Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37

Thread: Вода в краката при пилота

  1. #16

    Default

    Мисля си,че е по-вероятно да ми пропуска през филтъра на климатика или около него но ще проверя и това
    Alfa 155 2,5TD

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by ванката View Post
    Мисля си,че е по-вероятно да ми пропуска през филтъра на климатика или около него но ще проверя и това
    Напълно е възможно, на мен също ми се е случвало в много силен дъжд да влезе вода оттам. Прегледай добре дал нямаш някъде запушен отводнителен отвор. Май зависи и колата под какъв наклон е спряна.

  3. #18
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ванката View Post
    Мисля си,че е по-вероятно да ми пропуска през филтъра на климатика или около него но ще проверя и това
    При мотора на чистачките ти сее събрала вода!!! Има едни тръби по които тази вода трябва да се оттича!!!При теб (както беше и при мен) явно са се запушили и през отвора от където смуче въздух парното ти е влязла вода вътре в купето...

    Аз от тоя проблем (водата там) правих преди седмица чистачки... При електромотора има едно реле ,беше станало цялото в окис и чистачки нанаи си
    Сега поне целия механизъм е щателно почистен и смазан!!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #19

    Default

    Проблемът се оказа точно в запушените тръби днес ги почистих и смятам че няма да има вече течове сега остава да изсуша и мокета и всичко е ОК
    Alfa 155 2,5TD

  5. #20
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by ванката View Post
    Проблемът се оказа точно в запушените тръби днес ги почистих и смятам че няма да има вече течове сега остава да изсуша и мокета и всичко е ОК
    кои тръби???


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #21

    Default

    Одводнителните канали.Единияте е точно под моторчето на чистачките а другият е пред отвора на филтъра на климатика.Ако не си ги чистил никога ти препоръчвам веднага да го направиш за да не береш моите ядове
    Alfa 155 2,5TD

  7. #22
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by ванката View Post
    Одводнителните канали.Единияте е точно под моторчето на чистачките а другият е пред отвора на филтъра на климатика.Ако не си ги чистил никога ти препоръчвам веднага да го направиш за да не береш моите ядове
    а при теб къде влизаше вода?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  8. #23

    Default

    През филтъра на климатика и се стичаше зад жабката точно върху компютъра
    Alfa 155 2,5TD

  9. #24
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    моята се мокреше през видията която е точно над филтъра на климатика ( видията която държи пластмасата пред предното стъкло)
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  10. #25
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by Васил Петров View Post
    Радиаторчето и крана към него е сменил.Аз залагам на теч по уплътненията на вратата или някоя тапа при кормилният прът.
    И аз залагам на уплътнението на вратата, при мен беше това. А моите локвички ставаха прилично дълбоки
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by ванката View Post
    Проблемът се оказа точно в запушените тръби днес ги почистих и смятам че няма да има вече течове сега остава да изсуша и мокета и всичко е ОК

    Колеги а някой може ли да може ли да ми обясни тези тръби дали са на лесно място и без да имам по специални познания дали ще се справя самичък.Май имам същият проблем.Тече в краката под пасажерското място и гледам, че се стича из от таблото на долу само когато вали дъжд и включа вентилатора.

    Ще съм Ви благодарен за мнение.
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  12. #27
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    Уплътнението на вратата е, при мен като завали си ставаше басеин в краката ми, малко едра сол ми трябваше само и бях готов... сменяй уплътненията
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  13. #28
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Добре де, при мен не се мокри близо до вратата, а по-близо до тунела в моите крака. Това уплътнение ли ще да е? И откъде точно е проблема с тия уплътнения ?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  14. #29
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Добре де, при мен не се мокри близо до вратата, а по-близо до тунела в моите крака. Това уплътнение ли ще да е? И откъде точно е проблема с тия уплътнения ?
    В твоя случай залагам на леко отворена или липсваща тапа на купето, на свода зад двигателя, или около генерацията....

  15. #30
    започва да се пристрастява jan's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    44

    Default

    И аз имам подобен проблем.Февруари след два доста силни валежа тук в Пловдив и на мен на пода от страната на шофиора ми се събра доста голяма локва вода,близо три пръста.Забелязал съм, че на мене, обаче леко ми сълзи горе в ъгъла вода,понеже ми е сменян прозореца,тя така си и дойде колата преди 5 години.Три пати сам го лепил със силикон тоя ъгъл кара известно време и пак почва да пропуска по малко,малко се учудвам дали от него може да ми направи такава локва,обаче при мен другата аномалия е, че един пат капи друг не.Сега след последните валежи които бяха доста силни няма грам вода,обаче преди това като го лепих свалих цялото уплътнение и на ново. Така че виж да не ти сълзи и на тебе така.Наистина и уплътненията правят правят бая мизерии,смятам и аз да сменям моите по нататък,на теб колко ти легнаха бе колега.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •