Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Проблем при вдигане на прозорец...

  1. #1
    започва да се пристрастява ODPleven's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Pleven,Ruse
    Age
    33
    Posts
    72

    Default Проблем при вдигане на прозорец...

    Проблема се изразява в това че като си сваля прозореца до долу , при опит за вдигане, когато задържа копчето той спира да се вдига 2-3 пъти и се налага да пускам и натискам копчето по няколко пъти, което малко или много отвлича вниманието по време на движение (особенно градско)...

    Off:А и да попитам по-знаещите къде се намира релето, което цъка при включени мигачи, защото моето си "мълчи" и все ги забравям...

  2. #2
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    колега на старата ми алфа беше така,ама го правеше когато си иска и така и не разбрах от къде е проблема
    сега и на новата го прави от време на време и аз се чудя от къде е

  3. #3
    започва да се пристрастява ODPleven's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Pleven,Ruse
    Age
    33
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by lokara View Post
    колега на старата ми алфа беше така,ама го правеше когато си иска и така и не разбрах от къде е проблема
    сега и на новата го прави от време на време и аз се чудя от къде е
    Моята го прави постоянно

  4. #4
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Ще ползвам темата на колега и аз да задам един въпрос. Като е по-влажно и десния ми прозорец се вдига до някъде и запецва. Малко се налага да го наместа с ръка и се оправя. Сякаш върви накриво... Каква може да е причината и на какво се държи тоя джам?
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Quote Originally Posted by Nyte View Post
    Ще ползвам темата на колега и аз да задам един въпрос. Като е по-влажно и десния ми прозорец се вдига до някъде и запецва. Малко се налага да го наместа с ръка и се оправя. Сякаш върви накриво... Каква може да е причината и на какво се държи тоя джам?
    колега аз го имах същия проблем....има едни пластмасови механизамчета които с времето се износват и прозореца почва да бяга от коловозите....можеш да го оправиш като си купиш целия механизъм( аз си го взех втора ръка горе долу запазен за 50 лв) но пак не е като ново....пак леко бяга....

  6. #6
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    брей ще видя какво се е чупило и ше вадя от другата алфа донор

  7. #7
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Quote Originally Posted by ODPleven View Post
    Off:А и да попитам по-знаещите къде се намира релето, което цъка при включени мигачи, защото моето си "мълчи" и все ги забравям...
    Релето на мигачите е от лявата страна на волана под кората.Трябва да махнеш кората под волана,тя е на няколко болта,после махаш пластмасите около отворите за въздуха(виждат се като отвориш вратата) и декоративното капаче между отворите и волана(на щипки е и излиза с дърпане),под него също има няколко болта.Като ги свалиш отдоло има релета,това което ти трябва мисля,че беше най-лявото то е по-високо от останалите.Ако не ти цъка релето значи и мигачите няма да ти работят?!
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  8. #8
    започва да се пристрастява ODPleven's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Pleven,Ruse
    Age
    33
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by zaryto View Post
    Релето на мигачите е от лявата страна на волана под кората.Трябва да махнеш кората под волана,тя е на няколко болта,после махаш пластмасите около отворите за въздуха(виждат се като отвориш вратата) и декоративното капаче между отворите и волана(на щипки е и излиза с дърпане),под него също има няколко болта.Като ги свалиш отдоло има релета,това което ти трябва мисля,че беше най-лявото то е по-високо от останалите.Ако не ти цъка релето значи и мигачите няма да ти работят?!
    Те работят, но цъкането се чува само ако не работи двигателя и не е пусната музика..(като отворя врата и е на контакт се чува как цъка на аварийните, но в движение трябва супер много да се заслушам за да го чуя )

  9. #9
    Запален алфист emo84's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Монтана
    Age
    40
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by ODPleven View Post
    Те работят, но цъкането се чува само ако не работи двигателя и не е пусната музика..(като отворя врата и е на контакт се чува как цъка на аварийните, но в движение трябва супер много да се заслушам за да го чуя )
    колега,как искаш да чуваш тва цъкане при работа на двигателя и музика? моето реле се чува как цъка но с музика няма начин. щом работят авариините значи си цъка няма кво да го мислиш повече.А на лявата врата и моя прозорец се вдига на пресекулки и скърца яко някъде в оплътненията обаче само когато е мокър,иначе си се вдига нормално без скърцане без нищо но незнам от къде е проблема
    Last edited by emo84; 22-12-2010 at 16:11.

  10. #10
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Quote Originally Posted by ODPleven View Post
    Те работят, но цъкането се чува само ако не работи двигателя и не е пусната музика..(като отворя врата и е на контакт се чува как цъка на аварийните, но в движение трябва супер много да се заслушам за да го чуя )
    На 145-цата в сравнение с други автомобили се чува даже дразни.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  11. #11
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default И при мене е така

    При моята кола шофьорският прозорец се вдига малко забавено стига на 10см преди да се затвори напълно и спира после бутам копчето и се вдига.Този проблем го нямаше до преди 6 месеца когато в жегата ми се пръсна джама,сложих новия и се започна това.
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  12. #12
    Запален алфист emo84's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Монтана
    Age
    40
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by patrona View Post
    При моята кола шофьорският прозорец се вдига малко забавено стига на 10см преди да се затвори напълно и спира после бутам копчето и се вдига.Този проблем го нямаше до преди 6 месеца когато в жегата ми се пръсна джама,сложих новия и се започна това.
    ква е тая жега бе колега

  13. #13
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Nyte View Post
    Малко се налага да го наместа с ръка и се оправя. Сякаш върви накриво... Каква може да е причината и на какво се държи тоя джам?
    Преди 2 седмици разглобих шофьорската врата на 155-цата на брат ми заради това. Една малка пластмаса "закопчана" за стъклото се движи като в релса в рамката на вратата. В първия магазин-сервиз за стъкла ще ти я сменят за 5 минути срещу 5лв. (на брат ми му взеха 7-8, защото валеше дъжд).
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  14. #14
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Запецването на прозореца е детска болест. Аз си помагам с ръка, когато го вдигам, но като цяло рядко свалям прозореца и гледам да не го свалям повече от 2/3, ако не се налага наистина.

    Quote Originally Posted by emo84 View Post
    ква е тая жега бе колега
    Като каза 'жега', кажи нещо за аватара си
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  15. #15
    Запален алфист emo84's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Монтана
    Age
    40
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Запецването на прозореца е детска болест. Аз си помагам с ръка, когато го вдигам, но като цяло рядко свалям прозореца и гледам да не го свалям повече от 2/3, ако не се налага наистина.



    Като каза 'жега', кажи нещо за аватара си
    хахаха от цялата картинка само колата е истинска,щеше да е яко да ги бех снимал найстина.малко играчка с изрезване на п....те но стана добре и почти реално
    Last edited by emo84; 23-12-2010 at 18:16.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •