Results 1 to 11 of 11

Thread: Странен шум от към таблото 147

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Странен шум от към таблото 147

    От няколко дни ми се струваше, че в колата се е събрало вода и се плиска на ляво на дясно...Това до днес, когато изгасих всички източници на шум - музика, отопление итн и се заслушах...

    Звука се появява като подам газ. Чува се от към таблото към пасажера....Представлява нещо между бълбукане и шуртене на вода. Абе чува се как водата циркулира някъде зад таблото...

    Този звук до сега не съм го имал, появи се като започнаха студовете (преди седмица). Не губя антифриз, нямам течове в купето....

    Какво да направя, за да спра този звук от водата, че се чувствам все едно имам в колата аквариум с рибки
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2

    Default

    Знам за подобен проблем при съвсем друга кола(Рено) оказа се теч в радиаторчето на парното и съответно влезнал въздух в малкия кръг на охладителната система. При подаване на газ се чува като плискане ама пък допринася за екзотиката в колата

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    1

    Default

    има голяма вероятност да е от количеството на фреона,което при теб явно е намаляло.

  4. #4
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    Знам за подобен проблем при съвсем друга кола(Рено) оказа се теч в радиаторчето на парното и съответно влезнал въздух в малкия кръг на охладителната система. При подаване на газ се чува като плискане ама пък допринася за екзотиката в колата
    Бе да ти кажа хич не искам да ми е екзотично ... Ако радиатора е пробит, няма ли да губя антифриз и да тече някъде в купето? Аз не губя антифриз и нямам течове...

    Quote Originally Posted by kakiza View Post
    има голяма вероятност да е от количеството на фреона,което при теб явно е намаляло.
    Аз не карам с включен климатик колега...Нещо не разбирам какво общо има количеството на фреона с това, че чувам как антифриза циркулира



    Единственото съмнително, което се сетих, че съм правил в последния месец е, че свалихме газовия инжекцион и там разкачахме маркучи и тече антифриз...Може тогава да е влезнал въздух, ама пък за 1 месец да не се е САМОобезвъздушила..?!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #5
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    просто се чува циркулацията на антифриза през парното!
    не е нито до въздух , нито пък до нещо нередно !
    затвори крана и ще видиш ,че изчезва този шум
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Токич тоя шум със сигурност го нямах до преди 1-2 седмици да речем Имаше един колега, който след смяна на антифриз получи и той същия бонус...И тогава много му се смях как като подава газ е като помпичка от аквариум
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    да с повишаване на оборотите антифриза си минава по бързо през парното и аз съм се чудил някога на типото ми, възможно е да е останал някакъв въздух там !! ама пък и се там да си стои !!
    Last edited by toki4a; 19-12-2010 at 12:11.
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  8. #8
    започва да се пристрастява paparak_ivi's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    57

    Default

    При мен имаше ,преди време нещо странно.Имаше един период дето валеше цяла седмица.Качвам се аз един ден дъждовен ден н а156 и трагвам пускам парното и кат се започна един вой.(сещате ли се някога продаваха едни петлета дето се пълнеша с вода и бяха свирки) е същия звук. След 1 час сичко беше ок явно водата се беше изпарила ноот страна на пасажера имасхе долу една лека струйка от капка от към таблото в единия край.Отогава никока не се е появавало ,явно от многото дъжд беше станало

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Бе да ти кажа хич не искам да ми е екзотично ... Ако радиатора е пробит, няма ли да губя антифриз и да тече някъде в купето? Аз не губя антифриз и нямам течове...


    Така се и случи на края изтече в купето. Но не ми се вярва да се случи при теб. Аз залагам на малко количество въздух.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  10. #10
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ще направя опит за обезвъздушаване, дано се оправи
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #11
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Default

    На моята 155-ца се чуваше същия шум след като смених антифриза миналата зима.Нещо като бълбукане,ама след време изчезна.И то само като подам повечко газ,тогава се чуваше.Ама пък парното си работеше нормално,предполагам че остава малко въздух в радиаторчето на парното, коѝто след време изчезва.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •