Results 1 to 11 of 11

Thread: Глух тътен откъм диференциала. Crosswagon Q4

  1. #1

    Default Глух тътен откъм диференциала. Crosswagon Q4

    Здравейте. Искам да ви питам какво смятате че е причинината да се чува глух тътен отзад, когато тръгвам по-бързо? Няма значение дали е напред или назад. Колата е Crosswagon Q4. Звукът се чува сякаш от средата, не е от някое от колелата. Сякаш има някакъв луфт.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  2. #2

    Default

    Явно не съм бил много акуратен във въпросът си. Звукът е сякаш не силно троп. Чува се и когато сменя скороста и подам по-силно газ. Ако тръгвам бавно е наред. Най-силно се чува, когато тръгвам назад.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  3. #3

    Default

    така на първо четене, каре или "висящ лагер" на кардана
    като по вероятно да е висящият лагер

  4. #4

    Default

    Благодаря за единствения отговор. Вече бях започнал да чета из BMW и Mercedes форумите, където много хора се опракват от подобни проблеми. Сега трябва да разбера колко струват тези части, и къде е най-добре да извърша ремонта.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  5. #5

    Default

    уффф
    така като започнете да се цупите, че няма кой да отговори, пък във форума я има я няма 2 кросвагона, та някой да има практика

    кросвагон не съм виждал скоро, но мисля, че има и един тампон, който държи диференциала към купето, към края на кардана се намира виж, го и него

  6. #6
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Тоя звук може да е от всичко, описано от Еньо, плюс още десет неща, включително разбит диференциал.
    Така онлайн само гадаем.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #7

    Default

    Бат Еньо е прав, но за по сигурно иди при него на живо, щото това "идва от ..." е доста относително

  8. #8

    Default

    Никой не се цупи. Много ми е ясно, че кросвагона е рядка, както и алфите 4х4. Последно като бях на сервиз (Ауто Италия), където правех рекламация на калпавия реглаж на мостовете, в колата се качи единия приемчик. Попитах го за звукът, каза, че било нормално. Да бе, да.
    Вече съм се отчаял от големите сервизи, но е ясно че ще отида, няма да седна са си сменям частите сам.
    Благодаря за предположенията, макар и онлайн. Та те хората диагнози на здравето си правят онлайн, какво остава за такава на колата.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  9. #9
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Истината е ,че може да е от много неща.
    Когато имах джип се беше случил подобен проблем виене отпред към дифа,оказа се скъсан маншон на карето на кардана,карето беше леш.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  10. #10
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by crocodil View Post
    Никой не се цупи. Много ми е ясно, че кросвагона е рядка, както и алфите 4х4. Последно като бях на сервиз (Ауто Италия), където правех рекламация на калпавия реглаж на мостовете, в колата се качи единия приемчик. Попитах го за звукът, каза, че било нормално. Да бе, да.
    Вече съм се отчаял от големите сервизи, но е ясно че ще отида, няма да седна са си сменям частите сам.
    Благодаря за предположенията, макар и онлайн. Та те хората диагнози на здравето си правят онлайн, какво остава за такава на колата.
    Има тема за Ауто Италия и няма да в лошо да я прочетеш преди да ходиш там.
    От тях не бих си купил и дестилирана вода, защото няма да е такава
    Нищо не става от тях ...
    Относно проблема - отиди в някой от форумните сервизи (да не конкретизирам някой, че ще е явна реклама), за да се направи диагностика и отстрани проблема. Възможно е да са доста от изброените неща, но през монитора само може да се гадае

  11. #11
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by crocodil View Post
    ............. Та те хората диагнози на здравето си правят онлайн, какво остава за такава на колата.
    Бе те си поставят хората диагнози онлайн,ма лечението по такива диагнози най-често е онлайна.

    Иначе,висящ лагер,гумени карета/нямам представа при кросвагона,дали е едно или са две/,тампони...трябва си гмуркане под колата и търсене.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •