Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: А-а-айде ново 5 ....

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default А-а-айде ново 5 ....

    Та тия дни се качих на един бордюр ама така зверската са качих та изкривих джантата (предна лява) скъсах гумата и като за капак съм понакривил нещо май. Та по същество .. като карам около 30км/ч се чува едно такова виене (ву-ву-ву-ву-ву) като ускоря още започва много да вие така (повишава се честотата на виенето) и към 70км/ч изчезва остава само един постоянен звук (ву-у-у-у-у-у-у-у). Започна да ми тегли волана на ляво и нещо мпс-то не ще да върви. Като стигне около 6000об/м започва да бръмчи доста особенно и няма тяга (съпоставимо с преди). Имам и чувството че по принцип не ще да върви колкото требе. Смених маслото (щото му беше време ама нищо не се промени шуменето на мотора си остана. Прави ми впечатление и че позагрява повечко (тфа след удара). Та сега питането е какво може да съм поломил че да се появят горе-упоменатите симптоми.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  2. #2
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Хм... аз лично смятам, че след като удара не е засегнал двигателя не би трябвало с него да имаш проблеми , ест. остава възможноста да се е е повредила едновременно-малшанс.... Но аз си мисля че си прецакал нещо повече с тоя удар... Мисълта ми е че колата все пак е с предно и нещо може да си счупил по предаването и така невървенето,тегленето и т.н. това е според мен някаква диагностика или ако знаят пичовете от форума нещо повече
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Ам не знам ама днеска почти целия ден ми е стояла на предпоследната чертичка тая дето е след 90 градуса ... тфа нещо не е нормално така май май а ..?
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  4. #4
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    не е нормално
    провери си вентилатора н арадиатора дали върти
    и не я карай прегряла че се криви главата
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Ами върти си всичко и на 2-ра степен и на 1-ва степен. А тя за прегряла не се ли смята като мине вече предпоследната чертичка ? Щот днеска цял ден седя под нея.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Ммммм ?
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  7. #7
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    абе той уреда може да не ти е верен ама требе да се проверят тези неща + термостат
    но от прегряване не върви
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    абе той уреда може да не ти е верен ама требе да се проверят тези неща + термостат
    но от прегряване не върви
    Ами аз снощи си правих упражнения за луди и ето кво заключих от тях:

    Перката си и работат и 2-те степени: 1-вата включва към 83-84-85 градуса втората маалко след като стрелката мине 90 (начи някъде около 96-97). 2-ра степен изключва малко под 90 а 1-ва някъде около 80.

    Термостата работи защото като е студена колата и загрява постепенно някъде около 90 градуса (1-вото и стигане до 90 след като е запалена студена) стрелката рязко се връща назад до около 76-80 и после постепенно пак се вдига до 90 и така ако всичко е наред би трябвало да си остане. Ама тя започва да се катери нагоре и за задържа някъде около 97-98 и си седи там повече не загрява но не ще и да ги свали. Сваля ги ако си пусна парното примерно и за около 40 секунди ги сваля под 90 и перката почва да бучи на 1-ва степен и всичко е точно.

    От всичките тея бакий започна да ми се вижда като евентуален проблем за загряването прекаленото затлачване с бобулечки и секфи мизерий на радиаторите. Другото което ми се струва също е, че ми се е затлачила с боклуци и оттайки системата с антифриза и за туи мисля таз събота и неделя да разглобя всичко да почистя с вода и промия системата и да видим за какво иде реч.

    Ако някой има опит с подобно начинание да дава акъл щото аз хал хабер си нямам как ше стане ма важното е, че имам желание
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  9. #9
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default Вуууууу

    Здр колега ако това дето ти вие идва от предницата виж дали при удара не си изкривил главина, а за дето ходи на една страна,смени двете предни гуми и виж дали ще тръгне в другата посока,възможно е от новата гума която си сложил. Охладитената система можеш да си я продухаш с компресор.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default Re: Вуууууу

    Quote Originally Posted by Galeano
    Здр колега ако това дето ти вие идва от предницата виж дали при удара не си изкривил главина, а за дето ходи на една страна,смени двете предни гуми и виж дали ще тръгне в другата посока,възможно е от новата гума която си сложил. Охладитената система можеш да си я продухаш с компресор.
    Ами то добре ма 2-те предни са нови по точно бяха отзад преди това а за главината как да разбера със сигурност !?
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  11. #11
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Aми лошото е че на око няма да разбереш,вдиги я на крик от ударената страна, вклучи на някоя скорост,започне ли да сурка колелото няма какво друго да е. При свалено колело на свободна ,когато завъртиш спирачния диск на ръка трябва да се върти с лекота без да задържа.Като провериш това чак после може да проверим защо ходи на лаво/дясно. Лошото е че главината си отива с лагера тя е около 50лв но лагера близо 230лв или трябва да питаш дали някъде могат да ди ги разделат като запазят черупката здрава но ако си прехвърлил 120-130хил и без това лагера е за смяна.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Това 10,7 в подписа градско ли ти го дава или средно , че ако е магистрално майка плаче , Ис-ката в петрохан прави 9

  13. #13
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by EvgeniiM
    Това 10,7 в подписа градско ли ти го дава или средно , че ако е магистрално майка плаче , Ис-ката в петрохан прави 9
    Градско е - моята сега (Юли - Август ) в София падна на толкова , а колегата е дал разход за Плевен на 1.8 ТС.

    П.П. Последния път като пътувах - бях напълнил резервоара на Ябланица (НАЛИ СЛУЖЕБНО) та после карах нормално известно време - в смисъл между 90 и 140 км/ч - след 140 километра допълних за да видя без настъпване колко ми е дала - и двата пъти до изключване на пищова съм зареждал - за 140 км дозаредих 10.2 литра. Иначе с мачкане и 9/100 е давала - за справка Киро и пътуването до Русе. И това с доста често скорост 200 км/ч - и много изпреварвания - Вальо, Насо, Декс и Киро знаят кво беше. Сигурен съм че IS- ката гори повече от мене
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    ееей оспамихте ми темата веее

    а иначе разхода градско ми е около 13 и нещо с клима а извънградско е около 8.7 ама тия работи ги пише като кликнете на картинката и там си пише фуелингс и по картинката отстрани се разбира кво е - градско извънградско и т.н
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  15. #15
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Е аз мойта не можах да разбера на колко ще падне

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •