Results 1 to 12 of 12

Thread: Серво на волана

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    33

    Default Серво на волана

    Алфа 145 1,3
    Значи проблемът е следният - имам усещането, че воланът ми се върти малко трудничко. Нямам представа дали това е нормално, за алфите, но като го сравнявам с по-обикновенните машини, които съм карал, воланът ми си се върти направо трудно. Проверих течността на сервото - всичко е ОК. Сигурен съм че механизмът работи защото няма как да не усетиш разликата когато колата загасне по време на движение а и когато въртя волана се чува тихичко бръмчене.
    Бях я закарал на сервиз да ми сменят термостата и ги попитах дали могат да го погледнат туй пусто серво. Отговориха, че трябвало да я покарат, да я сравняват с други подобни и т.н. та най-накрая им казах само да ми сменят термостата и толкоз.
    Въпросът ми е как е при вас? Какво е усилието необходимо за завъртане на волана? Има ли някакъв регулатор на сервото, от който се настройва силата на въртене?

  2. #2
    Army Soldier Visconti alfamilano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    42
    Posts
    278

    Default

    Виж си гумите ако са износени,ще E по трудно етествено, а за бръмченето не се коси и мойта побръмчва по малко ама е с 7j 195/50R15!
    Live a guidare la mia bella macchina,guidare per vivere e sentire il battito del mio CUORE SPORTIVO 145 1.9 JTD с джанти от Милано и новия цвят BLACK DAITONA FERRARI EX.bella 33Imola''156 2.4JTD''GTV

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    48

    Default

    I pri men se 4yva leko bram4ene ili po-to4no ne6to kato jyjene na p4ela osobenno kato e stydena kolata no sa 1-2min.iz4ezva.Tova mislq 4e e ot pompata. A za varteneto az sam s 205/60 i volana vze da se varti po-trydno otkak gi slojix no razlikata ne e golqma.Proveri za te4ove ot xidravlikata.

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Parvo proveri dali e stegnat remaka ako gumite sa ti shiroki e normalno da se varti tejko. Vtoro ako remaka e ok vij plastmasovite lageri na makfersonite te mogat da izdavat stranni shumove i da prechat mnogo na servoto - obiknovenno se chuva pukane.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5

    Default i moita 156-ca brumchi kato navia volana dokrai ..

    i moita 156-ca brumchi kato navia volana dokrai ... useshtam che kato che li neshto servoto se tormozi i naistina sam karal ford fokus-mokusi i drugi laina, na koito serovoto im mnogo po-leko se e vurtialo ..

  6. #6

    Default

    Remyci

  7. #7
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    най-честият проблем, когато чуваш бръмчене по време на навиване на воляна е загуба на масло - може да е съвсем малко, но помпата не работи ли на пълен дебит бръмчи... аз това знам

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    33

    Default

    Благодаря за съветите и диагностиката

    Всъщност вече доста време я карам със сравнително тежък волан и така свикнах и взе да ми паства, че като се кача на кола с лек волан се чувствам кофти Вече дори съм на мнение, че волана не трябва да бъде много лек защото това влошава стабилността на автомобила на пътя.

    Единствено се притеснявам за колицата - данеби проблемът (ако изобщо го има) да я тормози и след време да стане някоя "инфекция". Бръмченето при върете на волана е съвсем тихо и се чува единствено при спрял автомобил, в движение прибръбчава като се навие волана докрай (при обратен завой например), но от вашите отговори виждам, че това си е в границите на нормалното..

    Имал ли е някой от вас сериозни проблеми със волана (сервото)?

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Emus
    Благодаря за съветите и диагностиката

    Всъщност вече доста време я карам със сравнително тежък волан и така свикнах и взе да ми паства, че като се кача на кола с лек волан се чувствам кофти Вече дори съм на мнение, че волана не трябва да бъде много лек защото това влошава стабилността на автомобила на пътя.

    Единствено се притеснявам за колицата - данеби проблемът (ако изобщо го има) да я тормози и след време да стане някоя "инфекция". Бръмченето при върете на волана е съвсем тихо и се чува единствено при спрял автомобил, в движение прибръбчава като се навие волана докрай (при обратен завой например), но от вашите отговори виждам, че това си е в границите на нормалното..

    Имал ли е някой от вас сериозни проблеми със волана (сервото)?
    abe na moita (156, 98-ma) kato go navia dokrai za obraten zavoi i vse edno izdisha tejko .. dano ne izdisham i az nekade po put s neia.

    vodih ia na cialosten pregled - kazaha mi che e v perfektno sustoianie.

    chudia se dali da ia tuniram ili da ia prodam? .. 2.4 JTD

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Quote Originally Posted by waffer
    abe na moita (156, 98-ma) kato go navia dokrai za obraten zavoi i vse edno izdisha tejko .. dano ne izdisham i az nekade po put s neia.

    vodih ia na cialosten pregled - kazaha mi che e v perfektno sustoianie.

    chudia se dali da ia tuniram ili da ia prodam? .. 2.4 JTD
    всяка кола със хидравличен серво усилвател на волана в най-крайно положение издава неприятен звук
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1

    Default

    Просто искам да си видя аватарчето
    145 1.3 Boxer 1996 90hp

  12. #12
    Запален алфист BaiJedi's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    168

    Default

    Quote Originally Posted by zarin
    Просто искам да си видя аватарчето
    Ми влез си в профила и си го гледай
    146 1.6 ie Boxer-EX
    147 1.9 jtd 16v

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •