Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 126

Thread: Избор при покупка на 156 - дизел или бензин?

  1. #31
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by stefoo View Post
    колега скачай на дизела и си пей по икономичен е от бензиновия вариянт,според всички е по здрав мотора а и другото което е съм виждал 156 2.4 жтд на 630 000км е бензинова такава не съм виждал
    След това мнение едва ли има какво да се каже...........

    Quote Originally Posted by M.Gruev View Post
    Окачването е безкрайно капризно.
    Е кво па му е толкова капризното?!!!!!!
    Ся, че частите дет се продават в БГ са менте в повечето случаи, е друг въпрос.......
    На скоро на един приятел слагахме полиуретан на горния носач на 147-ца и носача ТРВ с тампони БОГЕ 2001г. шарнира здрав, колата е на 200х.км.


    Багажника бил малък!!!! Верно дупката му е малка, маааа............. чак пък да е малък...........
    А и колегата е решил каква ще е марката и модела на колата която ще копува........
    Двуоми се при избора на двигател!!!!!
    И кви са тия мнения, взимай тая която е по-запазена.............
    То все едно само 2-коли се продават в България...............та да избира м/у тях....

    Аз няма да давам съвет каква кола да си купи човека, а просто да си реши 1.8, 1.9, 2.0, 2.4 и си търси читава.............
    Е ако изпадне някоя читава, може и да направи компромис............

    И на края да напиша нещо по темата:
    Дизела има някой по-скъпо струващи ремонти. Турбо, маховик, помпа, дюзи......
    Разликата м/у 1.9 и 2.4 е +1 и обтяжната ролка на пистовия ремък е доста по-скъпичка..........
    Бензина има доста скъпички свещи и ремъчетата са по-скъпи за смяна и покрай тях вариатора..........
    За газ всичко по запалването трябва да е ОК.
    За това се сещам в момента, ако съм пропуснал нещо нека някой да ме допълни.....

    Значи има тема какво харесваме в 156-ците, има и такава какво не харесваме.......
    Има тема за разхода......
    Има и тема за рзходи...........
    Повече от това здраве му кажи............
    Успех с покупката от мен.............
    Last edited by haljscho; 09-12-2010 at 00:13.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  2. #32
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Да ударя и аз едно рамо на бензина Бате, гледай сега. Аз съм с ГИ от БСМ (Бардолини). 950 лв. ми струваше системата с монтажа преди 5, 6 месеца. До преди това чувах какво ли не за газта на ТС и сега твърдо си стоя зад мнението, че е трябвало да сложа газ от момента в който съм я купил тая кола. Специално за това ГИ нямам никакви забележки. Колата гори 9/100 извън града и 13/100 в града като не и жаля педала много. Не че ме набутва по-малко на газ, но с газта карам двойно повече .....
    Така, аз пък да кажа за дизела и да го сравним.
    При мен (със спокойно каране градско) и повече настъпване извънградско, колата ми харчи около 6- извънградско и около 7 градско. Такава малка разлика, защото както казах много ми се различават режимите на настъпване.
    Та общия разход на колата по тази причина ми е съвсем малко под градския разход, защото и процентното отношение на всички километри, който ги минавам са сигурно над 90% градско.
    Та ги взимам образно казано около 7/100 дизел.
    В горния пример това би се равнявало на около 12 газ, което не е много вярно по поя маршрут на каране, но го приемаме за толкова.
    Та сметката какво излиза:
    Ако карам на дизел ще давам по 16.17лв на всеки 100км
    Ако карам на газ ще давам по 16.20лв.

    Или демек ако карам на газ ще ми излиза по-скъпо от това да карам на дизел.
    Отделно ще си с по-малък багажник, ще бъдеш газифициран, понасяйки всички негативи от това, отделно ще даваш и пари за газова уредба.
    Предпочитам да си ги запаза за една турбина вора употреба, заедно с 4 инжектора, един регулатор и два-три сензора, да има за черни дни. Я май остана само карантията на дизела, която няма какво да й стане, почти
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #33
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    ....

    И на края да напиша нещо по темата:
    Дизела има някой по-скъпо струващи ремонти. Турбо, маховик, помпа, дюзи......
    Разликата м/у 1.9 и 2.4 е +1 и обтяжната ролка на пистовия ремък е доста по-скъпичка..........
    тук трябва да прибавим и гадния обратен съединител и скъпата лагерпомпа...

    ++ от мен за бензиновите мотори

    Окачването наистина е проблемно няма друга алфа с такова проблемно окачване.
    Alfa 155 2.0 16v

  4. #34
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    тук трябва да прибавим и гадния обратен съединител и скъпата лагерпомпа...

    ++ от мен за бензиновите мотори

    Окачването наистина е проблемно няма друга алфа с такова проблемно окачване.
    Дизела няма лагер помпа. Само при бензина е тая гняс.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  5. #35
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    139

    Default

    В крайна сметка всичко опира до КЪСМЕТ при покупка на кола 2-ра употреба. Може да си купиш бензинка, като си мислиш, че ще ти е по-ефтино, и да ти излезе 300 пъти по скъпо от читав дизел, за който приказват че подръжката му била по-скъпа и че много се трошал.
    Моата я купих от без да я карам на никакви сервизи и диагностики и т.н. с презумцията, че няма кола нов внос на която да няма какво да и се прави. След покупката я закарах при Бобо и той ме успокои че съм извадил късмет . Повечето от ремонтите съм ги правил без да има нужда един вид за удоволствие.
    Така че взимай това което ти легне на сърцето и знай -без допълнителн инвестиция няма да мине, а ако колата е нов внос инвестицията е доста по-голяма.
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

  6. #36
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by Galeano View Post
    Дизела няма лагер помпа. Само при бензина е тая гняс.
    да вярно помпата да се брои към минусите на бензиновите ....ноо сега се сети че тези дизели много по често хвърлят демпферната шайба на коляновия вал от бензините.
    Маслената им помпа също по често дефектира и си е бая цифромания, така че пак ми се струва по-неизгодно да се поддържа дизела сравнено спрямо бензина на същите модели-147/156 ...
    Естествено никой не знае дали всички възможни болести на модела ще се проявят в една и съща кола и в каква честота ще възникнат, така че нещата са си относителни
    Alfa 155 2.0 16v

  7. #37
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by vodafon View Post
    трето взех си бенз верно не е 2.0 тс а 2.0ЖТС и с разхода просто се ебавам с дизела - 8.5-9 градско и 6.5-7.5 извън зависи от гламотията дето ме е налегнала.
    като си сметна за 166 коня тоя разход йебем ти дизела срещу вървежа .
    Да, обаче човека е от София и ще си кара колата тук, а не в Плевен където има 5000 коли на кръст, така че забрави да му даде такъв разход градско
    Не искам да звучи много нагло и затова подчертавам, че не си "хваля гарджето", но според мен (и не само според мен) е истина, че колата от подписа ми е най-добрият вариант на 156-цата и като купе, и като вариант на двигателя (115 к.с.), с оптимален баланс между разход на гориво, поддръжка и вървеж. Разбиращите в този форум ще се съгласят с това твърдение.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #38
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Да, обаче човека е от София и ще си кара колата тук, а не в Плевен където има 5000 коли на кръст, така че забрави да му даде такъв разход градско
    Не искам да звучи много нагло и затова подчертавам, че не си "хваля гарджето", но според мен (и не само според мен) е истина, че колата от подписа ми е най-добрият вариант на 156-цата и като купе, и като вариант на двигателя (115 к.с.), с оптимален баланс между разход на гориво, поддръжка и вървеж. Разбиращите в този форум ще се съгласят с това твърдение.
    Съгласен.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  9. #39
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post

    Окачването наистина е проблемно няма друга алфа с такова проблемно окачване.
    В грешка си.....
    Проблемни са частите които се продават, на окачването нищо му няма.........

    И малко да се допълня.
    Гледам тук се споменават някви разходи на гориво, които не е нужно да коментирам......
    Но на кола 150-170к.с. 1300-1500кг. ако постигнеш разход от 8.5-9л.бензин на 100км. градско, то с дизел определено ще е с 5-ца пред запетаята...........
    По принцип разликата м/у дизел и бензин е, че при дизела разликата м/у спокойно каране и яко напъване е максимум 1.5л.
    А при бензина разхода може и да скочи двойно на нормалния.......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #40
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    при дизела разликата м/у спокойно каране и яко напъване е максимум 1.5л.
    А при бензина разхода може и да скочи двойно на нормалния.......
    Не знам за ГТД, ама на старата ми Марея съм стигал 11л. извънградско.

  11. #41
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    С един и същ двигател но различен маршрут аз и Пр00ф правим разлика до 4 литра в разхода из София
    2.4 JTD 140 к.с. на Алфа 156 и Ланча Либра.

    Е моя е помпан доволно де... поне според продавача и Бобо
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  12. #42
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Оплюха ме много в една друга тема 156 срещу 166 щото казах че онова голямо нещо е голямо грозно. Сега рискувам да ме оплюят отново НО дизела е за камиони. Не бих си купил бензинов джип, както и дизелов автомобил. Дизелово ферари НЯМА. Да, дизела е малко по икономичен, бензина е малко по чуплив НО бензина е много по евтин за поддръжка и ремонт, когато говорим за автомобил на старо, по евтино се ремонтира , значително по надежден. Знам че веднага ще ми скочат относно мощността и вървежа, НО нека сравняваме стоков бензин със стоков дизел а не стоков дизел срещу модифициран/чипосан/ дизел. Дизела просто е мъртвец спряма бензина за същата кубатура. Освен това много е модерно да се сравнява турбо дизел срещу атмосферен бензин. Ами нека сравняваме 2,0 турбо срещу 1,9 дизел туурбо или дори 2,4 турбо дизел. дизела няма шанс....
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Bourgas
    Posts
    8

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Оплюха ме много в една друга тема 156 срещу 166 щото казах че онова голямо нещо е голямо грозно. Сега рискувам да ме оплюят отново НО дизела е за камиони. Не бих си купил бензинов джип, както и дизелов автомобил. Дизелово ферари НЯМА. Да, дизела е малко по икономичен, бензина е малко по чуплив НО бензина е много по евтин за поддръжка и ремонт, когато говорим за автомобил на старо, по евтино се ремонтира , значително по надежден. Знам че веднага ще ми скочат относно мощността и вървежа, НО нека сравняваме стоков бензин със стоков дизел а не стоков дизел срещу модифициран/чипосан/ дизел. Дизела просто е мъртвец спряма бензина за същата кубатура. Освен това много е модерно да се сравнява турбо дизел срещу атмосферен бензин. Ами нека сравняваме 2,0 турбо срещу 1,9 дизел туурбо или дори 2,4 турбо дизел. дизела няма шанс....
    По отношение на горивото всеки си знае себеси и преценя на какво да кара... тук кеф ти бензин, газ и нафтичка... Има и добри дизели, особено ако този преди тебе си е карал и глезил колата както трябва. За мощността... като искаш мощно карай с голям двигател и много коне.. избора на гориво си е личен избор и от голяма спепен са финансите ( това че богати хора карат на газ или нафта е само по-добро бизнес планиране)
    Но наистина най-вече за това колко е чуплив един автомобил е до пазенето... и най-вече до колко е пазен преди теб, ако не си го купиш от магазина

  14. #44
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by vodafon View Post
    Това требва за верую ли да го приема - това е твойта вяра вервай си
    Аз ще вдигна крак и ще се изпикая -не си в час
    Като се изпикаеш или да покараш в София или Пловдив, да видиш, че градското е различно във всеки град
    То в 1 град може 2 различни маршрута със сходна дължина да ти дадат 2 - 3 литра разлика в разхода.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  15. #45
    *** Dagi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София,Лагера
    Posts
    744

    Default

    а ако потърсиш и някоя 156-ца 1.9 16 дизел,ти гарантирам,че ще останеш доволен ,мойто Гт,което тежи точно 1420 кг с 17 ките на кантар дава разход 7.2 градско СОФИЯ!на нормално каране а извънградско,например София-Сандански 90-120км 4/100 ,това е разход мерен по колонка, по борд ми е по-малък .А за вървенето няма да коментирам,че ще стане флоод в темата
    Last edited by Dagi; 11-12-2010 at 12:44.
    Bmw 535d LCI 410WHP(Hybrid turbo FMIC) 12.8 -400m
    BMW F13 M6
    BMW X6 3.5d
    Mini cooper r56 lci
    Alfa romeo Gt 1.9 jtd Eibach anti roll bars, eibach springs,Koni suspension, gtb2056vzk,Fmic, full exhaust 76mm, Quife, brembo brakes 330mm

    SPRINTAUTO Service

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •