Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17

Thread: Копче за подгряване на седалките.

  1. #16

    Default

    Както съм писал в друга тема проблема не е в копчето а в оплетката на самия подгрев.Трябва да се разтапицира седалката и да се види къде е прекъснат подгрева,да се поправи но пак ще изкара година.Трябва нов които е доста скъп.
    Ремонта съм го правил два пъти за по три месеца зимния период и вече не ми се занимава.Шоферската седалка е най-амортизирана за това и почти винаги там е проблема
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #17
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Колеги тъй като и аз имам сходен проблем съм решил да пробвам един друг, по мързелив начин за оправяне.Тъй като въпросното бутонче на пасажерската седалка и при мен е дало дефект,пласмасата се е поразтопила и деформирала а от там се получава не до там толкова добра електрическа връзка.Поради това съм намислил, годното бутонче да използвам като управляващо оперативната верига на едно реле към чиито контакти(става на въпрос за NO конткти) ще запоя проводниците на нагревателите(може връзката да се изпълни и като се кербоват кабелни обувки).При това положение, при натискане на бутончето от страна на шофьора, ще подгряват и двете седалки.При вариянт "Б" може да се направи байпас на връзката като силовите кабели се прекарат пак през реле а съответното бутонче се използва за да включва въпросното реле,това може да стане в случай че в бутончето все още има искрица живот и директно за нагревателите не става но колкото за бубината на реле може да подаде напрежение.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •