Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: Обсъждане на двигатвля 2.0 V6 ТВ

  1. #16

    Default Re: re

    Quote Originally Posted by virusalfa
    http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=9834&item=45009972 93&rd=1 otvorete i vijte!!!
    не ме впе4атлява особенно ...
    ако ми намеква6 не6то с километража ....

    е тва е една дъртааа 75 само 1,8 турбо 8 клапана .... с аеродинамика на тухла ... говорим по принцип за двигателя като такъв техни4ески ...

  2. #17
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default turbo

    aa,dobre e ,ot kakav model sa skorostite/ILI IMA DEFEKT OBOROTOMERA/?
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  3. #18
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default re

    mojta e absolutno s6tata/tamno sinjata -gore/: http://alfisti.ru/164/164.htm
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  4. #19

    Default

    няма дефект ... скоростите са от 75 в6 3,0 дълги с дълъг диф ... така 4е може и о6те ... ама мисълта ми не е там ...вси4ко това се постига с един лек алуминиев двигател... по прост по надежден ..по лесен за ремонт ... по лек ... по ефтин ... лека предница ... добър баланс на купето ...по добра стабилност ... по малко об6то тегло-> по добра динамика ... по ненатоварени спира4ки .... айде 4е ми омръзна идеята ми не е 4е този двигател в6 турбо е тъп или не става ... а просто има доста техни4ески бъгове в него

  5. #20
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default re

    Гледай сега,нали някъде писах,че ако имах кинти-мечтата ми е 75 Америка.....по-стабилен автомобил от тия модели като пътно поведение си признавам-НЯМА
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  6. #21
    Guest

    Default

    eee най накрая 6те дойдем на едно съ6то мнение колега

  7. #22
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default re

    ne6to komputara se ebava s tebe-ni6to 4e si gost-znam koj si ....i kade jivee6!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  8. #23
    Guest

    Default

    Malko kusno vidqh temata
    Ba6tata kara takava 94 god. i daje bqh pusnal tema kva cena moje
    da se tursi za prodajba no nikoi ne otgovori
    Spomnqm si navremeto(97god.) kato q kupihme kak q namerih.Jiveeh za malko na hipodruma i do medicinska akademia
    ima6e edno parking4e i tam gledam edna 164-ka no nqkak si stranna
    s malki farove nqma sivi broni.Vikam si kakva puk e tazi alfa.(togava
    pqh na 20 godini i bqh zapoznat samo s po starite alfi)
    Zvunq na na6ite i im kazvam namerih KOLATA.Ba6ta mi
    doide na sledva6tiqt den i prosto po pogleda mu razbrah 4e ve4e si ima
    nova alfa.ina4e ima6e 90-ka.Sobstvenika tvurde6e 4e e 3 litra turbo.
    S4upih se ot tursene po katalozi no taka i ne otkrih ni6to.Sled edna
    semdica ba6ta mi mi zvuni besen i vika kolata e 2 litra.A az mu vikam
    e tukmo 6te ti gori po malko
    Postepenno razbrah kakuv kusmet e imal da kupi 164-ka s tozi dvigatel.
    Stra6no izdrujliv Mnogo ikonomi4en no v su6toto vreme neveroqtno
    zversko uskorenie sled 100km/h do 100 spored men si e tromava
    1-va nqkude do 80
    Interesnoto e 4e e s delko a ne sus bobini.Turboto e garret no ne znam
    na kakuv boost raboti.
    Stra6no me e qd 4e iska da q prodava no vse pak se nadqvam da go razubedq

  9. #24
    Guest

    Default Re: re

    Quote Originally Posted by virusalfa
    Гледай сега,нали някъде писах,че ако имах кинти-мечтата ми е 75 Америка.....по-стабилен автомобил от тия модели като пътно поведение си признавам-НЯМА
    Mnoogo nervna kola za na4inae6ti baluci kato mene.Ina4e razpredelenieto mislq 4e be4e 54% kum 46%.Imam zverska katastrofa s 90-ka to4no poradi pri4inata 4e zadnicata re6i 4e 6tom sum podal tolkova gaz trqbva da otide da vidi koi e tozi oligrofen det se pravi na sustezatel.

  10. #25

    Default

    Нека да не се обиждаме
    мисля че не сме сложили котрол точно кой каква кола трябва да има за да пише тук!
    XTruck

  11. #26
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default Re: re

    Quote Originally Posted by Anonymous
    Quote Originally Posted by virusalfa
    Гледай сега,нали някъде писах,че ако имах кинти-мечтата ми е 75 Америка.....по-стабилен автомобил от тия модели като пътно поведение си признавам-НЯМА
    Mnoogo nervna kola za na4inae6ti baluci kato mene.Ina4e razpredelenieto mislq 4e be4e 54% kum 46%.Imam zverska katastrofa s 90-ka to4no poradi pri4inata 4e zadnicata re6i 4e 6tom sum podal tolkova gaz trqbva da otide da vidi koi e tozi oligrofen det se pravi na sustezatel.
    разпределението е 50/50 - за това е трансаксъла и за стабилност няма кво да си говориме аз лично се възхитих от поведението и миналата зима когато бях със скапани гуми. трудно е да я изкараш от релси, а ако успееш много лесно я връщаш в правия път. е все пак моята не е много мощна, но усещам че е по-стабилна от всички други коли които съм карал
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  12. #27

    Default

    164 2.0Турбо 4 цилиндров редови е 174 коня В6 2.0 Турбо е 204 коня! Дали няма никаква полза от този В6??? 30 коня мисля че не са никак малко?

  13. #28
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default re

    V6tb ot tija,koito komentiram az sa 155kw=211hp,kato vklu4im i fakta,4e palni oborotomera bev problem,nikak ne e malko,6toto sam vijdal kak izlita tolko goljam korab.Predsedatelja na fan-cluba na Alfa ot Italia ima takava,a za6to to4no takava-vie mi kajete
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by V_G_Z
    аа сега ...
    1. за двигател с принудително пълнене няма никакъв смислъл да се прави 6 цил и то В образен .... при обем 2 литра...
    2.едно е 6цил редови сингъл турбо съвсем друго е В6 сингъл турбо и трето В6 битурбо
    3. тоя В6 сингъл турбо е най тежкия бензинов двг на алфа ...
    4. да сложи6 едно турбо на В образен двигател е доста глупаво ...
    5 при вси4кото това по горе тоя двигател е напре4ено разположен...
    4удесен пример е 4 цил редови на лан4иа да ре4ем 2,0 литра турбо ... кому са нужни по тежко по скъпо по ненадеждно по глупаво техни4ески по сложно и т н недостатъци на в6 2,0 турбо ...като предимства аз не виждам ...?
    не искам да си мисли6 4е се заяждам или не6то подобно ... просто си разсъждавам на глас .... просто този двигател за мен е някъкъв компромис ....
    1. защо няма смисъл ?
    2. след като колата не е 100% бегачка, така по-евтино излиза.
    3. това не е вярно, ако имаш предвид ВСИЧКИ двигатели на АР
    4. много дублира точки 1. и 2. и защо е глупаво
    5. за кола с предно как да е разположен

    важно е да се разбере идеята на този двигател? - "продължение" на 2.0 двигател или "по-малкия" 3.0 двигател, защото двете идеи са много различни неща.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Angel
    Quote Originally Posted by V_G_Z
    аа сега ...
    1. за двигател с принудително пълнене няма никакъв смислъл да се прави 6 цил и то В образен .... при обем 2 литра...
    2.едно е 6цил редови сингъл турбо съвсем друго е В6 сингъл турбо и трето В6 битурбо
    3. тоя В6 сингъл турбо е най тежкия бензинов двг на алфа ...
    4. да сложи6 едно турбо на В образен двигател е доста глупаво ...
    5 при вси4кото това по горе тоя двигател е напре4ено разположен...
    4удесен пример е 4 цил редови на лан4иа да ре4ем 2,0 литра турбо ... кому са нужни по тежко по скъпо по ненадеждно по глупаво техни4ески по сложно и т н недостатъци на в6 2,0 турбо ...като предимства аз не виждам ...?
    не искам да си мисли6 4е се заяждам или не6то подобно ... просто си разсъждавам на глас .... просто този двигател за мен е някъкъв компромис ....
    1. защо няма смисъл ?
    2. след като колата не е 100% бегачка, така по-евтино излиза.
    3. това не е вярно, ако имаш предвид ВСИЧКИ двигатели на АР
    4. много дублира точки 1. и 2. и защо е глупаво
    5. за кола с предно как да е разположен

    важно е да се разбере идеята на този двигател? - "продължение" на 2.0 двигател или "по-малкия" 3.0 двигател, защото двете идеи са много различни неща.

    1.pri prinuditelno pylnene nqma6 nujda ot tolkova cilindri s takyv malyk obem ....!!! nedostatycite sa mnogo pove4e a polzata po4ti nikakva...
    2.po eftino ? koe mu e po eftinoto ot 4 cil . redovi single turbo???
    3.stava vypros za benzinovi dvigateli ... toq v6 2,0 e po tejyk ot 3,2 GTA !!!
    4. glupavo e ...poso4i mi drugi primeri na V obrazen dvg s edno turbo....??? trqbva da se pravi kompromis sys izp kolektor ...stava prekaleno golqm >gubi se energiq na izgorelite gazove>qko jega pod kapaka... i mnogo o6te ..
    5. to4no 4e takyv golqm i tejyk dvigatel e neuda4no za kola s predno ...vij ako be6e nadlyjen twin turbo zadvijva6t zadniq most togava da.....

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •