Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Ключ-батерия

  1. #1

    Default Ключ-батерия

    Колеги,преди няколко дни ми пресветна в движение лампата на таблото,която,доколкото знам,е свързана със сигнала на ключа и разните му там кодове.Спрях колата,изгасих,след това запалих и оттогава не ми се е случвало.Сега мисля да си сменя батерията на ключа ей така,профилактично.Някой от вас сменял ли я е , как се разглобява ключа,каква е батерията и,изобщо, мога ли да извърша тази интервенция сам или трябва да ходя на ключар.Също така трябват ли настройки на ключа след смяната на батерията.
    Last edited by Алфист11; 11-12-2010 at 17:54.

  2. #2
    Запален алфист sanata's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    sofia
    Posts
    107

    Default

    Колега,ако си с този където се сгъва - се отваря много лесно:
    Отваряш ключа и в долния край повдигаш капачето и готово.Само че незнам после да нямаш някакви проблеми с разпознаването,ама не мисля-не може да е толкова сложно. Батерията (поне мойта ) се води CR2032.

  3. #3
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by sanata View Post
    Колега,ако си с този където се сгъва - се отваря много лесно:
    Отваряш ключа и в долния край повдигаш капачето и готово.Само че незнам после да нямаш някакви проблеми с разпознаването,ама не мисля-не може да е толкова сложно. Батерията (поне мойта ) се води CR2032.
    И при мен е така !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  4. #4

    Default

    Аз се консултирах с преводач за съответното пресветване на датчика.

    "Ако кодът не бъде разпознат правилно,системата на алфа ромео остава включена заедно с аварийната система.При тази ситуация ви съветваме да върнете обратно ключа в позицията ''стоп'' и след това да дадете на позиция ''мар'',ако блокажа продължава опитайте с другия ключ.Ако пак не успявате да ( avviare-давам начало на нещо) ...на мотора,отидете на нaстройките за спешен случай,описани по-долу или се обърнете към лицензиран сервиз на алфа ромео.

    Това пише в опътването,явно не е нещо чак толкова необичайно,но аз ще си сменя батерията.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pleven
    Posts
    110

    Default

    Колко време изкарват при вас тези батерии? При мен около месец и половина. Пробвал съм и с двата ключа все по толкова изкарва.

  6. #6
    Запален алфист sanata's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    sofia
    Posts
    107

    Default

    При мене вече година и няколко месеца никакви проблеми с батерията,не съм я сменял,а преди това от кога е с нея не се знае.А относно алармата ми хваща от около 30-40 метра.

  7. #7

    Default

    При смяната на батерията чух слух,че трябват настройки на ключа и по-конкретно-че централното се разстройва.Вярно ли е това? Струва ми се малко нелогично

  8. #8
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Quote Originally Posted by Алфист11 View Post
    При смяната на батерията чух слух,че трябват настройки на ключа и по-конкретно-че централното се разстройва.Вярно ли е това? Струва ми се малко нелогично
    Аз съм сменял батерия, няма никакви настройки колега наистина е нелогично.

  9. #9

    Default

    А по какво разбирате,че батерията е за смяна

  10. #10
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by sergo11 View Post
    Колко време изкарват при вас тези батерии? При мен около месец и половина. Пробвал съм и с двата ключа все по толкова изкарва.
    Колега при мен изкара 2 години и като я смених почна да кара по 2 седмици ! Що е то , и аз не знам даже сега съм без батерия , защото ми писна !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  11. #11

    Default

    Батерията няма нищо общо с плочката в ключа!Както и с пръстена в кората!
    За това,като си вадите батерията от ключа,може спокоино да запалите и без нея.Тя е само за алармата,централно и багажник.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Батерията няма нищо общо с плочката в ключа!Както и с пръстена в кората!
    За това,като си вадите батерията от ключа,може спокоино да запалите и без нея.Тя е само за алармата,централно и багажник.
    Точно казано, имобилайзера работи без батерии....
    Може да се наложи да се обучи дистанционното, как става не знам. Започва да мига диода и натискам бутоните докато не спре да мига. След това си работи.

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pleven
    Posts
    110

    Default

    Аз нищо не обучавам и не настройвам на дистанционното на ключа, а сменям батерията почти на всеки месец и половина два. А как разбирам кога се е изтощила - по диода на алармата. Когато изключа алармата и колата се отключи диода остава да свети постоянна докато подам на контакт. Това е индикатор, че батерията се е изтощила. След като даде този признак изкарва още дава три, дни и просто спира да действа дистанционното. А защо толкова бързо се изтощават тези батерии някой може ли да каже? Никъде по книжките не пише каква трябва да е батерията. Подобни дистанционни на други марки работят с две батерии 2016 3V.

  14. #14

    Default

    Благодаря ви за изчерпателните отговори.При мен в момента всичко си работи,освен копчето за централното,което проработва едва след като чукна леко ключа,все едно дистанционно с изхабена батерия.Ще видя дали ще се оправи проблема след като я сменя.
    Last edited by Алфист11; 12-12-2010 at 12:44.

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pleven
    Posts
    110

    Default

    Някой дали вече знае защо тези батерии се изтощават толкова бързо?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •