Results 1 to 12 of 12

Thread: Странен шум от шайбата на компресора на климатика

  1. #1
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default Странен шум от шайбата на компресора на климатика

    Та следния проблем чува се някакав странен шум като на отишал лагер на шайбата на компресора на климатика,та въпросът ми е някой сменял ли е и каква е цената... компресора не ми включва може би поради факта че почти няма фреон. Но за щастие работя в фирма за климатично промишлено оборудване с всички скъпи тестери за утечки по хладилния кръг но палненето ще стане на пролет и ще се търси дали е умишлено испуснат,иглички или по сложни проблеми маркучи,кондензатор испарител пробив,калпави спойки,филтри дехидрататори и един бог знай от къде.. но това не е проблем ще се намери. някой ако знай цената на въпросната шайба моля да пише


    ---------- Post added at 01:32 ---------- Previous post was at 01:28 ----------

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 99
    Last edited by promiss; 07-12-2010 at 01:30.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  2. #2

    Default

    То не е само шайбата колега, а лагера.
    Аз на една Делта съм я правил тази операция. 240лв беше преди около 2 години ( лагер , шайби , фреон ).
    При мен беше яко мазало...

    Аз бях отрязал ремъка на климатика да не върти, докато намеря време/пари/сервиз . На алфата не съм гледал как е , но предполагам е с отделен ремък.

  3. #3
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    За твоя компресор лагера е около 40лв., оригинален.Китаеца е около 15лв.
    Интересно ми е, с какъв тестер се открива умишлено изпусната система?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  4. #4

    Default

    И какво значение има дали е умишлено или не?
    Все ще ремонтираш, все ще пълниш фреон

  5. #5
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    С нищо не можеш да разбереш умишлено ли е испусната,не ми разбра мисалта.ИМах впредвид да се провери цялата система за отечки и ако всичко е наред от там си вадиш извода че някой нарочно му е развартял игличките и всичко вън. Има две машини горе доло преносими едната улавя теч на гас Р134а,Р407,Р410.Р22 и т.н а другата е по-прецизна надува се системата на 5 бара хелии и се търси с ръчен датчик подобен на тези на гас-инжекционните тестери дето ти го забучват в ауспуха. там вече се хваща отечка на 1мл на година,като този резултат се изчислява от самата машина от моментния теч. Марката и на двете е никому не извесна на хора който не се занимават с това но цените започват от 10000 евро до 25000 на тази с хелия приблизително.

    ---------- Post added at 09:33 ---------- Previous post was at 09:28 ----------

    Та извън лирическото отклонение и обяснение. Мен ме интересуваше цялата магнитна шайба колко струва защото цялата е за смяма има някво парче отлепена ламарина която е трябвало да е залепена на шаибата но вече не е и има едно дънданикане и от нея.

    ---------- Post added at 09:34 ---------- Previous post was at 09:33 ----------

    при алфата колега всичко е на пистовия ремак не е с одделен ремак климата

    ---------- Post added at 09:36 ---------- Previous post was at 09:34 ----------

    Quote Originally Posted by cyberhill View Post
    То не е само шайбата колега, а лагера.
    Аз на една Делта съм я правил тази операция. 240лв беше преди около 2 години ( лагер , шайби , фреон ).
    При мен беше яко мазало...

    Аз бях отрязал ремъка на климатика да не върти, докато намеря време/пари/сервиз . На алфата не съм гледал как е , но предполагам е с отделен ремък.
    ем то само едно зареждане пълно ти е 100 лв горе доло сносна цена 140 лв... Аз пари за фреон не давам,като ме бият ботилките в ръцете всеки ден до сега на всички коли така
    Last edited by promiss; 07-12-2010 at 09:31.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  6. #6
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by promiss View Post
    ем то само едно зареждане пълно ти е 100 лв горе доло сносна цена 140 лв... Аз пари за фреон не давам,като ме бият ботилките в ръцете всеки ден до сега на всички коли така
    Пич,извинявай за тъпия въпрос,но на какво основание едно зареждане на системата струва 100-140 лв.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  7. #7
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by promiss View Post
    С нищо не можеш да разбереш умишлено ли е испусната,не ми разбра мисалта.ИМах впредвид да се провери цялата система за отечки и ако всичко е наред от там си вадиш извода че някой нарочно му е развартял игличките и всичко вън. Има две машини горе доло преносими едната улавя теч на гас Р134а,Р407,Р410.Р22 и т.н а другата е по-прецизна надува се системата на 5 бара хелии и се търси с ръчен датчик подобен на тези на гас-инжекционните тестери дето ти го забучват в ауспуха. там вече се хваща отечка на 1мл на година,като този резултат се изчислява от самата машина от моментния теч. Марката и на двете е никому не извесна на хора който не се занимават с това но цените започват от 10000 евро до 25000 на тази с хелия приблизително.

    ---------- Post added at 09:33 ---------- Previous post was at 09:28 ----------

    Та извън лирическото отклонение и обяснение. Мен ме интересуваше цялата магнитна шайба колко струва защото цялата е за смяма има някво парче отлепена ламарина която е трябвало да е залепена на шаибата но вече не е и има едно дънданикане и от нея.

    ---------- Post added at 09:34 ---------- Previous post was at 09:33 ----------

    при алфата колега всичко е на пистовия ремак не е с одделен ремак климата

    ---------- Post added at 09:36 ---------- Previous post was at 09:34 ----------



    ем то само едно зареждане пълно ти е 100 лв горе доло сносна цена 140 лв... Аз пари за фреон не давам,като ме бият ботилките в ръцете всеки ден до сега на всички коли така
    Променил си си поста, леко нарушаваш правилата!

    Последно какво търсиш, шайба съединител или лагер?Или комплект?За какъв компресор става въпрос, не се знае!
    156 1.9 е с Денсо TV12SC.Нова шайба е около 100-120лв.Лагера ти го казах.Съединителя е според оста, демек, носиш го в магазина.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  8. #8

    Default

    Колега, казах ти колко ми взеха за същата операция, преди известно време. Щом фреона ти е без пари , значи ще ти излезне по евтино.

    При мен съединителя беше добре ( до колкото помня )

  9. #9
    любител Kiber's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia/Varna
    Posts
    82

    Default

    Друго което може да е станало, и без майтап е, че алтернатора може да е заминал като съответно създава проблеми по ремъка към ролката на компресора, която се търка и ще изгори компресора накрая.

    Съветвам те моменално на сервиз да отидеш, като нищо може да го пренебрегнеш това и да узрее до голяма беля.
    2002 Alfa Romeo 156 1.9 JTD Sportwagon
    .

  10. #10
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Лагера на ролката на климата съм го сменял, някъде 40-45лв, марката беше арна, ма забравих вече каква точно. Самата ролка е безсмислено да се сменя при тази цена
    Климатика на колата за 40лв може да се напълни ако става на въпрос, вс отгоре е пресилено като цена!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #11

    Default

    Под 150 няма да мине според мен. Не е ясно колко ще му вземат за труд и т.н.
    Тази цена за която говоря беше преди 2 години някъде....


    П.С. Пък и той нещо не казва какво е станало....

  12. #12
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    незнам колега но за мен лагера не е за смяна не се чуват никакви шумове на заминал лагер... има просто някъква пластина с кръгла форма дето ми се разкарва и се върти насам натам тя би трябвало да е на шаибата залепена така ми казваха а не е .. и издава странни шумове. Незнам ама с тия цени на нови шаиби аз съм склонен да взема цял компресор от ударена кола до 100 лв гледам вървят отколкото само шаиба за 120-130. то маи за по-добре ще снимам точно проблема и часта която шуми ,по-запознатите да ми кажат какво е ..
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •