Results 1 to 10 of 10

Thread: Сдухала ми се е Алфата

  1. #1
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default Сдухала ми се е Алфата

    Сдухала ми се е Алфичката.Като се върна в Сф. ще я водя на доктор.Сутринта тръгнахме в 6 и през цялата магистрала неможа да мине 60-65 градуса(термостат може би),а да не говорим че неможа и да мине 170 км/час В колата бяхме3-ма с 50 кила общо багаж.Вече към 10 - 10.30 бяме на варненската магистрала ,след 40 минутна почивка,и там температурата стигна до 80 градуса и едвам стигнах до 190км/ч с вкл. климатик.При положение че като я взех в началото стрелката мина малко след 220км/ч и ме хвана шубето да натискам още.А иначе разхода е около 8.5л/100 което ме учуди( в началото си помислих,че ще е 12-13 поне след като неще да вдигне темп. )Ако имате някакви идеи ще съм ви благодарен. А градско загрява малко след 90 градуса но е в нормата.Та дотук с колата-отивам на плаж

  2. #2
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Ами термостатче- запецнало отворено.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  3. #3
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas
    Ами термостатче- запецнало отворено.
    Да бе и от него не върви така ли
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #4
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by BatVas
    Ами термостатче- запецнало отворено.
    Да бе и от него не върви така ли
    Aми моя като беше запечнал отворен зимата и слизаше на под 40 градуса , вярно придърпваше - иначе за вървенето няма логика , ама защо като стигне 80 и почва пак да върви. Иначе по логичното е да гори повече , ама за да пада така температурата термостата би трябвало да е причината - освен пък ако нещо се е бъгнала и така да го отчита - ама пак не се вързва - защо тогава с ниска скорост в града дига температурата
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default Re: Сухала ми се е Алфата

    Quote Originally Posted by slav40
    Сдухала ми се е Алфичката.Като се върна в Сф. ще я водя на доктор.Сутринта тръгнахме в 6 и през цялата магистрала неможа да мине 60-65 градуса(термостат може би),а да не говорим че неможа и да мине 170 км/час В колата бяхме3-ма с 50 кила общо багаж.Вече към 10 - 10.30 бяме на варненската магистрала ,след 40 минутна почивка,и там температурата стигна до 80 градуса и едвам стигнах до 190км/ч с вкл. климатик.При положение че като я взех в началото стрелката мина малко след 220км/ч и ме хвана шубето да натискам още.А иначе разхода е около 8.5л/100 което ме учуди( в началото си помислих,че ще е 12-13 поне след като неще да вдигне темп. )Ако имате някакви идеи ще съм ви благодарен. А градско загрява малко след 90 градуса но е в нормата.Та дотук с колата-отивам на плаж
    Я виж дали си drive-by-wire? Ако си може и от термостата да де щото мойта докато не загрее, не ще да върви като хората. В смисъл върви, но не върви колкото требе да върви и не ще да минава 6500об/мин.Под загрее имам в предвид около 70-80 градуса.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  6. #6
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default Re: Сухала ми се е Алфата

    Quote Originally Posted by DeX
    Я виж дали си drive-by-wire?
    не е, от бензиновите до 2001ва само Селеспийда е дриве-бай-вире
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  7. #7

    Default Re: Сухала ми се е Алфата

    Quote Originally Posted by valjo
    Quote Originally Posted by DeX
    Я виж дали си drive-by-wire?
    не е, от бензиновите до 2001ва само Селеспийда е дриве-бай-вире
    OFFTOPIC:

    Що е то?
    147 2.0 16v TS Selespeed

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Ми що е при повечето коли газта се подава с жило (движението от натискането на педала се предава с жило до клапата за въздуха). При драйв-бай-уайър се предава по електронен път. На педала на газта има потенциометър (или нещо подобно), който следи до каква степен си натиснал педала и предава тази информация на еку-то което от своя страна решава колко да отвори клапата на въздуха. Е те общо взето това е.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  9. #9

    Default

    Разбрах те идеално. Просто не бях чувал термина. Мерси
    147 2.0 16v TS Selespeed

  10. #10
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas
    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by BatVas
    Ами термостатче- запецнало отворено.
    Да бе и от него не върви така ли
    Aми моя като беше запечнал отворен зимата и слизаше на под 40 градуса , вярно придърпваше - иначе за вървенето няма логика , ама защо като стигне 80 и почва пак да върви. Иначе по логичното е да гори повече , ама за да пада така температурата термостата би трябвало да е причината - освен пък ако нещо се е бъгнала и така да го отчита - ама пак не се вързва - защо тогава с ниска скорост в града дига температурата
    Казах че едвам стигнах 190км/ч(не съм казал че е почнала да върви). На клима съм вдигал към 215-217 според километража.Само че сега ми трябват 20 километра за да вдигна тая скорост, докато по-рано я вдигаше за около 3 километра , ако ме разбирате .Просто ускорението е заминало на почивка,но не каза кога ще се върне Поне разхода ме успокоява ,че не се е променил,ако се беше вдигнал над 10 извън градско направо се връщах с влака.Иначе около 430 км извънградско и 140 км градско (48литра - 570км - H98с добавка за 3 лева-поне тва ме радва )

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •