Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Пружини EIBACH се трошат от няма и нищо!

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Що бе? Интересно е да се знае. Може да не са били монтирани правилно при мен. Нещо под напрежение да са били стегнати... знам ли ги талянците какво са правили....
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17

    Default

    Абе сега се сещам още едно нещо, което съм го виждал на едно "венто" - като го вдигнахме на крик, пружината се местеше съвсем свободно около амортисьора - пича беше сложил пружини, които скъсяват примерно с 60мм на стандартен амортисьор и като се разгънеше докрай амортисьора пружинката му ставаше къса... дали не е и при теб такъв случая...?
    Доколкото имам спомен какво съм чел, максималната разлика, която може да се толерира при сток амортисьори е -20мм на пружините, а ако твоите са примерно -30мм от стандартни и амртите са сток, вече имаш драмата, която ти описах...

  3. #18
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ти ме взе за салата май. Пружината е -30 мм, но е счупена на две Все едно от тези -30 са махнати още поне 20. Демек 1 навивка все едно я няма понеже сега лягат една навивка върху друга точно по средата на пружината където по принцип като е здрава има поне 20 мм разтояние.

    Бате не се сещай такива неща Щом съм казал, че е счупена значи е счупена
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #19

    Default

    Имах предвид, че от описаното в горния ми пост, пружината може да се извърти и да застане в неправилната позиция, което да доведе до неправилно/неравномерно натоварване и да последва счупването и... Не съм те взел за никаква салата, ма реших, че е излишно да описвам следствието на това за което говорех...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •