Results 1 to 11 of 11

Thread: Стартер

  1. #1

    Default Стартер

    Случи ми се нешто много странно.Тази сутрин се качих в колата но тя не запали,стартера просто не се опита и да заварти.След огледа се оказа,че бендикса някак си се е разглобил сам самичак и е изкочил с 2,3 см назат вижда му се пружината и прочие.Питам следното,има ли някои представа закрепването какво е с болтове,зегерки и така нататък.Моля даите ми малко информация.

  2. #2
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Трябва ти сервиз. Свалянето и ремонтирането на стартера е страхотна клизма. Не е за сам човек, пък камоли да го правиш на двора.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  3. #3
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Трябва ти сервиз. Свалянето и ремонтирането на стартера е страхотна клизма. Не е за сам човек, пък камоли да го правиш на двора.
    Моя го смени сам на двора си един майстор от Елин пелин.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  4. #4
    скрападжия cobra_11's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Кърджали/София/Благоевград
    Age
    43
    Posts
    103

    Default

    Автора на темата да беше написал какъв е мотора на 155-та . Примерно на 1.9 ТД ,стартера и алтернатора могат да се свалят на "пътя".
    LANCIA DEDRA 2.0 8V Turbo INTEGRALE
    LANCIA THEMA 2.0 8V
    ALFA ROMEO 155 1.8 8V Silverstone
    ALFA ROMEO 155 1.9 turbo D

  5. #5

    Default

    Мотора на алфата е 2.0 16v (но това го пише и в профила ми така че ако си се интресовал щял си да разбеш) и на истина е истински ужас да се работи но не сам свалял стартера.Тъй като не бях много на ясно с устроиството на стартера поразпитах и се оказа че включвателя се е разглобил.Въпросния го поправих като махнах акумолатор,дебитомер и разни маркучи отгоре.Отдолу махнах генерацията и петата с тампона за двг за да си осигуря достъп и от там и така с един дружка се справихме в един двор на докато колата беше на трупчета итемпература -2с но успяхме.А честно казано според мен стартера за да го свалш на този мотор трябва да махнеш или всмукателния колектор или магарето друг вариянт няма поне според мен.

    ---------- Post added at 0
    Last edited by juliano155; 11-12-2010 at 09:51.

  6. #6
    Запален алфист face/off's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Jambol-Sofia-Athens
    Age
    41
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by juliano155 View Post
    Мотора на алфата е 2.0 16v (но това го пише и в профила ми така че ако си се интресовал щял си да разбеш) и на истина е истински ужас да се работи но не сам свалял стартера.Тъй като не бях много на ясно с устроиството на стартера поразпитах и се оказа че включвателя се е разглобил.Въпросния го поправих като махнах акумолатор,дебитомер и разни маркучи отгоре.Отдолу махнах генерацията и петата с тампона за двг за да си осигуря достъп и от там и така с един дружка се справихме в един двор на докато колата беше на трупчета итемпература -2с но успяхме.А честно казано според мен стартера за да го свалш на този мотор трябва да махнеш или всмукателния колектор или магарето друг вариянт няма поне според мен.

    ---------- Post added at 0



    На 16V моторите е наистина сложно за смяна и на мен ми предстои интервенции по стартера,но с тея температури на вън нещата отиват към сервиз!!!
    Не знам при 8V дали този стартер е така наврян?
    Alfa Romeo 155 1.6 16V 120hp Graduate-ex
    Lancia Kappa 2.0 20V 146hp-ex
    Alfa Romeo 166 2.0 V6 TB CF2 "PROGRESSION" 204hp-ex
    Fiat Brava 1.9JTD SX

  7. #7

    Default

    И аз не зная как е при 8в но при 16в хич не е розово.
    Last edited by juliano155; 11-12-2010 at 15:03.

  8. #8
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    ххахахах колеги ако ще ви успокои това -на шестака само се вижда стартера кадее и то ако е на канал или стенд, за докосване - можеби с едната ръка но трудно. На моят леко му задържа бендикса като се връща на моменти но ще го карам докато спре защото и гинеколог да си все тая с толкова "много" място около мотора
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  9. #9
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    на мойта 1.6 16 го свалих на двора самичък (професор съм по гинекология)хахахах...!няма нищо сложно ,вие като видите всичките тия кабеляци и тръбички и се отчайвате,само напред няма да се предавате.
    та свалих стойката на акумулатора и още нещо беше и лекичко лекичко го измъкнах и те така.крива работа е ,но е по-лесно от ваденето на алтернатора.

  10. #10
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    питанка: тефлоновите шайби са се поизносили при мен и доста гадно хърка след запалване самия стартер. Има ли начин да ги понапръскам с нещо или трябва да се сваля стартера?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #11
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    питанка: тефлоновите шайби са се поизносили при мен и доста гадно хърка след запалване самия стартер. Има ли начин да ги понапръскам с нещо или трябва да се сваля стартера?

    Начина е само един за да получиш оптимален резултат ...Сваляне почистване гресиране при нужда подмяна на тефлоновия редуктор като време около 3 часа работа .После при монтажа за по лесно аз на тези коли изрезвам планката която е зад стартера като оставям само тази част която се лови на блока и всмукателните тръби а другата част която се лови за стартера с две малки гайки елиминирам... Успех
    155 2.0 16v МY95 Sport

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •