Results 1 to 4 of 4

Thread: Пак за гасненето

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default Пак за гасненето

    Изчетох всички възможни теми по въпроса , ама така и не можах да видя решение по въпроса, та затова пиша в нова тема.

    На проблема: гасне.

    От няколко дни започна понякога да ми гасне колата (155 1.8 8v - няма газова , но като я купих си личи, че някога е имала).
    Проблема като че ли се появява основно след като я покарам на по-високи обороти и то когато е загряла колата (студена май не е правила подобни мизерии). При "пенсионерско" каране като че ли няма подобен проблем. Първо се замислих за моторчето за празен ход (като я пусна по инерция падат до около 600 оборота и гасне), но след като изгасне и я запаля и като подам газ се позадавя, ако не подам газ като че пак ще изгасне, отпушва се после, като я поизрежа върви добре, но скоро пак гасне. Пък и ако е моторчето май трябва да играят обороти по принцип, а с изключение на гасненето, което не мога да хвана точна закономерност как става са си стабилни малко под 900 оборотите.

    Лошото е, че нямам възможност да я разкарвам няколко дни по диагностика и сервизи, а скоро трябва да пътувам (пък и малко ме притеснява като отида в сервиз да не сменят една камара скъпи неща без да има смисъл).
    На какво може да се дължи според вас?

    Мислех за кофти бензин (сипвам само на шел 95 - утре ще долея 100 октанов от ОМВ), запушен бензинов филтър (сменян е обаче преди 1 000 км), а и след като подам газ и се отпуши като я настъпя върви добре докато не остане на празен ход и загасне пак . Мислех и за промивка на стъпковото моторче и промивка на дебитомер, ама въпреки, че четох инструкциите как става малко ме е шубе, особено при цените от няколко стотин лева за нови ако ги прецакам. Може ли това да се дължи на кабели или свещи (свещи съм сменил преди няколко стотин километра - golden lodge) - свещите прегледах (старите бяха целите в масло), новите си изглеждат добре, кабелите гледах, ама нищо не видях. Или пък да е прецакана ламбда сонда? Утре ще гледам за спукани гуми по въздуховодите.


    Освен всичко напоследък гори доста бензин и много много масло (selenia 20k for alfa romeo, сменено преди около 3 000 и долях преди около 1 500 цял литър, сега пак и останало под минимума и ще доливам. Видими течове не видях, доста е омаслено и запрашено обаче моторчето за празен ход (сякаш отвътре избива масло) , дюзите на инжекциона и чак до дебитомера - вече се чудя да не е запушен там как му се казва на отдушника за картерните пари и дали може оттам да връща масло във въздуховодите , знам ли). Не пуши (или поне не видимо или много) значи не би трябвало да го гори маслото, къде отива толкова масло един господ знае.
    Друго, което може да е важно - карана е доста време само на градско - около 1 500 километра, и то не много в обороти, защото докато загрее и са минали 4-те километра до работа и я спирам, а не искам студена много да я ръчкам.

    Дайте моля идея какво да сменям , защото всичките неща , за които четох, че може да са проблем са от порядъка на 150-400 лв и не ми се ще да хвърлям толкова пари на вятъра. Или все пак да ходя в сервиз на диагностика (знам , че е най-добре, но е почти невъзможно да намеря няколко часа през деня за диагностика и после да я карам пак за ремонт)? А ако я закарам и я оставя да сменят каквото преценят ще ме одерат жив - отиде морето.

    Дайте някакви идеи моля, защото се оказа, че и шарнири трябва да сменям и направо ми идва да и драсна клечката пред блока.
    Alfa 155 1.8 TS 8V - ex
    Alfa 156 1.8

  2. #2
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    като първа мярка, закарай я на Бобо, да ти направи някои от малките и евтини профилактики, почиствания и прочие
    и да ти каже дали дебитомера и ламбдата са пътници (заминали)

    ама с тоя разход на масло работата не е добре хич, ама хич...

    виж там сепаратор на картерни газове това онова, ама едва ли ....

    но все пак иди при бобо, той няма да те одере жив, и няма да я гледа като голям камък
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #3

    Default

    От какво се оказа, че е проблемът?
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default

    Ами нямаше възможност да я вземат за диагностика, но проблемът се оказа Шел . След доливане на бензин (100 октанов от ОМВ) проблема изчезна.
    Alfa 155 1.8 TS 8V - ex
    Alfa 156 1.8

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •