Results 1 to 8 of 8

Thread: Алфа ромео 145 2.0 ТС проблем

  1. #1
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default Алфа ромео 145 2.0 ТС проблем

    Добър вечер на всички.Значи имам няколко проблема с колата . Проблема ми е свързан с това ,че като давам гас и стане време да превключвам на друга предавка си пускам газта и в момента на превключването вместо да падат оборотите колата се исфорсира сама не много ама около 300-400 оборота отгоре по принцип нали трябва да падат а те се вдигат при пусната газ ? Дали е дросел клапа или дебитомера има нещо общо или може би пък е друго ..Другия ми проблем е ,че скоростната ми кутия маи си заминава .. цялата е омаслена и скоростите задна и 1ва хъркат много често ( при по бързо вкарване при по бавно няма проблеми ) има ли пробка някаде да проверя дали въобще има масло .. и мога ли сам да налея от някаде възможно ли е да е разместена ? Защото преди 1 седмица нямаше никакво омасляване по нея или по мотора ... но мисля че всичко стана от влизането ми в една огромна дупка и одари някъде отдоло . Другия ми въпрос е колко градуса държи колата ви и постоянни ли са ? Моята като я карам максимум вдига 80 сега зимата до около 70 достига а когато седи на място и без никакво напрежение вдига 100 УЖАСНО Е и много се притеснявам от тази непостоянна температура съмнявам се температурния датчик да ме залъгва защото при това загряване от 90 и нагоре започва да ми се включва перката .. от което съдя ,че градусите които показва са реални .. ако някой знае нещо да казва

  2. #2
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Първия ти проблем го имам същия, и след почистване на всичко едва ли не, за което се сетих, че може да има някаква връзка пак и си го има... А относно темературния датчик - ако колата ти е преди фейслифта, значи е нормално.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  3. #3
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    да преди фейслифта е забравих да спомена 1996 година може би една от първите и е нормално да загрява до 100 градуса ли ? няма ли да скапе мотора

  4. #4
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    да преди фейслифта е забравих да спомена 1996 година може би една от първите и е нормално да загрява до 100 градуса ли ? няма ли да скапе мотора
    Е чак до 100 едва ли е нормално, но е нормално да се мени в зависимост от това дали си на дълъг път или в задръстване. За разлика от колите след фейса - те също си променят температурата, но уредът не го отчита
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    да преди фейслифта е забравих да спомена 1996 година може би една от първите и е нормално да загрява до 100 градуса ли ? няма ли да скапе мотора
    или не ти показва вярно уреда или колата има проблем (не се охлажда добре,виж дали пуска и 2 степени на перката и датчика на термоста смени -20-тина лв)За твоята кола са нормални 80-градуса (в града или извън него малко повече в задръствания 90-92 )
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  6. #6
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Зависи и колко време се кара колата.Значи нормално би трябвало да загрее за около 10-15 минути, но и това се мени в зависимост колко е студено.
    Иначе термостата би трябвало да отваря, 88 а перката да включва първа степен на 92 общо взето това е нормалната температура на работа на мотора .
    Alfa 155 2.0 16v

  7. #7
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Каза че си ударил колата отдолу. Горещо ти препоръчвам да я огледаш внимателно и да видиш какви поразии са станали, особено след като имаш омасляване. Пробката за проверка на нивото и доливане се намира отпред на кутията, един шестограмен болт. Планката за защита на изпускателните тръби махната ли е? Ако не е можеш да си спечелиш няколко ценни сантиметра като я разкараш.
    146 1.6TS CF1 '98


  8. #8
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    мерси много за отговорите помогнахте ми доста ако някои знае още нещо да казва
    Last edited by tqnbtb; 21-12-2010 at 18:01.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •