Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Alfa GTV vs Fiat Coupe

  1. #1
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default Alfa GTV vs Fiat Coupe

    Какво ще кажете за сравнението между двата автмобила... Предлолагам, че всички повече ще симпатизират на ГТВто но все пак да се откроят основите + и - на двете италианки... Каква е в разликата в потдръжката и съответно качеството на двете коли....
    Също така цените... Фиат купе 96-7г. се намира средно за 8000-9000лв, докато алфа ГТВ за 97г. цена минава и 12хил лв.. Другото нещо е че например на Горубляне(естествено никой да не купува от там) та там цените на ГТВ-имаше 3 броя бяха 10 500-11 500 като състоянието беше окаяно!...Само едната беше що годе добре, но беше пребоядисвана...Коментар?!?...

    На каква цена се намира ЧИТАВО ГТВ?
    Също така как е с качеството?

    Аз си мисля че Фиата ще отстъпва по качество, но се надявам на конкретно инфо от ваша страна :P

    Мерси на всички отговори :P


    Пуснах темата тука, надявайки се че повече хора ще я видят
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  2. #2
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    моето мнение на лайк е че Фиата ми допада повече като дизайн и отвътре и отвън.А и като крайна цена е по ефтин.
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  3. #3

    Default

    ???? ???? ????? 4/5 ??? 2.016? ??? ????? ??????? ?? ????.? ???? ????????????? ???? ????? ???? ???????? ?? ???? ??? ?? ???.??????? ????? ?????? ??? ??????? ?? ? ??? ???????? ????? 100000?? ? ??.?? ??? ???? ??????? ???????? ???????? ? ??? ???? 96???.??????? ????? ? ???? ?? ?? ????? ???? ????? ???? ????? ???????.???? ???? ?? ?? ???? ?? ?? ????????.
    ________
    Ford hospital
    Last edited by santo_traficante; 24-02-2011 at 15:02.

  4. #4

    Default

    ами като имаш предвид какво карам лесно ще преценишзащо съм дал двойна цена и кое според мен е по красиво и предпочитано....
    Но затова всеки си има мнение, всеки избира...
    Но цената понякога също е ориентир за "харесване"....
    Погледни в Европа кое колко върви като цена...... и после се сети че цената е баланса между търсенето и предлагането..... в нормалните страни

    Фиата е малко по-масов и по-стандартен.... ама моето мнение е субективно..
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  5. #5
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    няма лошо да си пристрастен :P сподели все пак цена на косумативи например и части, има ли проблеми(някакви стандартни)и т.н ...части сигурно много трудно се намират Аз все пак поразгледах и форумчето

    За съжаление във фиата не съм влизъл... а алфата ми се стори нормално тясна за такъв тип кола Купето по просторно ли е вътре ,седалките отзад,багажника
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  6. #6

  7. #7
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Аз само да кажа че купето се сглабя не в заводите на фиат а от пининфарина и сглобката за фиат е доста добра интересното беше (ако не бъркам много) че дизайна не е на пининфарина а си е на фиат, та така нещата при купето са малко сбъркани
    Злия е прав за потдръжката на двигателите тъй като имам и двата двигателя мога да кажа че 2.0 16в на фиат е поне двойно по евтин за потдръжка, но пък и по муден.

  8. #8
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Злиа мерси за страхотното мнение Кола ще вземам но ще е догодина-да се надяваме, че цените поне леко ще се свалят...а иначе ще е италианка и сигурно ще е от теб-ако се реша какво да е и ако го имаш... добре че ми отговори иначе пак ЛС мислех да ти пиша Иначе има време

    ГТВ според мен е по яко, но пък пространството е много важно-поне за хора с ръст като моя... а и задните седалки са голям +....сърцето казва едно, разумът друго, но като че ли най се чува какво казват парите

    ще се радвам и на други мнения на фенове на италианките, а и на собствениците им :P

    Gigi -мерси за мнението точно от собственик и на двата двигателя :P
    добре гиги, но и на купето има емблемка pininfarina също както и на ГТВто..
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bundesrepublik Deutschland
    Posts
    363

    Default

    Ами, те цените и в момента са ниски, имам Фиат Купе Турбо Плюс За 1500 еуро и е доста трудно да се продаде, хем е 1997год.
    А, ГТВ то е наистина с около 500 еуро по скъпо, ако е V6

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    239

    Default

    На мен ГТВ по ми харесва, макар че и фиата е доста хубав. Имай предвид, че отзад в алфата просто не се седи. Аз съм 186 см. и съм си дръпнал седалката до края, щото ми е тясно иначе. Багажник няма . И както казва злия, ако недай си боже се удариш отпред, няма части, само с поръчка, предния капак е 2000 лв. Може да видиш тази тема - http://alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic ... 4&start=15, за този удар ремонта ми излезе точно 5400 лв. . При фиата незнам как е положението с предния капак и фаровете, ама май е същото. Иначе колата е уникално хубава, на мен ми е втора такава. Малко е тежичка и не става много-много за дръпки. Задното окачване е много сериозно и седи здраво на пътя. Комфорт има, особено за такъв тип кола. Абе на мен ми харесва супер много, знам че се чупи, правя си я и си я карам .
    Audi A6 & Alfa GTV

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by 156 m-jet
    Ами, те цените и в момента са ниски, имам Фиат Купе Турбо Плюс За 1500 еуро и е доста трудно да се продаде, хем е 1997год.
    А, ГТВ то е наистина с около 500 еуро по скъпо, ако е V6
    Не каза с кой двигател
    Или то ТурбоПлюс имаше само с големия
    Както и да е, но не се очудвай, че се продава трудно - до България такава кола в по-добрия вариант (193к.с.) би струвала към 15000лв. за да я подкараш по пътищата
    Знаеш ли к'ва А4-ка или 3-ка мое се купи с тия пари в България
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  12. #12
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Ето тука има добро инфо за купе
    http://www.fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=566
    ако нещо относно двигателите те интересува питай.

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    70

    Default ре

    фиат купе не съм имал но гтв-то ми харесва като дизайн 100 пъти повече,но си има хиляди кусури,повечето от които споделени от колегите по-горе...
    GTV 2.0 TS - dead
    156 2.4 JTD - dead
    147 1.6 TS - dead
    BMW 520 E39 - live

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI
    ГТВ според мен е по яко, но пък пространството е много важно-поне за хора с ръст като моя... а и задните седалки са голям +....сърцето казва едно, разумът друго, но като че ли най се чува какво казват парите
    на мен пространството си ми е перфектно, задни седалки нямам 186 съм и имам место да бутна още седалката...багажник......ами за двуместна кола багажника е редно да е като за 2-ма не като за 4+1 се пак.....не мога да ги разбера тия които търсят в спортна кола елемента на камионетката мога да потвърдя че готина мацка с неин и мой багаж се предвижва Перфектно... за мен сичко си е както съм го искал.

    Човек трябва да знае какво иска от колата да му даде....
    Дано направиш правилният "за теб" избор!! Успех
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  15. #15
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Сори за офтопика, ама ми се наби на очи, че двама колеги (sharky и proper) са по 186 см високи и карат ГТВ и спайдер Да не би да са някакъв must-have сред 186-сантиметровите алфисти тези колички, че и аз съм 186 см висок...викам да попитам
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •