Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 81

Thread: Бавно ли ви загряват 1.9 JTDm моторите?

  1. #31
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Настъпи моментът Х.

    Теста днес беше при същите условия. 14 градуса външна температура, парното на колата не работи.
    Продължителност 5.5 минути

    Начална температура = 20.9 С
    Крайна 40.3 С
    Разлика + 19.4 градуса С ( бях се объркал и написал 20.4)

    С активиран подгрев за същото време постигнах 30.2 С разлика.

    Прилагам и лога от днешният тест.

    Среден разход на гориво по време на теста

    0,77 л/ч

    В сревнение с теста с активиран подгрев - та разхода средно беше 1.05 л/ч

    Процентна разлика в разхода приблизително 36%


    Това е - всеки да си прави изводите за него.
    Аз съм доволен от резултата като цяло.

    п.с Не знам какво съм смятал но бях написал че разликата без подгрев е 20.4 С а тя е 19,4 С
    Attached Files Attached Files
    Last edited by pr_00f; 01-12-2010 at 09:56.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Я кажи коя година е БМВ-то,че не ми се струва реално да сравняваш 166 99 и БМВ 03-04 примерно/повярвай ми аз нзам как загрява зимата 525 ТДС например от 99 г.-просто не загрява/
    Еми то горе е писано 530д 193 коня т.е. фейслифт на е39 или просто казано 2002година
    Но пък виж за тдс грешиш заковава си 90 градуса и не мърда!

    ---------- Post added at 02:06 ---------- Previous post was at 02:04 ----------

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Настъпи моментът Х.

    Теста днес беше при същите условия. 14 градуса външна температура, парното на колата не работи.
    Продължителност 5.5 минути

    Начална температура = 20.9 С
    Крайна 40.3 С
    Разлика + 20.4 градуса С

    С активиран подгрев за същото време постигнах 30.2 С разлика.

    Прилагам и лога от днешният тест.

    Среден разход на гориво по време на теста

    0,77 л/ч

    В сревнение с теста с активиран подгрев - та разхода средно беше 1.05 л/ч

    Процентна разлика в разхода приблизително 36%


    Това е - всеки да си прави изводите за него.
    Аз съм доволен от резултата като цяло.
    Резултатът е много добър с доста голяма разлика!
    В движение предполагам тогава вече ще се усеща още повече наличието на подгрева! Сега остава едно да разкриеш кое как за да го направим и ние!
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #33
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Все още на ръчно управление ли е тая джаджа или и намери цаката да работи сама?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  4. #34
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Ами трябва ви тялото за свещите.

    Това което става е Фиат група - 3 свещи
    Пежо/Ситроен - 4 свещи.

    Свещите са еднакви, аз си взех тяло от Пежо и си монтирах нови свещи за Фиат/Алфа.

    Оригиналните свещи са Беру и са скъпи, но с малко търсене излизат заместители.

    Освен тялото и свещите



    Взех от ударена 156 1.9 :
    2 релета по 50 А - всяко реле управлява по 2 свещи
    1 Бушон 70 А

    Друго

    2 метра кабел 4 мм2 - от релетата до свещите
    2 метра кабел 6 мм2 - за маса и +

    Лустер клеми ( главата на свещите които купих не беше с винт)
    Изорирбанд, термошлаух. Обикновенно ц/к ключе, диод, скоби за стягане на маркучи.

    Профилактично смених и антифриза -така или иначе източвахме системата.

    Място на монтаж на тялото - маркуча които излиза от термостата и захранва радиатора на парното в купето - вижда се ясно.

    Избор на място за монтаж на релета, маси , прекарване на управляващ кабел в купето и копче за активиране - по собствен избор и в зависимост от колата.

    Остава да оправя :
    Части от от инсталацията - от акумулатора до релетата. В момента съм с един кабел 6мм2 и един бушон 70А, обаче кабела се загрява.
    Мисля да пусна 2 кабела по 6 мм2 и да сложа 2 бушона по 50 А.

    Да си намеря добър управляващ + от клемореда - идеята е да мога да активирам системата само при запален двигател - в момента е свързана просто за тест и може да се активира дори и на изгасен двигател.
    Ще сложа и едно диодче , което да свети когато е пуснат подгрева.

    Абе играчка си е , но съм доволен от резултата.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails tqlo_podgrev.JPG  
    Last edited by pr_00f; 01-12-2010 at 10:22.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  5. #35
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Плевен
    Posts
    10

    Default

    Здравейте и от мен реших да пиша тук за да не създавам нова тема. При мен проблема е следния аз нямам подгряващи свещи на антифриза и незнам вече какво да правя много бавно загрява и следователно няма парно.Смених си термостата дадох 140 лв за някакъв ориганлен термостат с поръчка от Италия чаках 2 седмици,но проблема си остава.Загрява като мина някъде 5-6 км и то само на 70 градуса а за 90 чак като мина някъде 10км .Бях решил да си купа от така наречените печки в купето на 12V но ми казаха че ще ми стопят запалката,после реших да слагам картон на радиаторите да я закрия цялата но и тва не реши проблема пак бавно загрява и незнам какво да правя вече.Става въпрос за 156 2,4 жтд

  6. #36
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Това е положението колега.
    А като падне и снега и не можеш да вдигнеш и 2000 оборота .... и е -15 навън, ще ти трябват 20 км за да удари стрелката 90 градуса.

    За съжаление съм го ял този.

    Иначе по темата- днес добавих още един захранващ кабел 6мм2 с бушон.
    Вече не загряват кабелаците

    Само трябва да сменя бушоните че сега и 2-та са по 70 А , мисля да сложа 50 А.

    Оправихме и управлението, сега системата може да се активира само ако колата е на контакт или ако работи двигателя. Сложих и един диод да свети когато е пусната.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Това е положението колега.
    А като падне и снега и не можеш да вдигнеш и 2000 оборота .... и е -15 навън, ще ти трябват 20 км за да удари стрелката 90 градуса.

    За съжаление съм го ял този.
    Какъв е изводът - карайте си бензинките и оставете тия печки за топлите страни
    Което ме вкарва в размисъл дали да не си сменя жтд-то за някоя бензинка...

    Извини ме пр–00ф-е за офф топика
    Last edited by Max; 02-12-2010 at 18:02.

  8. #38
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Подгревче или спестяваме за автономни печки
    Пр00фа показва на практика как става едното...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  9. #39
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Насаждането на подгрев е просто работа, дори ако се направи с автономно управление.
    Ползите са несъмнени
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  10. #40
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    ... или спестяваме за автономни печки
    Мдаааа...

    Открийте разликите - снимката е от миналата зима, около 11 часа сутринта, минус 5, двете коли са паркирани предната вечер, през нощта ги е понавалял снега...

    Печката на Жипа е работила 40 минути, вътре е баня, антифриза е на ~70 градуса, снега просто се е свлякъл от колата

    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  11. #41
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Я кажи коя година е БМВ-то,че не ми се струва реално да сравняваш 166 99 и БМВ 03-04 примерно/повярвай ми аз нзам как загрява зимата 525 ТДС например от 99 г.-просто не загрява/
    Батка ай да те зачешам. 166-цата ми е 2002г знаеш(перфектна карам я ше станат 4г.) БМВ-то ми е 98г. Та схемата е същата както и при колегата като мога да добавя че подгрева на седалките на 166 загрява за 5-6мин. докато на БМВ-то за 1-2мин. Та ако е както изглежда горе на Пинко снимката колите на -10 да речем, 166 отварям с мъки пала мръзна на студа докато рина след 5-6 мин на задния джам снега пада както и от огледалата седалката що годе става обаче предния джам и чистачките ги търкам яко псувайки влизам давам газ и почвам да чувам скърцания отвсякъде след 15 мин имам некво парно. БМВ-то пала след 2-3 мин пускам чистачките (имат подгрев) и тръгвам вътре си духа топло нищо не търкам, не мръзна нищо не скърца след 5мин парното ще утрепа а всичкия сняг си е паднал сам.........
    Е цяла зима си карам БМВ-то и си свиркам, ако треа изкарвам Алфата псувам яко........
    П.С а да и ако спра за 20 мин Алфата се е обледила и от вътре даже и вече е без парно а оназ талига и след 10 часа е преди синъото и като запалиш си има парно а потна не съм я виждал
    Last edited by gigi; 03-12-2010 at 00:27.

  12. #42
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    А случайно тия коли дето ги сравнявате да са правени за различен регион?
    Щото ми се чини кола за северна и за южна Европа ще загрява и охлажда различно.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Батка ай да те зачешам. 166-цата ми е 2002г знаеш(перфектна карам я ше станат 4г.) БМВ-то ми е 98г. Та схемата е същата както и при колегата като мога да добавя че подгрева на седалките на 166 загрява за 5-6мин. докато на БМВ-то за 1-2мин. Та ако е както изглежда горе на Пинко снимката колите на -10 да речем, 166 отварям с мъки пала мръзна на студа докато рина след 5-6 мин на задния джам снега пада както и от огледалата седалката що годе става обаче предния джам и чистачките ги търкам яко псувайки влизам давам газ и почвам да чувам скърцания отвсякъде след 15 мин имам некво парно. БМВ-то пала след 2-3 мин пускам чистачките (имат подгрев) и тръгвам вътре си духа топло нищо не търкам, не мръзна нищо не скърца след 5мин парното ще утрепа а всичкия сняг си е паднал сам.........
    Е цяла зима си карам БМВ-то и си свиркам, ако треа изкарвам Алфата псувам яко........
    П.С а да и ако спра за 20 мин Алфата се е обледила и от вътре даже и вече е без парно а оназ талига и след 10 часа е преди синъото и като запалиш си има парно а потна не съм я виждал
    Гиги е казал 1:1 това което и аз!
    Чак да не повярва човек но истината е една и я виждаме и двамата с него
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #44
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Батка ай да те зачешам. 166-цата ми е 2002г знаеш(перфектна карам я ше станат 4г.) БМВ-то ми е 98г. Та схемата е същата както и при колегата като мога да добавя че подгрева на седалките на 166 загрява за 5-6мин. докато на БМВ-то за 1-2мин. Та ако е както изглежда горе на Пинко снимката колите на -10 да речем, 166 отварям с мъки пала мръзна на студа докато рина след 5-6 мин на задния джам снега пада както и от огледалата седалката що годе става обаче предния джам и чистачките ги търкам яко псувайки влизам давам газ и почвам да чувам скърцания отвсякъде след 15 мин имам некво парно. БМВ-то пала след 2-3 мин пускам чистачките (имат подгрев) и тръгвам вътре си духа топло нищо не търкам, не мръзна нищо не скърца след 5мин парното ще утрепа а всичкия сняг си е паднал сам.........
    Е цяла зима си карам БМВ-то и си свиркам, ако треа изкарвам Алфата псувам яко........
    П.С а да и ако спра за 20 мин Алфата се е обледила и от вътре даже и вече е без парно а оназ талига и след 10 часа е преди синъото и като запалиш си има парно а потна не съм я виждал

    Гиги, не е коректно да сравняваш предкамерен дизел (3/5/725 тдс) с комън-рейл двигател.

    Предкамерните дизели по принцип са са доста по-неефективни и поради това отделят много излишна топлина.

    При идентична мощност и размери при БМВ 525 тдс посмъртно не можеш да свалиш разхода под 5 л/100 км, докато при 166 2.4 жтд това не е никакъв проблем.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  15. #45
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Гиги, не е коректно да сравняваш предкамерен дизел (3/5/725 тдс) с комън-рейл двигател.

    Предкамерните дизели по принцип са са доста по-неефективни и поради това отделят много излишна топлина.

    При идентична мощност и размери при БМВ 525 тдс посмъртно не можеш да свалиш разхода под 5 л/100 км, докато при 166 2.4 жтд това не е никакъв проблем.
    Ванка н е е нужно да обясняваш на лаиците,нека си говорят,на мен не ми пречат.Аз съм доволен от загряването на мойта кола,1.9 ЖТДм,дори и при -15

    П.С.Качете се на Брава 1.9 ТД и да видите тя как загрява

    И едно въпросче към Проофа,системата работи сега през цялото време докато работи колата нали,замисли се занапред да го направяиш да спира след 70 гр. примерно,защото повярвай ми,алтернатора ти ще си замине бързо
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •