Results 1 to 9 of 9

Thread: Свирене от задна дясна спирачка при движение

  1. #1

    Default Свирене от задна дясна спирачка при движение

    може ли ръчната нещо да е затегнала леко на задна дясна гума та да свири като на спиране. понеже скоро мисла да смена дискове и накладки отзад и ще спре да свири но явно пак ще опира. как се отпуска?
    1.9JTD 105+

  2. #2
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Ако е ръчната се сменя жилото с ново или се раздвижва старото. Но може и да е от друго.
    В движение ли го прави или като спираш?
    Ако е в движение като натиснеш леко спирачка изчезва ли свиренето?
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  3. #3

    Default

    ми като гледам няма много значение. като карам бавно най се чува. под бавно става дума за под 30км. свири се едно свират прегряти предни спирачки при докосване
    1.9JTD 105+

  4. #4

    Default

    А все пак те прегряват ли - има ли разлика в темп на задните дискове?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5

    Default

    При мен беше същата история,оказа се жило ръчна спирачка.Откачаш жилото от апарата разбира се,ако си сръчен в ръцете и връщаш планката назад за всеки случай,караш и споделяш.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by napoli View Post
    При мен беше същата история,оказа се жило ръчна спирачка.Откачаш жилото от апарата разбира се,ако си сръчен в ръцете и връщаш планката назад за всеки случай,караш и споделяш.
    ама после като дърпам ръчната да не се появи пак свиренето?
    1.9JTD 105+

  7. #7
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Ами ако е от жилото и не го смениш или оправиш е нормално да се появи. Това ще ти позволи обаче да потвърдиш или отхвърлиш причина за проблема. ти само като погледнеш ще видиш дали е заяло жило на ръчна или не.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Скопје, Makedoniјa
    Age
    42
    Posts
    30

    Default

    Колеги има ли лек ако рачната ти мрзне когато надвор е под 0*. Това означава дека од некаде ми навлиза вода в жилото. Това моје ли да се оправи или само ново жило да си сложам
    Alfa 156 1.6 T.S 16V 98г.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by slavco_156 View Post
    Колеги има ли лек ако рачната ти мрзне когато надвор е под 0*. Това означава дека од некаде ми навлиза вода в жилото. Това моје ли да се оправи или само ново жило да си сложам
    Може, ако имаш нерви да наливаш през гуменото маншонче разни смазочни материали, грес, и каквото ти хрумне друго.....но най - добре си е ново жило.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •