Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Налягане на гумите

  1. #16
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    В зависимост от размера ширина/височина/цол на гумата се определя и налягането на което трябва да се помпят гумите . Така ,че няма нищо чудно в мнението на колегата acko88 - за този размер си е нормално .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  2. #17
    Старши алфист hristiqn's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    SlIvEn VaRnA
    Posts
    536

    Default ,,,,

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    В зависимост от размера ширина/височина/цол на гумата се определя и налягането на което трябва да се помпят гумите . Така ,че няма нищо чудно в мнението на колегата acko88 - за този размер си е нормално .
    Абе аз с над 3 бара не карам , всеки сам си решава така или иначе
    BMW 330 D 280h.p600nm by TST Bmw 725 Toyota Yaris T.Sport ex Alfa Romeo 145 2.0 16v Turbo 200hp Suzuki Burgman 400 Malossi kit

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    В зависимост от размера ширина/височина/цол на гумата се определя и налягането на което трябва да се помпят гумите . Така ,че няма нищо чудно в мнението на колегата acko88 - за този размер си е нормално .
    Интересно ми е как е нормално като на гуми с този размер от реномирана марка и скоростен индекс W, в които се загледах преди няколко дни пишеше, че макса и е 3.5...

  4. #19
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Quote Originally Posted by hristiqn View Post
    Щи изпопадат пломбите бе момче
    Еее всикнах,вече 4 години още златната 146-ца с белите 16-ки ги карах на 3.6-4

    ---------- Post added at 18:31 ---------- Previous post was at 18:25 ----------

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    На самата гума пише максималното налягане което тя може да издържи.



    Това ако не е базик (и означава 4 бара) според мен е опасно за гума с този размер.
    Иначе от около 2.0-2.2 до към 2.5-2.6 в зависимост от размера и профила е нормално според мен. За "рейсинг каране" съм гледал 2.8-2.9 но тогава наистина ще ти изпопадат пломбите
    Колега,незнам дали си виждал точно този размер как седи и как се кара примерно с 2.2 или айде 2.8,просто неможе да се кара,ако Хасвалта е като стъкло навсякаде може и да може да се кара на 2.8-3 но аз под 3.5 няма как да падна,всичко е изпробвано в деиствителност!А и нископрофилната гума е по-здрава от високата,особено ако е като моята с усилен борд.
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  5. #20
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Интересно ми е как е нормално като на гуми с този размер от реномирана марка и скоростен индекс W, в които се загледах преди няколко дни пишеше, че макса и е 3.5...
    Мой приятел си кара BMW 530d с 245/40/18 на 3,8 бара по цяло лято . До сега сцепена гума и джанта не е видял . А дупките във Варна не много по-различни от тия другаде .
    Нископрофилната гума колкото е по-мека толкова по-лошо , особено на големите цолове .
    Затова казвам ,че според мене acko88 си е прав като казва 4 бара .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #21

    Default

    Добре де, на гумата отстрани си пише максималното налягане за нея (обикновно в мерна единица PSI = pound per square inch). По сайтовете препоръчват минимум 10% надолу от това налягане (до към 30% надолу всъщност). 4 bar-а е равно на точно 58 psi. Елементарно е колегата да си провери какво пише на гумата за макс налягане и да каже дали е близко до 58 psi.

  7. #22
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Спор няма , така е .
    Но освен скоростния индекс имат значение и цифрите преди него - тези които са за натоварването .
    Примерно 91W ... Като за 164 например минималният (стандартния) размер е195/60/15 91Т 6,5 J и е на 2.3 bar и колкото се сваля височината се покачва налягането .
    Просто са много фактори които играят в случая .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  8. #23
    започва да се пристрастява viperman's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Burgas
    Posts
    39

    Default

    В прикачения файл се вижда различните налягания за определените размери за Alfa 146
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Gumi.jpg  
    Last edited by viperman; 08-12-2010 at 11:58.
    __________________
    Alfa Romeo 146, 1.9 JTD

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Quote Originally Posted by viperman View Post
    В прикачения файл се вижда различните налягания за определените размери за Alfa 146
    Колега единственото което ме притеснява е че тези данни са за пътища без дупки....

  10. #25
    започва да се пристрастява viperman's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Burgas
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by Coyota View Post
    Колега единственото което ме притеснява е че тези данни са за пътища без дупки....
    Проблема ще се минимизира с по-високи гуми, а не с няколко атмосфери +

    Пример: стандартен размер-185/60/14 за зимата съм съм го заменил с 176/65/14 знам, че има хора к. карат и с още по-високи.
    __________________
    Alfa Romeo 146, 1.9 JTD

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    Просто са много фактори които играят в случая .
    Абе като я напомпаш повече отколкото гумата може да понесе и производителя и го е написал отстрани, някак си се обезмислят останалите фактори които играят... Иначе си напълно прав

  12. #27
    Старши алфист hristiqn's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    SlIvEn VaRnA
    Posts
    536

    Default ..

    С нормални гуми над 2.4 атмосфери не ти трябва , вече ако си с нископрофилни като нас поне 3 бара
    BMW 330 D 280h.p600nm by TST Bmw 725 Toyota Yaris T.Sport ex Alfa Romeo 145 2.0 16v Turbo 200hp Suzuki Burgman 400 Malossi kit

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by viperman View Post
    Проблема ще се минимизира с по-високи гуми, а не с няколко атмосфери +

    Пример: стандартен размер-185/60/14 за зимата съм съм го заменил с 176/65/14 знам, че има хора к. карат и с още по-високи.
    175/65/14 не са по-високи от 185/60/14, има-няма 6мм разлика в диаметрите, което при различна износеност на гумите е пренебрежимо малко.
    По-голям ефект ще има ако се качи на 185/65/14

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Quote Originally Posted by Max View Post
    175/65/14 не са по-високи от 185/60/14, има-няма 6мм разлика в диаметрите, което при различна износеност на гумите е пренебрежимо малко.
    По-голям ефект ще има ако се качи на 185/65/14
    Не сам карал със 185/65/14 но ми се струва че колата ще стане много нестабилна

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Coyota View Post
    Не сам карал със 185/65/14 но ми се струва че колата ще стане много нестабилна
    Няма да стане нестабилна, тествано е на 146 1.6ТС
    Но определено става с по-добра проходимост

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •