Results 1 to 7 of 7

Thread: Защо ми свети лампата на акумулатора когато е в най-ниските обороти?

  1. #1
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default Защо ми свети лампата на акумулатора когато е в най-ниските обороти?

    Здравейте,

    днес известно време ми светеше лампата на акумулатора когато чаках на светофарите и колата беше на ниски обороти. После се оправи, но от какво може да се е получило. Възмножно ли е да е от нестегната клема на акумулатора щот скоро ми махаха едната, че заварявахме нещо по гърнето......?
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Като за начало и обтегни ремъка.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    може и от клемата да е или някоя друга връзка, както каза и колегата-виж си ремъка. ако не е от тия неща- сваляне на алтернатора.
    точка

  4. #4

    Default

    При мен за последните 2 години 3 пъти ми се случвало да ми свети слабичко лампата на акомулатора. И 3те пъти като ми светваше беше докато седя на едно място, без да съм на скорост по-дълго, през зимата. Като го забелязах подавах газ за известно време и така. Моя съвет е: виж дали пак ще ти го направи скоро и тогава предприемай нещо, за сега може да си провериш клемата - не е кой знае каква философия. Ако имаш възможност да замериш акомулатора с включени всички консомативи, също е добре.

  5. #5
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Аз имах същия проблем и в единмомент просто не пожела да угасне. Почти успях да с еприбера само на акумулатор. И след 1 седмица престой на колата в гаража проблема се оправи от самосебе си. И си сложих диагноза - "нещо се намокрило" и сега си карам. Ама ако ще пътуваш извънградско на по дълги разстояния - по добре разбери каква е причината. А иначе не се хвърляй веднага в приключението на алтернатора-ще ти трябва един ден да го свалиш на много гадно място са го сложили.

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=54475

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Благодаря за помощта. След вчера сутринта не е светило пак. За сега няма да предприемам нищо, но поне знам от къде да почна ако почне пак.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    абе то не свети, но вземи си стегни кабелите и измери как зарежда алтернатора щото иде зима и да не останеш без ток някъде.
    точка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •