Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: мога ли да сменя 1.7боксер със 1.7 16v боксер на Алфа33 92г.

  1. #16
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by pth7712
    Мда. Разбрах.
    Защото аз всички 33 8в които съм виждал са с дебитомер и бях много учуден че при мен няма и не знаех какво го замества.
    Мерси за информацията.
    Обеснявам на широко тогаз 33 1.7сс 8V до 92г са с Бош LE3 който е с Дебитомер, след 92 има и от двата вариянта (заради застояли бройки може би) но вече се слага MP3.1 с Мап който м/у другото върви по-малко от този с дебитомера, ма немога да си обесня защо може би заради по-новата година е по рестриктнат
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #17
    Безнадежден случай alfista's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    324

    Default въпросче към бобо

    А пък според мен може да се сменят само главите, но при всички положения трябва или пиджибек или ремап на екуто за да стане. Мурджев за дебитомера не си прав и 8в боксера е с дебитомер
    Бобо,мен ме итересува как и къде може да се ремапне еку-то на бош мп 3.1 ако си сложа тази инжекция на моя 1,7 16В и воабще има ли смисъл от това.
    Lancia Delta HPE 2.0 16V "95

  3. #18

    Default Re: въпросче към бобо

    Quote Originally Posted by alfista
    А пък според мен може да се сменят само главите, но при всички положения трябва или пиджибек или ремап на екуто за да стане. Мурджев за дебитомера не си прав и 8в боксера е с дебитомер
    Бобо,мен ме итересува как и къде може да се ремапне еку-то на бош мп 3.1 ако си сложа тази инжекция на моя 1,7 16В и воабще има ли смисъл от това.
    сравни параметрите - времената за отваряне на дюзите например на 8V и 16V при различните обороти, щото ако има разлика нали се сещаш

  4. #19
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default Re: въпросче към бобо

    Quote Originally Posted by stranger
    Quote Originally Posted by alfista
    А пък според мен може да се сменят само главите, но при всички положения трябва или пиджибек или ремап на екуто за да стане. Мурджев за дебитомера не си прав и 8в боксера е с дебитомер
    Бобо,мен ме итересува как и къде може да се ремапне еку-то на бош мп 3.1 ако си сложа тази инжекция на моя 1,7 16В и воабще има ли смисъл от това.
    сравни параметрите - времената за отваряне на дюзите например на 8V и 16V при различните обороти, щото ако има разлика нали се сещаш
    Кво като има разлика колега Ти ремап знаеш ли какво е
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Велико Търново
    Posts
    36

    Default

    Здравейте. Относно главите на двата двигатела-взаимозаменяеми са, но няма да стане защото на 8V и на 16V са различни буталата и биелите. Не си заслужава цялата работа. Най-лесно е да се смени целия двигател. Но 1.7 8V като се бутне малко не се дава на 16V При това цялата работа ще излезе по-малко пари.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе...

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    Колега Canev ако не представлява трудност за теб сподели как требе да се пипне за да тръгне като 16v
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Велико Търново
    Posts
    36

    Default

    Здр. Ще ви кажа това което прочетох в един австралииски форум на алфа ромео. Нужни са големите карбуратори от стария модел 1.7 с по-големи жигльори, спортни филтри, "freeflow" ауспухова система, значи гърнета без съпротивление и да се отнеме 1 мм от главите и да се почистят каналите от ръбовете останали при отливането. Според човека по този начин колата върви повече от 16V и има голям въртящ момент на ниските обороти, това от което 16V страда. Не се споменаваше колко е разхода на гориво, но когато става дума за бегачка, това остава на заден план Аз лично понеже съм беден кат' църковна мишка и не искам да се товаря съм си модифицирал само ауспуха с две проходни гърнета и с гордост мога да кажа че наистина има подобрение Чао засега, дано да съм бил полезен.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •