Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48

Thread: копчета за странични стъкла на вратите- ремонт

  1. #31

    Default

    Това с разпояването е много драстично,едвали слагат копчетата и после запояват платката за тях,огледай с някакво фенерче по обстойно къде се държат,или пробвай с копчетата на другите врати дали излизат и да огледаш как е закрепено.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #32
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Свалих ги най после. Действително имат крачета копчетата отстрани. С повече напън излизат. Благодарение на твоето гениално хрумване шчупеното копче стана перфектно.
    Алфа 166 JTD 136к.с + чип

  3. #33

    Default

    Благодаря
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #34
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Колега еко малко съм слаб с токовете но предполагам че ме насочваш към локализиране на проблема дали е във вратата или в купето (не съм чувал но защо не и в прехода врата-купе) Мисля да тръгна от по-леките проверки, в смисъл да прегледам релетата в купето и по точно посоченото от колегата lordliness и тези около него При неуспех ще пиша и ще продължа със сваляне на буксата врата-купе Не съм ги свалял тези букси и за момента гледам да го избегна тоя момент Ако се наложи - свалям
    При положение, че вече си установил изправността на бутоните, не е необходимо да сваляш куплунга на вратата и там да мериш.
    По-добре е да се ориентираш директно към модула за управление на предните стъкла (M81). Намира се зад централната конзола:




    На този модул трябва да премериш следното:

    Закачаш едната сонда на волтметъра на корпус. С другата сонда допираш пин № 2 от конектор "C". Това го правиш без да изключваш конектора от модула (сондата бодеш през изолацията на кабела), и колата да е на контакт.
    При ненатиснат бутон, напрежението трябва да е 4 - 5 V. Когато дадеш команда нагоре, напрежението трябва да стане 0. Пробвай какво се случва. Ако се появяват 0 волта, пък прозорецът не се вдига, следва да отвориш въпросния модул и да огледаш за окислени или прекъснали връзки. Като начало просто му размърдай добре всички конектори. Може някой да се е подвадил.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #35

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	DSC01280.jpg 
Views:	98 
Size:	89.1 KB 
ID:	93129

    Click image for larger version. 

Name:	DSC01284.jpg 
Views:	84 
Size:	98.3 KB 
ID:	93130

    Click image for larger version. 

Name:	DSC01285.jpg 
Views:	64 
Size:	97.1 KB 
ID:	93131

    Click image for larger version. 

Name:	DSC01286.jpg 
Views:	70 
Size:	95.3 KB 
ID:	93132

    ето снимки
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ето и на снимката на Lordliness, пинът за който говорим:



    PS:

    Дори и без да си играеш да мериш напрежения с мултицета, можеш да направиш следния бърз и сигурен експеримент:

    1 - Взимаш едно парче проводник
    2 - Закачаш единия край някъде на корпус на колата
    3 - Изключваш от зелената кутийка само конектора "C" (най-десния на снимката)
    4 - Даваш ключа на контакт
    5 - С другия край на проводника докосваш последователно пинове 1 и 2 (десните 2 от конектора)

    Като пипнеш пин 1, стъклото трябва да се движи надолу
    Като пипнеш пин 2, стъклото трябва да се движи нагоре

    Ако така работи безотказно, се връщаш назад по трасето към ключа на вратата и търсиш проблема.
    Ако и там не работи, отваряш кутийката и гледаш за окислени връзки или студени спойки (особено по веригата на пин 2)
    Last edited by ecotronic; 20-04-2012 at 13:37.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Тия италиански токове наистина ме трогват Преди малко понеже чаках детето пред училището и се чудех как да отбия времето се случи следното Сложих дръжката с бутона понеже беше хвърлена на дясната седалка заедно с мултицета, дадох на контакт и хоп стъклото се вдига и сваля от бутона Свалих бутона меря на двете крачета за вдигане и сваляне и резултата и на двете беше 4.45волта Премерих на задната врата но там си е около 12волта на крачетата Каква е причината за този волтаж и защо стъклото се вдига и сваля за момента Значи повтарям че стъклото винаги се сваля от този бутон но се вдига само понякога като в момента но се оказа че работи с някакъв странен ток
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  8. #38
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Разкачи и буксата на вратата и напръскай с контактен спрей както и буксите в модула за управление. И моето дясно стъкло ми правеше номера но така се оправи.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  9. #39
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Тия италиански токове наистина ме трогват Преди малко понеже чаках детето пред училището и се чудех как да отбия времето се случи следното Сложих дръжката с бутона понеже беше хвърлена на дясната седалка заедно с мултицета, дадох на контакт и хоп стъклото се вдига и сваля от бутона Свалих бутона меря на двете крачета за вдигане и сваляне и резултата и на двете беше 4.45волта Премерих на задната врата но там си е около 12волта на крачетата Каква е причината за този волтаж и защо стъклото се вдига и сваля за момента Значи повтарям че стъклото винаги се сваля от този бутон но се вдига само понякога като в момента но се оказа че работи с някакъв странен ток
    Модулите за управление на предните и този за задните стъкла да различни. Този за задните стъкла се намира в багажника. Така, че тези различни напрежиния, които мериш на бутоните да не те учудват.
    Направи експеримента, който описах в края на предишния си пост и всичко ще се изясни.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #40
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Ще направя експеримента но ще трябва да го издебна когато пак спре да вдига Но много странно е това което казваш че предни и задни прозорци функционират с различни напрежения
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  11. #41
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Ще направя експеримента но ще трябва да го издебна когато пак спре да вдига Но много странно е това което казваш че предни и задни прозорци функционират с различни напрежения
    Тези напрежения, които мериш на бутоните не са напреженията, които се подават към двигателите. Това са само управляващи входни напрежения, въз основа на които модулите подават захранване към моторите. И понеже модулите са различни, и въпросните управляваши входни нива са различни. Ако искаш да сравняваш, прави го между лява и дясна предни врати или между задни врати.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #42
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by ihalachev View Post
    Свалих ги най после. Действително имат крачета копчетата отстрани. С повече напън излизат. Благодарение на твоето гениално хрумване шчупеното копче стана перфектно.
    Не бях влизал отдавна, щях да ти отговоря - излизат много лесно като натиснеш с малка отвертка навътре крачетата едно по едно.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  13. #43
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колеги моят проблем с работата на бутона от време на време е решен Понеже съм натъпкал компа в средната конзола то той е притиснал буксите с кабелите на модула и затова бутона е работил от време на време Издебнах го когато беше спрял да вдига и разглобих конзолата Като разбутах кабелите бутона заработи Преподредих многото кабели и всичко си заработи Благодаря за насоките
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  14. #44
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Ето го и моето решение на проблема със счупените копчета. До голяма степен се припокрива с решението на другите двама колеги.Ако конеца се отпусне след време кламера се избутва надолу и се запъва по-назад в платката.Копчето работи перфектно без да се мести напред/назад.По желание конеца може да се залее с каноконлит и така няма да се разтегли никоа, но аз не съм го заливал.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMGP4305.jpg   IMGP4308.jpg   IMGP4309.jpg   IMGP4310.jpg   IMGP4312.jpg  

    IMGP4313.jpg   IMGP4314.jpg   IMGP4316.jpg   IMGP4303.jpg   IMGP4317.jpg  

    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  15. #45
    Младши алфист vincio's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    SOFIA
    Posts
    27

    Default

    И аз да дам своя принос към побългаряването на копчетата. Отворих блока с бутоните, заради счупеното копче за пасажерското стъкло. Случайно ми попадна пред погледа едно обикновенно ластиче за медицински бинт, което се оказа с идеална дължина за да захване копчето. Просто го захванах за долния край както е показано на снимките. В краищата е с кукички и се захваща много добре, дори има малко процепи в бутона, които влизат идеално. Монтирах и засега работи безотказно. Дано съм бил полезен.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00911.jpg   DSC00914.jpg   DSC00913.jpg   DSC00912.jpg  
    Are you talking to me?

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •