Results 1 to 9 of 9

Thread: Питане за Алфа 75. всичките лампичи за датчиците и светят постоянно

  1. #1

    Default Питане за Алфа 75. всичките лампичи за датчиците и светят постоянно

    незнам в кой раздел да питам за алфа 75. ще питам тук.
    на един колега е колата и му светят доста лампички по средата на таблото. спомням си че едното беше за антифриз, за маслото, няква която пишеше стоп и имаше нещо като стоповете все едно светят. бяха около 6-7 лампи. и сигурно 5 от тях постоянно светя, но всичко си е наред. човека е ходил по сервизи и всички дигат ръце. някой има ли си понятие горе доло за какво става въпрос или е нужно да огледам точно кое свети.
    мисля че имаше лампичка която изгасваше като държеше спирачка. и като е пуснеше пак светваше.
    1.9JTD 105+

  2. #2
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    еми попаднал си където трябва приятелю.това е най нормалното нещо за тоя модел алфа ромео-75 прословута с това.сори да не обидя някой дето нищо не ми свети.е моята е така .всичко си гасне ......ама питатели как стана това......с яко бочкане .та.прословутата наша алфа си страда от лоши проводници-най вече.всичко де е кабел да отива в коша.видях и мислих по въпросът.лош материал или време както искате му казвайте-видях как се захранват почти всички датчици с отделна верига....за да се загасят видях нерви да се изчистят куплунци където и да са скрити....истината е еднна.лош материал на проводницитееееееееее.поне за мен.та гасенето на тия индикациии е труден и изискваш нерви процес.първо се започва от основните маси които са над фаровете....да се стига до куплунци в таблото и квото се сетиш.няма според мен точна рецепта от основнна смяна на ел инсталацията и перфекнто почистване на връзките-но си трябва специалист за това -обикновено нестава със собствени усилияа .често налягане масло се скапва...нали не са на малко години все пак тия колици...чек за стоповете ...-и квото се сетиш друго по таблото-всъщност не е зъдължително да има проблем но си светка.гадно е .дразни.но това е алфа за бога....има си чар.съвет ..да отиде при некой който познава модела.аз се борих 4 дни при това че се и занимавам понякога с дейноста.....ремонт.успех
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  3. #3

    Default

    значи със сигурност ще се кара колата така със светещи лампи.
    абе човека е сигурно на 50 години. работи в завода и си е купил кола понеже е от село и няма рейс, а бърза понеже гледа кози и трябва да се хранят там и да се занимава с тях след работа. ОБАЧЕ! човека е зел алфа понеже го кефи. густо ми прай на душата
    1.9JTD 105+

  4. #4
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Quote Originally Posted by gjulizar83 View Post
    значи със сигурност ще се кара колата така със светещи лампи.
    абе човека е сигурно на 50 години. работи в завода и си е купил кола понеже е от село и няма рейс, а бърза понеже гледа кози и трябва да се хранят там и да се занимава с тях след работа. ОБАЧЕ! човека е зел алфа понеже го кефи. густо ми прай на душата
    Това е истина колега ,има една кутийка -електронен блок за чек -контрола над капачката на жабката -смених я с нова и всичко спря да свети
    не винаги проблемите са от самите датчици ,въпреки че и течесто дефектират ,лоши контакти и др
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  5. #5

    Default

    ами ще пробвам да ги пръсна с контактен спрей. ако стане стане, ако не ,ме съмнява човека да тръгне по кабелджии да е прави. освен ако е някой който знае как да е направи.
    1.9JTD 105+

  6. #6
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Quote Originally Posted by gjulizar83 View Post
    незнам в кой раздел да питам за алфа 75. ще питам тук.
    на един колега е колата и му светят доста лампички по средата на таблото. спомням си че едното беше за антифриз, за маслото, няква която пишеше стоп и имаше нещо като стоповете все едно светят. бяха около 6-7 лампи. и сигурно 5 от тях постоянно светя, но всичко си е наред. човека е ходил по сервизи и всички дигат ръце. някой има ли си понятие горе доло за какво става въпрос или е нужно да огледам точно кое свети.
    мисля че имаше лампичка която изгасваше като държеше спирачка. и като е пуснеше пак светваше.
    Има един единствен жичкаджия, в който се кълна - собственика на най-лъскавата 3-литрова Америка - Пиронкио. Той познава отлично тези коли. Това е човекът който може да реши проблема най-безболезнено без излишно да си блъскаме главите и да сменяме части на сляпо.
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #7

    Default

    от софия ли е?
    1.9JTD 105+

  8. #8
    започва да се пристрастява gkalinov's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    кричим
    Posts
    38

    Default

    Здравей колега.Имам същата -АЛФА 75.Когато я взех аЛФА РОМЕО КОНТРОЛ-а светеше и мигаше като коледна елха.С течение на времето успях да ;угася; половината лампички,разбирай да ги въведа в нормален режим на работа и да отчитат коректно.Планувал съм в скоро време да възстановя нормалния режим на работа на поне още два броя от въпросните лампи.Дори,когато взех колата установи с изненада,че повечето сигални лампи(светодиоди) бяха изрязани.Явно,светейки са ;смущавали; предишния собственик.Това са индикаторни светодиоди и принципно е много важно да работят нормално и да информират за техническото състояние на автомобила в момента .Така,че ако може да опита да върне към нормален режим поне най-важните от тях.Ако не може,твоя прятел да потърси помощ от знаещите във форума или извън него.В упътванията за ремонт и експлоатация на модела има електрически схеми и всеки грамотен електротехник може да ги разчете и при добро желание да му помогне да отстрани проблема,поне отчасти.Дерзание му е майката.Успех.
    Last edited by gkalinov; 24-11-2010 at 00:15.

  9. #9

    Default

    а да . верно че мигаше една червена лампа. ами ще говря с колегата ми да му кажа какво съм понаучил. ако той реши нещо да предприеме ще пиша за помощ от публиката.
    1.9JTD 105+

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •