Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем със съединитела

  1. #1
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default Проблем със съединитела

    Здр. колеги имам 145 1.4 T.S. при натиснат съединител като включа на 1-ва колата сама леко тръгваше а днес ми потъна и педала на съединитела.Ще съм благодарен ако пише някои със подобен проблем.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  2. #2
    Запален алфист Слав's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София/Перник
    Age
    38
    Posts
    207

    Default

    За това има един лек само-сипваш му течност и го обезвъздушаваш!

    == Lancia Delta == 1.6 ІІ i.e. - тоталка
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Абе и аз все да напиша и все отлагам....

    Значи в началото на месеца като бях в слънчевата Варна и ме валя един доста сериозен порой и по пътя към Златните минах през няколко езера и се появи едно виене(като на Мерцедес ако се сещате какво имам предвид) след като изсъхна колата, но същото това виене се оказа че го има само когато натисна съединителя макар и съсвсем леко........Що е то???

    П.С. Сори колега че ти ползвам темата ама имаме малко общи неща като марка, двигател и пак по съединителя.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    97

    Default

    при мен ако леко задържа съеденителя да прехлъзне се появява мириз на кисело зеле направо ми се вмирисва душата

    ВЪПРОС:
    имам ли проблем или е нормално

  5. #5

    Default Re: Проблем със съединитела

    Quote Originally Posted by Galeano
    Здр. колеги имам 145 1.4 T.S. при натиснат съединител като включа на 1-ва колата сама леко тръгваше а днес ми потъна и педала на съединитела.Ще съм благодарен ако пише някои със подобен проблем.
    Щом ти е потънал съединителя само със сипване на течност ниама да се оправи или поне само временно, провери долната помпа на съединителя, аз днес я смених, имах същия проблем с 146, 1.8 Т.S., вчера ми потъна, смених я в Италсервиз на 4-ти км, струва 72лв. + 20лв. труд, не ми дадоха ни фактура, ни касова бел., немога да докажа, че е оригинална, после видях, че в м-н за оригинални итал.авточасти Т&N струва 51лв, за 145 даже е по евтина

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Стара Загора
    Posts
    107

    Default

    Имах същия проблем, даже съм писал по темата. И при мен се оказа долна помпа, но се разминах само с разглобяване и почистване.Успех.
    Alfa Romeo 145 1.4i T.S. 16V 97god.

  7. #7
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Проблема вече е решен срещу 53лв за външна помпа и смяната от мен. Благодаря ви.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Posts
    230

    Default

    При мен пък от доста време педала на съединителя не винаги се връщаше.Оказа се,че имало въздух в системата и затова минах тънко - за 20 кинта ми го обезвъздушиха,без да се налага да сменям помпа.
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer '95


  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Quote Originally Posted by MONI
    Абе и аз все да напиша и все отлагам....

    Значи в началото на месеца като бях в слънчевата Варна и ме валя един доста сериозен порой и по пътя към Златните минах през няколко езера и се появи едно виене(като на Мерцедес ако се сещате какво имам предвид) след като изсъхна колата, но същото това виене се оказа че го има само когато натисна съединителя макар и съсвсем леко........Що е то???

    П.С. Сори колега че ти ползвам темата ама имаме малко общи неща като марка, двигател и пак по съединителя.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •