Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Alfa GTV vs Fiat Coupe

  1. #16

    Default

    абцолютно айде да те уредиме и теб
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  2. #17
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by proper
    абцолютно айде да те уредиме и теб
    е то няма дизелови

    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #18

    Default

    ама па тракат като дизел поне
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  4. #19
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    бръм.... аз май се ориентирам към фиат купе или ако не се намери нищо ще е алфа 146 -просто гтв ми се струва малко пък ми се иска да има място за гаджето и за още 2-3 ма човека за излизане....пък и багажника си е багажник я някоя палатка вътре, я бас касичка :P сега наистина коренно различни автомобили-купе-146, но като видя едната и си викам-тя е ...после като видя другата си викам тя е ще изчакаме 2007 и ще се види...


    Вальо е кажи как е това двигателче 1.6 тс-120кс... дали ще стои добре на 146... имай предвид че в момента карам ситроен зх 75коня от 1г. и малко
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  5. #20
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI
    бръм.... аз май се ориентирам към фиат купе или ако не се намери нищо ще е алфа 146 -просто гтв ми се струва малко пък ми се иска да има място за гаджето и за още 2-3 ма човека за излизане....пък и багажника си е багажник я някоя палатка вътре, я бас касичка :P сега наистина коренно различни автомобили-купе-146, но като видя едната и си викам-тя е ...после като видя другата си викам тя е ще изчакаме 2007 и ще се види...


    Вальо е кажи как е това двигателче 1.6 тс-120кс... дали ще стои добре на 146... имай предвид че в момента карам ситроен зх 75коня от 1г. и малко
    не се излагай, земи си сериозен мотор !
    съвет от патил
    разходите са същите, харчи повече, и върви на светлинни години по малко

    айде намен ми е първа кола, да кажем по добре че е само 120 коня, да се уча на нея....
    ама само тва ми е успокоението, иначе като се кача на насо да карам колата, и разбирам къде е истината....

    има един мотор 16в ТС , и тва е двулитровия
    не се лъжи по другите, те са просто за допълване на продуктовата гама

    за купе незнам , ако си намериш 20в ТБ купе, вервам ше даде кеф))))))))))))
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  6. #21

    Default

    просто вземи, това което ти ляга на сърцето най-много! В крайна сметка ти ще и се радваш най-много. Аз така направих и съм ужасно щастлив.

    Е всеки втори въпрос е "тва има ли багажник" или "ама отзад никой ли не може да качиш"...... аз се едно такси съм си купил....... ама не ми пречат един ден (дай боже секи му) ако си взема Ферари...... колко ше ми е мъка че не мога да сложа бурканите или да кача 3-ти.... мъкааааааа

    аааа и както казва Пламен... ГТВ/Спидер е доста натоварващо да караш имай го предвид... всички те гледат и много натоварва
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  7. #22
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    бррррр.. хехе не съм очаквал точно такъв отговор но звучи добре... и все пак в бг трудно се намират читави 1.6 камо ли по големи... особенно на 146.... а иначе си мислех че на купето 136коня ще са ми достатъчно пък и има и друго нещо- баща ми дава парите и незнам дали ще понесе да се кача на кола 150коня...той си мисли че ситроена ми върви като е едва 75коня камо ли нещо по мощно...и все пак аз вече не се вземам за начинаещ (да ме пази господ от инциденти) но ще видим на къде ще ме отвее вятъра и какво ще е
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  8. #23
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Ами ако ти е първа кола и нямаш много опит зад волана, без значение как се чувстваш ти самия, мисля, че не е много хубаво изведнъж да скачаш на мощен мотор, какъвто е 1.8, 2.0. Особено щом досега си карал 75-конева каручка Все пак нещата са доста субективни, но...Прецени си добре, не е шега работа

    @ Valjo & Proper
    За мен идеална би била дизелова ГТВ/спайдър с 5 врати, просторно купе и голям багажник, че да помества две детски колички поне. Ама такова животно нема. Иначе ако паркирам някой мъник пред къщи, жената...
    Ше мислим евентуално за втора кола
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #24
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Не плашете толкова момчето, кво му има на мощния мотор, ако си шофъор който мисли дори е по добре ако си вандал и с 50кс кола ше направиш беля. Ако си решил купе то с 2.0 ще ти е екстра до към 3500 не върви, като нормална кола е и после тръгва, та ако караш нормално си екстра като искаш да изпревариш гледаш да си около 4000 и режеш бързо а не да се притесняваш ся ще го мина ли тоя няма ли. А и лятото с климатик 1.6 е ептен мъртвец, докато на 2.0 не си личи толкова.
    Успех и избери колата която е по добре потдържана.

  10. #25
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    За шофьор незнам колко съм добър-карам от 1г. и 5-6месеца, долу горе имам опит, и из софия съм навъртял някой км, а и в момента карам една "служебна" колица и въртя геврека по цял ден ... иначе това ми е мисълта аз не съм любител на големите скорости, в началото беше кефа с въртенето на гуми и т.н. а и по скоро гледам да не нарушавам правилника но знам какво е да изпреварваш със 70коня дизелов автомобил мерси за насоките...и ще видим какво ще излезе... а в крайна сметка няма да купувам нищо, преди да го карам :P

    Сметките бяха криви Няма пари, няма нова кола...Живи здрави...времето ще покаже...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  11. #26
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Сори за офтопика, ама ми се наби на очи, че двама колеги (sharky и proper) са по 186 см високи и карат ГТВ и спайдер Да не би да са някакъв must-have сред 186-сантиметровите алфисти тези колички, че и аз съм 186 см висок...викам да попитам
    ми и аз май съм 186. искам. догодина. бръм бръм.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  12. #27
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default

    Аз като съм млад шофер та какво ? Това ми е първа кола и я взех няма и месец след книжката Имах късмет! Следващата се надявам да е Арезе В6
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •