Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 37 of 37

Thread: Вода в краката при пилота

  1. #31
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by jan View Post
    .....на теб колко ти легнаха бе колега.
    Нищо не съм давал аз за уплътненията, имаше една алфа пратена на отпадъци и от там си ги свалих
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  2. #32
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Новости.
    След снега и дъждовете, в краката ми има езеро.
    Разликата е че сега съм свалил механизма на чистачките и пластмасовата кора не е легнала добре на мястото си.
    Колата стои на едно място, т.е. не влиза вода по време на движение, а явно отнякъде отгоре... ИДЕИ?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #33
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Новости.
    След снега и дъждовете, в краката ми има езеро.
    Разликата е че сега съм свалил механизма на чистачките и пластмасовата кора не е легнала добре на мястото си.
    Колата стои на едно място, т.е. не влиза вода по време на движение, а явно отнякъде отгоре... ИДЕИ?
    Дренажите наред ли са... При чистачките!? Имаш ли филтър за климатика!? Локвата в ляво или дясно е вътре!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #34
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Мисля, че влиза през уплътненията на вратите. При мен идва някъде отпред и отгоре, стича се някак по вратата до долу и "прелива" през прага, приблизително на около 20 см от предния край на вратата. Там се вижда издайническа струйка. Странното е, че се явлението се забелязва, когато колата е паркирана на наклон. Може би се пълни вътре самата врата?

  5. #35

    Default

    Свалете си корите на вратите и вземете си погледнете от къде точно минава водата.

    И да не видите обаче, от вътрешната страна на вратата под кората има метална планка/плоскост която държи всички механизми на вратата - прозорци, ръчки, електрически механизми.Между тази вътрешна метална планка и външната част на вратата има заводско поставено "уплътенение"(лепило), което на практика е или гума или микропореста пяна която е била сложена когато всички тези механизми на вратата са затворени между планката под кората и вратата за която тази метална планка е закрепена.

    При 159-ките има подобен проблем - след сваляне и смяна на държачите на стъклата трябва да се направи отново това уплътнение -то е микропореста пяна, но или при сваляне на металната планка крепяща тези механизми или с течение на времето започва да се разпада, дори разпрашава.

    Махате корите и там където има най-много мръсотия, там е проблемът.

    Аз Ви препоръчвам термоустойчив силикон от поне -40 до +120 градуса експолоатационни качества, та да може и зимата и лятото да издържа на температурните колебания, та с този силикон да минете отново там където са били уплътненията и да го оставите да изсъхне, като преди полагането му почистите добре както от старото уплътнение, така и от мръсотията която се е насъбрала.

    С мокри кърпички се чисти добре от праха и мръсотията, който е педант може след това и със спирт.След това силикон.

    Има поне 3 теми за това в раздела за 159-ките.

    Може и със силикон за покрив от черният, но е по-естетично прозрачен.Цените за 400 мл са от 4.50 лева до 15-на лева - според качествата, приложението ми и производителят.

    Аз лично препоръчвам термоустойчив от -40 до +120 градуса за външно приложение прозрачен на Титан. По спомен цената беше 6'70лв за 400мл, която е напълно достатъчна не за една, а за 4 врати, та барабар и с антената ако се наложи.Дори ще остане за домашни нужди ...

    На мен на едната врата се беше счупил пластамасовият държач и след като го смениха намазах с такъв на Титан и сега при най-големият порои нямам проблем независимо дали е на място или в движение.Преди месец намазах с тъкък слой и другите 3 врати превантивно.

    Сега единствено мога да ги "мина със силикон" само ако сменям счупен пластамсов държач, счупено стъкло или механизъм който е под тази метална планка и се налага да я свалям.В противен случай няма да пипам нищо.

    Металната планка може да я сваляте и да изчистите, а може и да не я сваляте, ако не е гума.При всички положения обаче минете цялата врата там където опира вътрешната метална планка във вратата със силикон вместо да гадаете-минавате всичко по ръба където се опират и забравяте.
    Last edited by alfa racer GTA; 24-04-2017 at 21:09.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #36
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Дренажите наред ли са... При чистачките!? Имаш ли филтър за климатика!? Локвата в ляво или дясно е вътре!?
    Дренажите изглеждат окей.
    Водата е само в моите крака.
    Изглежда някакси се стича отляво, ама още не съм хванал как става. Подсуших и разкарах кечетата и да видим.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #37
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    При мен така тчечше от разлепен джам...
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •