Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Тракане. Каре или ... ?

  1. #1
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default Тракане. Каре или ... ?

    Миналата седмица бях на автомивка и след нея се появи интересен шум. Единствено при напълно навити волан на дясно или наляво се чува тракане някъде откъм предните колелата. Тракането се чува само ако се подава газ, ако е по инерция го няма. Знам как трака каре, но това е по- интензивно и някак по глухо. Ако волана не е навит до края няма тракане. Някаква идея.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Asenovgrad
    Posts
    10

    Default

    Това в движение ли го прави или като дадеш газ на место колата дизел лил бензин е

  3. #3
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    очевидно е бензин, прави го в движение, преди малко установих, че скобата на маншона на външно ляво каре отново липсва и греста е изхвърчала, интересуваме карето винаги ли трака или при подаване на газ? Тракането се чува и на ляв завой и на десен, но все от лявата страна и при движение напред и при движение на зад.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Бате такива неща с гледане трудно се откриват. Смятай тука колко ще ти се помогне. Само в мисли може да се вкараш. Закарай я в сервиз да я видят.

    Ти можеш да направиш следното де. Да навиеш волана в тази посока която трака и да надникнеш дали не опира нещо в джантата. Кормилен накрайник, ламаринка на кабелите покрай главината или нещо подобно. И ако не се справиш на сервиз.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Да така смятам да направя, но макар и приятел този път ще се разправям ако карето е за смяна, преди известно време при смяна на носачи установихме че маншона е спукан, казах да се смени с най-добрият възможен, смениха го. При следващо посещение в сервиза за смяна на ангренажен комплект докато беше вдигната колата забелязох, че скобата липсва, сложиха грес и нова скоба, сега отново видях че скобата я няма, а при напълно навит волан в която и да е посока този маншон едва ли може да бъде задържана от скобата. Е баси и майсторите.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  6. #6
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    По принцип често се получава това като ти сменят маншона и после изкача скобата.
    Преди да се сложи скобата трябва маншонът да не е оплескан с грес в края си където се нахлузва на карето.
    А карето трябва да е идеално забърсано ,да не е мазно там където стои маншона със скобата.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  7. #7
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    На мен ми писна от тея скоби, защото 3та губя вече и почнах със свински опашки....седят без да мърдат..
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #8
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Да така смятам да направя, но макар и приятел този път ще се разправям ако карето е за смяна, преди известно време при смяна на носачи установихме че маншона е спукан, казах да се смени с най-добрият възможен, смениха го. При следващо посещение в сервиза за смяна на ангренажен комплект докато беше вдигната колата забелязох, че скобата липсва, сложиха грес и нова скоба, сега отново видях че скобата я няма, а при напълно навит волан в която и да е посока този маншон едва ли може да бъде задържана от скобата. Е баси и майсторите.
    Пълни с грес и слагай свиска опашка и карай докато се разтрака вероятноста да спре след като го напълниш с грес да спре да трака е голяма.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    На мен ми писна от тея скоби, защото 3та губя вече и почнах със свински опашки....седят без да мърдат..
    Мда, има едни много дебели и здрави свински, държат юнашки......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Диагнозата е поставена- карето е "тръгнало". След процедурата по ново напълване с грес и поставяне на скоба, карето пак трака, слабо но трака, този път обаче след като поставиха скобата направиха опит със завъртане в двете крайни посоки и всеки път скобата падаше. Дефакто карето е било незащитено още при първоначалната смяна на маншона. Та в този ред на мисли, колко струва предно ляво каре и кой вариант е по-добър, ново но с неизвестен произход или оригинално но старо?
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  11. #11
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    ...Та в този ред на мисли, колко струва предно ляво каре и кой вариант е по-добър, ново но с неизвестен произход или оригинално но старо?
    В този ред - ти вече си имаш едно старо. За какво ти е още едно, с неизвестен ресурс ...? Купи си ново, с известен произход!

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Lubimetz, Plovdiv
    Age
    33
    Posts
    22

    Default

    Не знам дали е същото като при мен но описанието е подобно. При мен се получаваше също при подаване на газ и смяна на предавките. Оказа се шарнир на горен носач - взех го за 90 лв + 30 за ремонт и всичко е 6...

  13. #13
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Диагнозата е поставена- карето е "тръгнало". След процедурата по ново напълване с грес и поставяне на скоба, карето пак трака, слабо но трака, този път обаче след като поставиха скобата направиха опит със завъртане в двете крайни посоки и всеки път скобата падаше. Дефакто карето е било незащитено още при първоначалната смяна на маншона. Та в този ред на мисли, колко струва предно ляво каре и кой вариант е по-добър, ново но с неизвестен произход или оригинално но старо?
    Колега, я ги снимай тия скоби дет се изхлузват, та да се види за кво става въпрос..........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  14. #14
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    В този ред - ти вече си имаш едно старо. За какво ти е още едно, с неизвестен ресурс ...? Купи си ново, с известен произход!
    ... би ли дал някакъв съвет?
    Last edited by spe4elist; 19-11-2010 at 19:49. Reason: айде пак рекламиии
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  15. #15
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    ... би ли дал някакъв съвет?
    Ще ти отговоря на лс, да не правя безплатни реклами/антиреклами ...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •