Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48

Thread: Яде ми задните гуми от вътре?

  1. #31
    Propane-Butane Team pablo_pz's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    374

    Default

    и един жокер не знам на 155-цата как е,ама на Типото и резервоара натискахме надолу за да избием десния болт едно на ръка че му резнахме тиквата,иначе биеш донякъде и опира у резервоара и става крива раота.Аз лично си намерих читави носачи от 155-ча и си ги монтирах барабар с дисковете и апаратите,интервенцията ми легна някъде около 60-70 лв,ама попаднах на много читав донор(цял мост напазарих за 80-90 лв мисля)
    Fiat Tipo`93г - EX
    Alfa Romeo 164 2.0 8v Super `95-Gas Injection

  2. #32
    започва да се пристрастява lejj155's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    sofia
    Posts
    50

    Default

    Всички главоболия и псувни по задното окачване на нашите 155-ци се избягва с навременната им смяна.За целта е нужно от врема на време да се ходи профилактично на оглед ходова част.Друг е въпроса дали този който прави огледа може да хване кога лагерите са разбити и е нужна смянята им, а не да се чака по износените гуми да го разбираме.С навременната констатация за износени лагери заден мост, както казах вече ще си избегнете многото главоболия по избиването на оста ;наранени легла лагери на самите носачи ;износени гуми и т.н..Аз лично пълния комплект го намирам за 50 лв.(2бр. оси +лагери +семеринги +грес) и с навременната им смяна си спестявам разходите по закопуване на поне две гуми ,нови носачи и най вече мъките по смяната.Моля никой да не се засяга от написането ,а просто да се замисля че с тези пътища у нас , проблемите с окачването са доста по срещани.
    не настъпвай змията

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    Quote Originally Posted by vegatta View Post
    на 155 не се регулира заден мост

    Лагерите на носачите най вероятно са заминали
    Добре може ли от тези лагери на носачите да ми вият гумите отзад,днес смених летните със зимни и проблема си остана същия пак си вие здраво,гледах за лагера на главината не мърдат въобще,това е от около месец така и мислех че е от гумите но при смяна същата работа,не стенд не съм ходил повече от година,но не мисля че има значение за отзад и не ми дърпа на никъде

  4. #34
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by kavalista View Post
    Добре може ли от тези лагери на носачите да ми вият гумите отзад,днес смених летните със зимни и проблема си остана същия пак си вие здраво,гледах за лагера на главината не мърдат въобще,това е от около месец така и мислех че е от гумите но при смяна същата работа,не стенд не съм ходил повече от година,но не мисля че има значение за отзад и не ми дърпа на никъде
    Виенето обикновенно е от лагерите на главините.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #35
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    и аз така знам ама докато ми сменяха гумите се заиграх малко и не мърдат поне на мене така ми се струва,сменял съм такава главина и знам че гумата бая играеше много голям луфт имаше сега няма такова нещо

  6. #36
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by kavalista View Post
    и аз така знам ама докато ми сменяха гумите се заиграх малко и не мърдат поне на мене така ми се струва,сменял съм такава главина и знам че гумата бая играеше много голям луфт имаше сега няма такова нещо
    То ако лагера мърда, яко си го закъсал - ще ти изпадне някое колело в движение... обикновенно лагера изсъхва и на сухо се износва доста бързо. Оттам е и виенето по време на движение.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    е добре как да разбера кой от двата лагера,на десния беше задържал спирачния апарат и беше изтекла греста сигурно би трябвало да е той но това става преди повече от година

  8. #38
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by kavalista View Post
    е добре как да разбера кой от двата лагера,на десния беше задържал спирачния апарат и беше изтекла греста сигурно би трябвало да е той но това става преди повече от година
    Вдига се колата на крик....завърта се гумата и по шума се разбира кой лагер вие......препоръчително е да се сменят и двата.
    продават се комплект с главината и смяната не е трудна....стига да имаш подходящият изтрумент.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #39
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за виене

    Ако има износен лагер, наистина като въртиш гумата във въздуха на крик или подемник, се чува едно тъпо такова вввввввв...
    И на 155ците ли лагера е капсулован та се налага да купуваш цяла нова главина? за 156 ми искаха 140 лв за предна, сигурно и за нея не е малко - така че ако вие само единия мисля че е безмислено да се сменят и двата.
    И друго да питам като незапознат - защо на 155 не се прави реглаж заден мост, окачването не е ли подобно на 156, т.е. да има стойности и коригирането им на стенд както е на снимката?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails mostove Alfa reglaj.jpg  
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  10. #40
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Различно е окачването, както отпред така и отзад.....на 155 не се прави реглаж на задният мост, когато имаш нарушена сходимост отзад се дължи на някой от изброените неша по нагоре в темата и чрез тяхната смяна се оправя....
    Общото м/у 156 и 155 е само винтилираният бензинов мотор който го слагат в последните 155 и същевремено в първите 156....
    Задният лагер на 155 е к-т с главината и се намира за 45лв....и на горе зависимост от качеството...може и да се прави интервенция...със старата главина да избиеш лагера и да сложиш друг...но не си заслужава....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #41
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by kavalista View Post
    е добре как да разбера кой от двата лагера,на десния беше задържал спирачния апарат и беше изтекла греста сигурно би трябвало да е той но това става преди повече от година
    Най-лесно ще разбереш от коя страна вие лагер в движение. Намираш ненатоварен път, гасиш музиката и правиш завои по пътя. При ляв завой колата се накланя на дясно и обратно. Разликата в шума на развален лагер в натоварено положение и в ненатоварено е осезаема. Слушаш кога изчезва и кога се появява шума. За неопитен слух това е по-достоверния метод в сравнение с вдигането на крик.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  12. #42
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    така е като завия надясно и спира а на ляво се чува много,десния е

  13. #43
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by kavalista View Post
    така е като завия надясно и спира а на ляво се чува много,десния е
    Гумата на задното дясно колело в какво състояние е ? Колкото и да рядко това явление, но дясната задна гума и тя се натоварва при ляв завой, и ако тя е във влушено състояние и тя почва да издава звук , но звука е по-различен от този на лагер; бучене и на стар каутчук, който при студени темперетури почва да се чува по-явно.
    За всеки случай, може да пробваш да сложиш друга гума или резервната на колелото и виж дали има някаква разлика.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  14. #44
    пилот на валяк
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Габрово
    Age
    41
    Posts
    98

    Default

    Колеги,какво го умувате толкова,човека каза,че му е задържал спирачен апарат и от прегряването му е изтекла греста на лагера,така,че е въпрос на време сухия лагер да премине виенето му в ромолене и да се появи луфт.Така,че колегата да се ориентира към нова лагер-главина,цените са от около 40лв до към 80лв според марката и това дали колата е с АБС или без.
    FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI


  15. #45
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Milcho View Post
    Колеги,какво го умувате толкова,човека каза,че му е задържал спирачен апарат и от прегряването му е изтекла греста на лагера,така,че е въпрос на време сухия лагер да премине виенето му в ромолене и да се появи луфт.Така,че колегата да се ориентира към нова лагер-главина,цените са от около 40лв до към 80лв според марката и това дали колата е с АБС или без.
    SKF, което е може би най-доброто е 215лв с абс и около 80-90 без... такива цени по 40-80 мисля вече няма...
    Аз като търсех най-евтиния вариант за кола с абс беше 115лв мисля.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •