Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 51

Thread: Колко ви е разстоянието между калника и гумата?

  1. #31
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    Аз проблема знам как да си го реша ама и цяла бг трябва да го реши като пак ида в австрия,германия и някаде в развитите страни да живея . там докато бях командировка колко км навъртях и така ли една дупчинчичка нямаше бе ? каде са нашите пари ?? еи дори в Чехия и Словакия имат пътища за приказ
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  2. #32
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by promiss View Post
    Аз проблема знам как да си го реша ама и цяла бг трябва да го реши като пак ида в австрия,германия и някаде в развитите страни да живея . там докато бях командировка колко км навъртях и така ли една дупчинчичка нямаше бе ? каде са нашите пари ?? еи дори в Чехия и Словакия имат пътища за приказ
    Ми айде заминавай, кво да ти кажа...
    Аз все си мисля, че повече км съм навъртял и повече дупки съм видял на Запад...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #33
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Ми айде заминавай, кво да ти кажа...
    Аз все си мисля, че повече км съм навъртял и повече дупки съм видял на Запад...
    Къде в Румъния ли ? Хората са мн напред в развитите държави. Краде се ама се краде умерено а не като в България до народа един гол ... остава ! Добро родолюбие но не винаги помага. 500 години са ни тъпкали и още 1500 ще ни тъпчат ако не се СЪБУДИМ !
    О неразумни Българино,защо плащаш хиляди на година за пътни данаци и винетки за да си трошиш колите.тва една мизерна част от проблемите на нашaта родина
    Last edited by promiss; 04-01-2011 at 12:16.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  4. #34
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by promiss View Post
    Къде в Румъния ли ? Хората са мн напред в развитите държави. Краде се ама се краде умерено а не като в България до народа един гол ... остава ! Добро родолюбие но не винаги помага. 500 години са ни тъпкали и още 1500 ще ни тъпчат ако не се САБУДИМ !
    О неразумни Българино,защо плащаш хиляди на година за пътни данаци и винетки за да си трошиш колите.тва една мизерна част от проблемите на нашата родина
    Ми не, не в Румъния, объркай се нарочно и влезни в Будапеща и само гледай какво става, в Англия също е пълно с дупки, сигурен съм, че и по другите държави извън аутобаните положението е такова...
    Заблудата на всеки втори българин, обаче е, че дупките сме ги изобретили ние и са запазена марка само за тук.Така е, като караме само по основните магистрали в Европа и после коментираме за целите държави....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  5. #35
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Ми не, не в Румъния, объркай се нарочно и влезни в Будапеща и само гледай какво става, в Англия също е пълно с дупки, сигурен съм, че и по другите държави извън аутобаните положението е такова...
    Заблудата на всеки втори българин, обаче е, че дупките сме ги изобретили ние и са запазена марка само за тук.Така е, като караме само по основните магистрали в Европа и после коментираме за целите държави....
    съвсем не случайно Една китна събота слънчева докато бях в Виена тази Есен ей така решихме да идем до Унгария или Будапеща.. Аз карах до там не е мн далече незнам дали защото колата служебната ми беше пасат 2009 аз ДУПКИ НЕ ВИДЯХ В УНГАРИЯ ! НИТО В ЧЕХИЯ НИТО В СЛОВАКИЯ сори найстина,но хората да имат гадни неравни пътища в тия държави но са с КРЪПКИ А НЕ 50 см ями ! .. каквото съм виждал с очите си никой не може да ме обеди в противното съжелявам не мога да се съглася
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  6. #36
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    ок, баце, аз съм бил тогава в Унгария дето е на Марс...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  7. #37
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    същност кога си бил в Унгария ?
    защо твърдиш сега глупости за другите държави че само Аутобаните са им китка... Твърдя за австрия на 100 защото съм я обиколил с кола до сичките и граници че дупки няма.. И знаеш ли кое е шокът че като летиш над тази страна виждаш Музайка от поля обработвани и още по страшното е че пътищата който са за тракторите им и др земеделска техника са асвалтирани по добре от магистрала тракия в областа Пловдив Пазарджик

    айде да ще се съглася и с теб имат си хората проблеми ама чак толкова фрапиращи случей като нашите няма
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  8. #38
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by promiss View Post
    същност кога си бил в Унгария ?
    защо твърдиш сега глупости за другите държави че само Аутобаните са им китка... Твърдя за австрия на 100 защото съм я обиколил с кола до сичките и граници че дупки няма.. И знаеш ли кое е шокът че като летиш над тази страна виждаш Музайка от поля обработвани и още по страшното е че пътищата който са за тракторите им и др земеделска техника са асвалтирани по добре от магистрала тракия в областа Пловдив Пазарджик
    ми през 7-8 месеца минавам през Унгария и един куп други държави, през 3-4 прелитам над Европа...
    Случката беше Юни 2009г, когато без да искам пропуснах отклонението от М1 за М0 и се набих в центъра на града...минал съм точно покрай идеалният център, за да излезна на М5 към Сегет и щях да си остана там....до павета беше на места...

    След 10 дена ще си отида в Англия-та и ще ти наснимам улицата ми на какво прилича....в центъра на града живея....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  9. #39
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    ми през 7-8 месеца минавам през Унгария и един куп други държави, през 3-4 прелитам над Европа...
    Случката беше Юни 2009г, когато без да искам пропуснах отклонението от М1 за М0 и се набих в центъра на града...минал съм точно покрай идеалният център, за да излезна на М5 към Сегет и щях да си остана там....до павета беше на места...

    След 10 дена ще си отида в Англия-та и ще ти наснимам улицата ми на какво прилича....в центъра на града живея....

    Ми да ти кажа аз бях септеври 2010 там в Будапеща те може би за мен са позакърпили малко ямите незнам.
    в Ук не съм ходил за сега за теб не мога да твърдя. В Лондон дупки интересно да го видя ще те помоля да го направиш и качиш... И нищо лично колега тва си е спор с НЕ ЛОШ ХАРАКТЕР
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  10. #40
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Добре де разстоянието между калника и гумата отпред и отзад еднакво ли е? Моето го мерих преди малко с ролетката, отпред е приблизитилно 10см, а отзад е 8см.

    Аз съм с малки гуми за колата, ако сложа 16" със същия размер разтоянието ще намале е с 1,25см, което ще рече, че отпеде разстоянието ще е приблизително 8,75, а отзад 6,75.

    ---------- Post added at 17:13 ---------- Previous post was at 17:01 ----------

    Quote Originally Posted by 33Dandy View Post
    Има едно ръководство наречено User Manual. Taм накрая дават размери. Виж, мери и си отговори.Това е най истинското, стига да не си правил промени по колата (окачването). Всичко друго е хвърляне на боб
    Ами имам я User Manual, но никъде не видях да има за това разстояние?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  11. #41
    започва да се пристрастява totii's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    НОВИ ХАН
    Age
    40
    Posts
    94

    Smile

    то аз съм с 205.55.16 и добре изглежда не съм го мерил
    BMW E39 530D 193hp / Alfa Romeo 1.8 16v TS 144hp бившa / VW Passat B5 1.9 TDI 110hp / Lancia Dedra 1.6 80hp бившa

  12. #42
    започва да се пристрастява totii's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    НОВИ ХАН
    Age
    40
    Posts
    94

    Default

    това е с зимните 195.65.15
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Снимки0321.jpg  
    BMW E39 530D 193hp / Alfa Romeo 1.8 16v TS 144hp бившa / VW Passat B5 1.9 TDI 110hp / Lancia Dedra 1.6 80hp бившa

  13. #43
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    А свалял ли си я нещо или? Това разстояние сега е супер.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  14. #44
    започва да се пристрастява totii's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    НОВИ ХАН
    Age
    40
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    А свалял ли си я нещо или? Това разстояние сега е супер.
    не така я купих
    BMW E39 530D 193hp / Alfa Romeo 1.8 16v TS 144hp бившa / VW Passat B5 1.9 TDI 110hp / Lancia Dedra 1.6 80hp бившa

  15. #45
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    SW с 205/55/16 Pirelli P6000 поизносени и има по 1 пръст точно (опира и във веждата и в гумата). Иначе като се отпусна на калника ламарината поддава повечко от пружината

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •