Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Проблем с парното 145 1.3

  1. #1
    започва да се пристрастява mitaka721's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    39

    Default Проблем с парното 145 1.3

    Здравейте.Имам проблем с радиатора на парното ако може помоглете.Значи проблема е такъв колата си загрява нормално до окло 90град. маркучите входящия и изходящия към радиатора са горещи а не духа топло дъха хладък въздух.Разгобих го и като го барам е горещ а от горната най голямата клапа излиза смесен въздух топъл и студен,ако някой има идея от какво може да е моля помагайте.Колата е алфа 145 1.3 боксер.

  2. #2
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Колега а като си я разглобил сети ли се да погледнеш да не е заяло нещо по механизма,които ти отваря кранчето на топлото,демек провери като въртиш първата врътка дето е за топло/студено-жилото дали ти отваря кранчето.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  3. #3
    започва да се пристрастява mitaka721's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    39

    Default проблем с парното

    Да колега отваря си или поне така изглегда жилото се движе добре и в двете посоки,и механизма също се движи добре,първо това проверих.Дали има някаква външна клапа от която зависи как ще духа,понеже като си мушна ръката към радиаторчето,от ляво и дясно духа топло а по средата си е студено.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka721 View Post
    Да колега отваря си или поне така изглегда жилото се движе добре и в двете посоки,и механизма също се движи добре,първо това проверих.Дали има някаква външна клапа от която зависи как ще духа,понеже като си мушна ръката към радиаторчето,от ляво и дясно духа топло а по средата си е студено.
    Предполагам запушване, което значи по-малък дебит гореща вода и съответно лош топлообмен. Все пак провери всичко по инсталацията, преди да сменяш.
    Arena Coast Customs

  5. #5
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    единственната външна клапа е тази от страната на пасажера но тя при отворено положение смуче въздух от вън,и обратното при затворено-от купето и се оправлява с лостчето което е под ключа за степените на вентилатора
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  6. #6
    започва да се пристрастява mitaka721's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    39

    Default

    Благодаря колеги мисля да го сменя радиаторчето вече си го поръчах,пак да видем какво ще стане.

  7. #7
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Сори за спама, ама ако си го сменил и старото е наистина повредено, може ли да го получа за едни проби?
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  8. #8
    започва да се пристрастява mitaka721's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix View Post
    Сори за спама, ама ако си го сменил и старото е наистина повредено, може ли да го получа за едни проби?
    още не съм го сменил,понеже май трябва да разглобя половината кола

    ---------- Post added at 21:10 ---------- Previous post was at 21:07 ----------

    днес гледах една схема на парното,та там видях 4е има една клапа която пуска студен или топъл въздух,та като я рзмърдах малко с коп4ето за топло и студено взе да духа мако по топло,ве4е взех да се съмнявам дали е от радиатор4ето.а и температурата на антифриза е 80град.дали е нормално това в градски условия?
    Last edited by mitaka721; 28-12-2010 at 21:14.

  9. #9
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Нормално си е температурата да е такава. Абе ако нямаш теч в краката на шофьора от към средната конзола или каквато и да е липса на антифриз, значи не е от радиаторчето.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  10. #10

    Default

    Провери си и крана на парното. Тия кранчета имат неприятното свойство да се чупят по най-разнообразни начини.
    На мен ми се е случвало вътрешната част да се счупи, регулирането си работи на пръв поглед, а се оказва че вътре не се случва нищо.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Max View Post
    Провери си и крана на парното. Тия кранчета имат неприятното свойство да се чупят по най-разнообразни начини.
    На мен ми се е случвало вътрешната част да се счупи, регулирането си работи на пръв поглед, а се оказва че вътре не се случва нищо.
    Мойто фабричното беше по същия начин. Явно е често срещано.

  12. #12
    започва да се пристрастява mitaka721's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by Max View Post
    Провери си и крана на парното. Тия кранчета имат неприятното свойство да се чупят по най-разнообразни начини.
    На мен ми се е случвало вътрешната част да се счупи, регулирането си работи на пръв поглед, а се оказва че вътре не се случва нищо.
    товаозна4ава ли 4е трявбва да свалям пак вси4ко
    по принцип изходящата ртъба е малко по студена от входящата и при палене сутрин се 4увам малко булбици в радиатора,направо незнам

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka721 View Post
    товаозна4ава ли 4е трявбва да свалям пак вси4ко
    по принцип изходящата ртъба е малко по студена от входящата и при палене сутрин се 4увам малко булбици в радиатора,направо незнам
    Кранчето се намира на лесно място - при мен се свалят две от декоративните пластмаси в краката на шофьора. Самото кранче е на 2 болта и маркуча, който влиза към него. Приготваш си един лиген, защото ще изтечат около 2-3л антифриз.

  14. #14
    започва да се пристрастява mitaka721's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by soldier View Post
    Кранчето се намира на лесно място - при мен се свалят две от декоративните пластмаси в краката на шофьора. Самото кранче е на 2 болта и маркуча, който влиза към него. Приготваш си един лиген, защото ще изтечат около 2-3л антифриз.
    Благодаря колега така ще опитам първо,та да видим кво ще стане.

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ruse
    Posts
    58

    Default

    първо си обезвъздуши системата щом има бълбукане значи има въздух в парното и сега някои ще каже че тя сама се обезвъздушава което е така но тръбата за обезвъздушаване е с много малък отвор и без проблем ноже да е запушена аз имах същия проблем и напразно си сменях водната помпа и термостата и накрая видях че тоя маркуч е запушен

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •