Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Колко време мога да карам без стабилизираща щанга?

  1. #1
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default Колко време мога да карам без стабилизираща щанга?

    Здравейте днес си махнах стабилизиращата щанга отзад защото тампоните са разбити и са за смяна,но искам да попитам колко време мога да карам така без стабилизираща щанга? Биалетките се заядаха и тях трябва да сменя и ме интересува каква марка да взема? Тук при нас в axm-auto има Frap, Ocap, Fast и Birth?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  2. #2
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Здравейте днес си махнах стабилизиращата щанга отзад защото тампоните са разбити и са за смяна,но искам да попитам колко време мога да карам така без стабилизираща щанга? Биалетките се заядаха и тях трябва да сменя и ме интересува каква марка да взема? Тук при нас в axm-auto има Frap, Ocap, Fast и Birth?

    Колега, взимай фрап или Окап. фрапа за цената си е повече от добър

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  3. #3

    Default

    Малко ще ти танцува задницата без щанга ако караш, но преди няколко дена един таксиджия ми продума че 2 години си карал 156цата без предна стабилка........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    На първия италиан трак дей на Калояново едно момче караше почти цялото състезание без стаб. щанга на всичката газ(за нейната липса се установи в последствие)...Постигна време около 1:05 (!!!!) без въпросната и накрая за съжаление се удари в стената ;(
    Тоест, ако си караш нормално, няма да имаш грижи
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #5
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    За да не пускам нова тема ще попитам тук и за предната стабилизираща щанга, та имено сложих преди година и половина полиуретанови тампони мисля че Super Pro ли бяха не съм сигурен, сега са изминати 15к км с тях и когато хвана щангата от двата края и почна да я движа по оста (на страни не на горе и на долу) щангата марда. Означава ли това, че тампоните са свършели?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  6. #6

    Default

    Като се скапят тампоните точно на това място. Просто няма как да не го усетиш. Става по нестабилна колата и хлопа така здраво, че просто не може да се обърка. Ако не ти почуква колата най-вече по неравности значи са си наред, засега. Поне така беше при мен :P

  7. #7
    Запален алфист BatGergi's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    102

    Default

    Здравейте и от мен за предната ст.щанга мога да кажа че и на мен така ми мърдаше на страни и ми похлопваше ,бях със супер про след смяната им с полиуретанови се оказа че в сервиза не са ми ги сменили както трябва, бяха ги обърнали цепнатото към мотора или обратното беше, не си спомням вече ,иначе тампоните са си наред даже ги показах на Новачев, много е важен правилния монтаж .
    АР 156 1.8 ТС 2000г

  8. #8
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    А как е правилният монтаж? На къде трябва да са обърна ти?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  9. #9

    Default

    ....без да знам правилния отговор,аз мойте съм ги монтирал назад с цепнатото.за 15 000км,нямам ядове със стабилизиращата........ма все си мисля,че и обратното да са,пак файдата ще е същата-по-добри от обикновените...........
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10

    Default

    Цепнатото назад
    Самото име на щангата подсказва за какво служи и може ли без нея (ако не караш бавно)

  11. #11
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    И защо назад (към купето), не блъскали повече там, не трябва ли цепките да са към двигателя?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    И защо назад (към купето), не блъскали повече там, не трябва ли цепките да са към двигателя?
    За Бога, вервай ми

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Повече напъва назад и надолу (диагонално).
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Повече напъва назад и надолу (диагонално).
    И според теб на къде трябва да са? А на зядната стабилизираща щанга на къде трябва да гледат?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    И според теб на къде трябва да са? А на зядната стабилизираща щанга на къде трябва да гледат?
    На задната напъва назад и нагоре диагонално.

    Но според мен няма значение на къде е сряза. Като се стегне тампона няма никакво значение.
    Last edited by oem; 24-11-2010 at 12:40.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •