Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 126

Thread: Избор при покупка на 156 - дизел или бензин?

  1. #76
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    аз си мисля че човека ако прочете тая тема изцяло въобще ще се откаже от марката
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  2. #77
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Оплюха ме много в една друга тема 156 срещу 166 щото казах че онова голямо нещо е голямо грозно. Сега рискувам да ме оплюят отново НО дизела е за камиони. Не бих си купил бензинов джип, както и дизелов автомобил. Дизелово ферари НЯМА. Да, дизела е малко по икономичен, бензина е малко по чуплив НО бензина е много по евтин за поддръжка и ремонт, когато говорим за автомобил на старо, по евтино се ремонтира , значително по надежден. Знам че веднага ще ми скочат относно мощността и вървежа, НО нека сравняваме стоков бензин със стоков дизел а не стоков дизел срещу модифициран/чипосан/ дизел. Дизела просто е мъртвец спряма бензина за същата кубатура. Освен това много е модерно да се сравнява турбо дизел срещу атмосферен бензин. Ами нека сравняваме 2,0 турбо срещу 1,9 дизел туурбо или дори 2,4 турбо дизел. дизела няма шанс....
    точно така е според мен, представете си кралицата на Англия във тракащ дизелов РОЛС
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  3. #78
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    До сега нямам едно завъртане на стартер и колата да не запали от първия път, било то зима или лято.
    Миналата зима, в дебелия студ, всичките служебни пикапчета, 2 годишни, Фиат ЖТД не запалиха заради замръзнала нафта, само скъпа нафта... Мне и не! Виж - бензиновите трябваше да свършат работата и на дизеловите. Говори ми ...

  4. #79

    Default

    Офф какво да кажа и аз мразя да ми трака...и аз мразя да чакам 10км докато се стопля...
    Но мразя и това да ми клати обороти че и да гасне по някога, мразя и 15 на 100...
    Абе и двете си имат + и - иначе ако се знаеше кое е по добро отдавна щеше да се прадава само то...
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #80

    Default

    един от големите плюсове на дизела е,че подлежи на ремапи...... и след това стават чудеса......
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #81
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Миналата зима, в дебелия студ, всичките служебни пикапчета, 2 годишни, Фиат ЖТД не запалиха заради замръзнала нафта, само скъпа нафта... Мне и не! Виж - бензиновите трябваше да свършат работата и на дизеловите. Говори ми ...
    Баш в дебелия студ... 2 дизелови Алфи, ей тия от подписа ми си палеха съвсем културно.
    С нафта от Екото на България, там е само един вид.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #82
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    един от големите плюсове на дизела е,че подлежи на ремапи...... и след това стават чудеса......
    Някой май си е оправил маркуча на турбото?...

    По темата..., карал съм доста бензинови коли, напоследък покарах и няколко дизела...
    Извода поне за мен - за всекидневна кола и такава дето трябва да ти върши работа - дизела. Пък и с някое жокерче (както каза колегата по-горе) си става много приятен за каране.
    За кеф - бензина, ама не по малко от 2,5л.
    2,0 ТС ме кефеше единствено в 145КуВе.
    Относно подръжката, мисля че малко от нас са си купили колата от магазина на 0км. Голямо значение има късмета...
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  8. #83
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    аз Наското взех 1.9 JTD избрах го пред 2.4 защото поддочух че заради по-големия двигател и по-тежак а окачването почти същото 2.4 имат по-голям проблем с това. От разхода съм си мн доволен.. смесен кам 6.5 градско над 8 не може. и само изванградско пада много 4.8 - 5. абе общо взето няма промяна очевидна от това което пише в книгата. като обслужване бяха ме наплашили с безбожни цени ама не било така .. ремак дайко,ролки дайко 2-те.. пистов ремак,два горни носача,термостат,горивен,въздушен,маслен,купе филтри.масло Лики Моли и това само за 380 лв части !!! абе едно обслужване найстина може да излезне 300 лв с труда по двигателя...1.9 е мн динамично при 2200-2500 оборота. караш си с 140 на 5-та стъпваш му и си прави 170-180 без мн зор. кво ти трябва повече ако ще се състезава колата за него е 3,2 бензин V6 ако пак ли иска икономия 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  9. #84
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    48
    Posts
    2,267

    Default

    Моята статистика по поддръжката на ТС и ТД е следната:

    Дизел: 60к км. за 3 години съм сменил
    1 турбо;
    ел.-мех датчик на помпата, който оригинален е 500 лв. - 2 пъти;
    Отваряне на двг.: 1 път.
    Разход градско: Ако не тече нафта отникъде 8.

    Бензин: 20 к км с 1.8 ТС ЦФ2
    60 к км с 1.8 ТС ЦФ3 на газ!
    Поддръжка: масла, филтри, ангренажни ремъци, зачистване на капака на двг от време на време.
    Разход градско: Бенз. 10,2л. (засичан многократно) Газ 12-14 (засичан всеки път пълно-пълно).

    В момента 156 е на 122 500 км. с оригиналните свещи, дебитомер, ламбди, катализатори.

    За следваща моторизация мисля да не е нито дизел, нито газ а 1.4 Турбо-бенз.
    Карам 90% на градско и дизел не ща, много трака на празен ход. Чувам другите коли до мен по кръстовищата и ме дразни, а какво остава моят двг да ми боботи така. И Марея-та беше добре обезшумена, не мерси.

  10. #85
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    156/2.4JTD! Това е колата!!
    Допреди 2 дена мнението ми за дизелите беше доста негативно,но един колега/той си знае кой е ВР....ВВ/ ,ми показа за какво става на въпрос:"Кон,боб яде ли и магаре-стока ли е?!"
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  11. #86
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Миналата зима, в дебелия студ, всичките служебни пикапчета, 2 годишни, Фиат ЖТД не запалиха заради замръзнала нафта, само скъпа нафта... Мне и не! Виж - бензиновите трябваше да свършат работата и на дизеловите. Говори ми ...
    Май ми се струва, че тук ключовата дума е служебни.......
    И на мен до сега нафта не ми е замръзвала..... имам си датчик и като ми светне лампичката, че имам водичка във филтърчето, повече на тази бензиностанция не стъпвам.......
    А на бензиновата ми кола ми е замръзвал бензина в движение на няколко пъти........
    И като цяло що ми се струва, че има 2 вда калкулатори, дизеови и бензинови.........
    Ми тя мойта гори 4/100

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  12. #87
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Най-добрия избор е или чисто НОВ дизел или голям бензинов матор

    Или ще си караш икономично или ще си правиш кефа как си пише в дебелите книги....

    А относно карането на газ и проблемите...Аз докато караХ на газ нямах НИКАКВИ проблеми с газовия инжекцион....Само сменях филтри и пълнех газ....Факт е, обаче че инвестирах в сравнително скъп Газов инжекцион, точно за да не стане "евтиното излиза скъпо"... И наистина си заслужаваше парите

    От 3 месеца съм демонтирал изцяло газта, но това по-скоро от мой собствен каприз, а не поради някакви проблеми с нея

    Извода...Бензина си е бензин
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #88
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Най-добрия избор е или чисто НОВ дизел или голям бензинов матор

    Или ще си караш икономично или ще си правиш кефа как си пише в дебелите книги....

    .....
    Да, че не мога да си правя кефа с голям дизелов мотор, стил някое В12 ТДИ, примерно
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #89

    Default

    Колеги темата не стана ли пак бензин vs. дизел.Имам чувството, че момчето инициирало темата нарочно я кръсти така за да се почне пак големият спор само, че под друго заглавие още още
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  15. #90

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Най-добрия избор е или чисто НОВ .............
    Това е ключа - НОВ, пък било то бенц или дизел.
    Все ще изкара 100 000км без сериозни драми.

    А аз със сегашното ми каране - мин 10 години докато ги навъртя

Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •