Results 1 to 13 of 13

Thread: Alfa 166 2,4 JTD и 2.0 TS

  1. #1
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default Alfa 166 2,4 JTD и 2.0 TS

    Здравейте колеги!
    Чудя се някой карал ли е 166 и да сподели реални впечатленя. Гледах в подфорума 147/156/166 ама там няма почти нищо за 166.
    Интересува ме как се държи колата като динамика, вървеж, дълъг път, градско, комфорта как е. Пробвах няколко 156 но возят доста твърдичко, та се питам как е в тва отношение 166? Много харесвам Алфа ама искам и комфорта да е добър.
    Ще съм много благодарен да чуя впечатленията на някои които е карал такава.
    Аиде лека вечер. И много безаварийни!
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  2. #2
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Пиши на "dobro" - така му е ника в Алфа Форума. Погледни във варненските сбирки стр.9 . Той има 166 JTD. Много е доволен от стабилност на пътя и вървене. Пробвал е ВМW та преди да се спре на 166. Баварките не са му харесали.На 1 от сбирките разправя , че негови познати от Англия също са останали много впечатлени от возията на Алфата.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  3. #3

    Default

    razbira se 4e razlikata mejdu 66 i 56 e ogromna, 66 vurvi kakto edna sportna limosina triabva da bude.
    I ti napulno imash pravo 4e 156 e tvurda no oka4vaneto i cialata kurmilna uredba e genialna i tova pozvoliava mnogo sporten stil na karane.Kato ka4estvo 66 e sushto na mnogo visoko nivo, az ne moga da kaja nishto losho, samo 4e se orientirash mnogo dobre.

    Samo zaglavieto na temata ti, molia te ne sravniavai 2.4 sus 2.0.
    Az sum poslednia koito bi kazal 4e edin traktor ima pravo na jivot , oba4e 66 sus 2.0 TS ne e raketa.V tozi slu4ai diesela ima po goliam vurtiasht moment is se spravia po dobre s tegloto.

    nadiavam se tova da ti pomogne
    Ciao
    Alfa 164 3.0
    Alfa 90 2.5
    Alfa 33 16v
    Fiat Cinquecento Sporting

    който намери правописни грешки може да ги задържи

  4. #4
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Айде бе хора споделете нещо за Алфа 166, тука сички говорят за 156 тук таме за 147 а за 166-нищо. Що така. Никой ли не е карал какво ли?
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  5. #5
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    е аз см карал за малко на пламен 166цата 2.4JTD с чип и мисля че е невероятна кола много добре върви, много луксозна, много всичко

    2.0ТС не е мотора за 166, виж го че по книжка му дават над 13/100 градско, реално ше е повече ... и въртящия момент му е по-малък от на дизела, и колата ще е тромава

    друго какво ? поддръжката на мотора е като на 156 щото е същия,
    окачването е доста по скъпо за поддръжа от на 156

    друго какво ....
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  6. #6
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    ами друго...возията ме интересува най-много... доставя ли ти наслада комфорта, всичко друго ме кефи много...
    Разхода градско колко е на мотора 2,4 ЖТД, то и аз към него съм се ориентирал.
    Колко става мошността с чип? Колко струва това? Вредно ли е?
    Такива неща....
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    купи си Ситроен
    147 1.6 TS

  8. #8
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by Gecata
    ами друго...возията ме интересува най-много... доставя ли ти наслада комфорта, всичко друго ме кефи много...
    Разхода градско колко е на мотора 2,4 ЖТД, то и аз към него съм се ориентирал.
    Колко става мошността с чип? Колко струва това? Вредно ли е?
    Такива неща....

    возията е на лимузина, но е не е C6 ))))))))
    разхода е 8-9-10 при дизела, според колко се ръчкаш
    с чип, според мотора, 136к.с. - става на 170, 140 - 175, 150 - 185кс.
    www.digitaltuning.bg

    1000лв струва
    не е вредно

    не си зимай ситроен ))))))))))
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    ...не си зимай ситроен ))))))))))
    ми виж тук http://audibg.com/NEW/index.php?showtopic=13288
    и тук http://www.citroen-bg.net/forum/viewtopic.php?t=6423
    147 1.6 TS

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    26

    Default Re: Alfa 166 2,4 JTD и 2.0 TS

    Quote Originally Posted by Gecata
    Здравейте колеги!
    Чудя се някой карал ли е 166 и да сподели реални впечатленя. Гледах в подфорума 147/156/166 ама там няма почти нищо за 166.
    Интересува ме как се държи колата като динамика, вървеж, дълъг път, градско, комфорта как е. Пробвах няколко 156 но возят доста твърдичко, та се питам как е в тва отношение 166? Много харесвам Алфа ама искам и комфорта да е добър.
    Ще съм много благодарен да чуя впечатленията на някои които е карал такава.
    Аиде лека вечер. И много безаварийни!
    Привет ! Машина как класс и качества меня устраивеат полностью . Пробовал БМВ 5 модели , которые в одном классе с 166 , то те уступают в комфорте , как мне покозалась . Ехать в машине приятно , все управление удобно в машине . Могу сказать , что мы в основном ездием на дальние растояния , так как мощ машины , комфорт , и безопасность на соотвественном уровне . Расход диз, топлива тоже очень маленький , у меня всего берет от 6.5 до 7 литра на 100 км . Мои друзья по бизнесу англичани , когда ездили с мной по болгарии были восторги от машины , даже мерседесь из новых серий моделий так им не понравился , как моя Алфа . Это мои впечетления , тебе решать !

  11. #11
    Запален алфист Gecata's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia-Mladost
    Age
    43
    Posts
    225

    Default

    Quote Originally Posted by lazy
    Quote Originally Posted by valjo
    ...не си зимай ситроен ))))))))))
    ми виж тук http://audibg.com/NEW/index.php?showtopic=13288
    и тук http://www.citroen-bg.net/forum/viewtopic.php?t=6423
    Разконспирирахте ме!

    Е добре ще си призная следните неща:
    1. Карам А4 и наистина съм разочарован от комфорта.
    2. Мисля след известно време да сменя аудито с А6, Алфа 166 или Бмв 520(Е39). Та затова разпитвам за подробности.
    3. Голям фен съм на Алфа и преди да зема Аудито пробвах няколко 156, но да си кажа честно вози много твърдо. И се отказах. Сега за това разпитвам за 166 дали вози твърдо щото сичко в алфа ме кефи много с изключение на возията.

    Ще пробвам тези три модела и ще си реша.

    Колега Добро, Благодаря за отзивчивостта. Това че Алфа 166 вози по-комфортно от БМВ 5 може само да ме радва, щото Бмв 5 вози доста комфортно.

    Вальо разгледах сайта които ми посочи и да си пизная съм меко казано впечатлен. Тва ще е супер 166 2,4 ЖТД 170 кс.- истински самолет!

    Последно едно въпросче. Казваш че не вреди на двигателя, ами амортизацията скача ли? Ами разхода?
    "
    Има много добри спортни коли на пътя...Знам, изпреварвам ги през цялото време"

  12. #12
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    разхода пада с 0.5 до 1л според това как караш

    за амортизацията освен на съединителя незнам
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bundesrepublik Deutschland
    Posts
    363

    Default

    Колега ,
    Алфа 166 , така както те чета, не е твоята кола Това е СПОРТНА лимуЗина и воЗи твърдо в сравнение с БМВ 5та серия

    Обаче аЗ имам един таен съвет към теб, това е Ланчиа Капа след 1999год. модела. ВоЗи меко,супер беЗшумно и доста бърЗо дори с 2.0 литра мотора, с 3.0 или 2.0 турбо е самолет, но такива коли внесени в БГ няма.Вътре е много по голяма от БМВто а отвън е малко по малка. Точно твоята кола е това, вярвай ми


    П.П. А, това, че чип Тунинга вреди на мотора е докаЗано от най авторитетните експерти в ЕС
    Има единици мотори който поЗволяват чип да 20 процента...
    Става дума, ако ще караш колата 150.000км.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •