В какъв сервиз точно си ходил? И каксе казва тая джаджа?
    Автостъкла Кобра, най близкия магазин. А как се казва не знам. Ще се опитам да го обясня. В рамката на стъклото стои, на стъклото има малка дупка, в която влиза щивтчето на тая пластмаса, и тя се движи като в релса в самата рамка. Около 2см. е дълга. В магазина за стъкла ще се сетят за нея.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  11. #26
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    Автостъкла Кобра, най близкия магазин. А как се казва не знам. Ще се опитам да го обясня. В рамката на стъклото стои, на стъклото има малка дупка, в която влиза щивтчето на тая пластмаса, и тя се движи като в релса в самата рамка. Около 2см. е дълга. В магазина за стъкла ще се сетят за нея.
    На 155, както и при типо/темпра/делта има такова чудо, но на 145/6 не съм сигурен. При тях механизма на стъклото е по-различен и самото стъкло е захванато с болтове.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  12. #27
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by gogo79 View Post
    Този проблем със вдигането но стъклата го имам и аз! Но само когато е мокро стъклото-нема вдигане,иначе на сухо нема ядове! Явно това им е слабото място на 145/146ците.А пък онзи ден,така бяха се замръзнали вратите,че цял ден немаше отваряне.А като я отворих се оказа ,че ми е паднал акумулатора и за капак ми е замръзнала и ръчната!!

    За протокола само - и моето стъкло на лявата врата в мокро време се вдига трудно.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  13. #28
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by gogo79 View Post
    Този проблем със вдигането но стъклата го имам и аз! Но само когато е мокро стъклото-нема вдигане,иначе на сухо нема ядове! Явно това им е слабото място на 145/146ците.А пък онзи ден,така бяха се замръзнали вратите,че цял ден немаше отваряне.А като я отворих се оказа ,че ми е паднал акумулатора и за капак ми е замръзнала и ръчната!!
    Заключването/отключването на вратите е другата 'детска' болест на модела Решението е от пръскане със силиконов спрей, през мазане с глицерин, та до търкане със сланина (един колега беше писал преди време, че така лекували залепващите уплътнения )
    Ръчната е също типичен симптом за 145/6 (а и за много италиянски автомобили) и се лекува с ново жило.

    БТВ, при мен понякога се случва да 'замръзне' централното - отключва и заключва след секунда. Забелязах, че се дължи на 'запецване' на копчето за отключване/заключване на шофьорската врата. Пръснах го обилно със силиконов спрей и нямам ядове за момента в студовете
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Заключването/отключването на вратите е другата 'детска' болест на модела Решението е от пръскане със силиконов спрей, през мазане с глицерин, та до търкане със сланина (един колега беше писал преди време, че така лекували залепващите уплътнения )
    Ръчната е също типичен симптом за 145/6 (а и за много италиянски автомобили) и се лекува с ново жило.

    БТВ, при мен понякога се случва да 'замръзне' централното - отключва и заключва след секунда. Забелязах, че се дължи на 'запецване' на копчето за отключване/заключване на шофьорската врата. Пръснах го обилно със силиконов спрей и нямам ядове за момента в студовете
    Какъв силиконов спрей ползваш? Може на Л.С.

  15. #30
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    От 'Практикер' го купувам. Ползвам спрей на същата марка и за климатика, и за тапицерията, обаче не помня марка. Едни тумбести, сиви са
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •