Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: 145 1.3 боксер

  1. #1
    започва да се пристрастява Barovski's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Age
    34
    Posts
    53

    Default 145 1.3 боксер

    Здравейте,колеги!

    След като се разделих със старата ми алфичка (1.6 боксер) и след смяната на доста автомобили,сега пак съм със 145-ца,но този път 1.3 боксер. Имам наблюдения върху боксерите. Нещо обаче ме притеснява в новата 145-ца (нова за мен де ). Като я карам и си я държа на постоянна газ и да речем я карам с 40км/ч има едно сяцане. Сякаш че нещо не е като хората. Момчето,от което я купих,ми каза,че преди време бил свалял ламбда сондата да я почиства. Дали е възможно това предърпване/претрисане/сяцане да е от нея. Нещо регистрирвам и доста висок разход - някъде около 10/11-100 в града. За тоя малак мотор ми се струва висока тая стойност като се има в предвид стила ми на каране. Дайте съвети от къде и какво да почвам да гледам. И най-вайното - как

    Благодаря предварително на всички отзовали се!
    Alfa 145 1.6 boxer 95г.
    Човек без пари е лайно,а лайно с пари е личност!


  2. #2
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    1.3 има по-висок разход от 1.6, дори и по книжка.
    Другото, да, възможно е да е от ламбда сонда. Диагностиката вероятно ще си покаже.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  3. #3
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    За сецането незнам, ламбда сондата е деликатен компонент! Диагностика ще покаже всичко, което е проблемно.
    Разхода ти е нормален. На тема разход съм чел много тук във форума, а и моята гореше 10-11 в непикови часове в София и при много спокойно каране. На дълго е много икономична, около 6/100 с каране 120 км/ч.
    Има много теми на относно разхода, но боксерите си горят. Казваш, че си имал 1.6 боксер, няма начин тя да е горяла по-малко в града.
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  4. #4
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 14-02-2019 at 00:03.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by ves_v8 View Post
    За сецането незнам, ламбда сондата е деликатен компонент! Диагностика ще покаже всичко, което е проблемно.
    Разхода ти е нормален. На тема разход съм чел много тук във форума, а и моята гореше 10-11 в непикови часове в София и при много спокойно каране. На дълго е много икономична, около 6/100 с каране 120 км/ч.
    Има много теми на относно разхода, но боксерите си горят. Казваш, че си имал 1.6 боксер, няма начин тя да е горяла по-малко в града.
    За градско незнам но моята на извънградско барабар с двете метанови радости в багажника ми е падала под 6, с малко де. А в града е смърт то е ясно.
    145 1.7 16V Boxer


  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Има - ако не се кара, не гори.
    Верно боксерите си горят горивото, все пак е по скоро - моноинжекцион.
    Разликата между 1.3 и 1.6 е само 8к.с. но 1.3 си е 100 про. моно инжекция докато на 1.6 е "стерео"
    много ми е интересно - как се почиства ламбда сонда.
    Това в червеното не го разбрах – как така “си е 100% моноинжекция”. Аз не бях чувал за алфа с моноинжекция.
    Alfa 145 1.3, 75 TS, 166 2.4 mjet

  7. #7
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 14-02-2019 at 00:04.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #8
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Е моноинжекцион не е ли само с един инжектор дето пръска в колектора...
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  9. #9
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Ламбда сонда не се чисти! Тоя дето го е правил си е правил експерименти някакви. Иди на диагностика все пак, но при това положение аз бих се усъмнил точно в ламбдата.
    The greatest of all scientific hobbies!

  10. #10
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 14-02-2019 at 00:05.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #11
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Абе така си е. Обаче.... разликата не е толкова голяма колкото би ми се искало. Верно че смесообразуването е малко по добро от класическият случай с една пръскалка, но е далеч от съвременните решения.
    Малко офф и от мене:
    тва ВАГ и сега си го правят - фулл груп, демек четирите инжектора пръскат заедно.

    Иначе по темата - щом сондата е "чистена" (каквото и да значи), има голяма вероятност да е пътник. Тя по принцип даже не трябва да се пипа, камо ли да се чисти.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  12. #12
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    И четирите инжектора пръскат едновременно. Тоест подава се гориво и когато даден цилиндър не е в такт всмукване. И при 1.6 е така като там поне се по двойки.
    Знаех че има нещо съмнително в 1.3 боксер и бях чувал че е малко по "странен инжекцион", и че е с 4 бр. инжектори е така, ама това че пръскат едновременно пък не го знаех
    Мисля че това обяснява и големият разход, но така като пръсне в цилиндър, който не е в такт, не се ли бъгва образуването на горивна смес?

    ОК, инжекторите пръскат едновременно:

    ако да речем 1-ви цилиндър е във фаза "всмукване на свежа горивна смес" и инжектора пръсне това е коректно, но

    ако същевременно 3-ти цилиндър е във фаза "изхвърляне на изгорялата горивна смес" и инжектора пръсне нова горивна смес, то тогава тази горивна смес отива по дяволите, защото изпускателният клапан е отворен.
    прав ли съм, или се бъркам нещо

    По темата: преди време и аз се молех на специалистите във Форума да ми диагностицират проблемите, ама се обедих че колкото и да са начетени хората тук, не става без стенд и диагностика
    Last edited by ves_v8; 20-11-2010 at 21:13.
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  13. #13
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by ves_v8 View Post
    ...
    Мисля че това обяснява и големият разход, но така като пръсне в цилиндър, който не е в такт, не се ли бъгва образуването на горивна смес?

    ОК, инжекторите пръскат едновременно:

    ако да речем 1-ви цилиндър е във фаза "всмукване на свежа горивна смес" и инжектора пръсне това е коректно, но

    ако същевременно 3-ти цилиндър е във фаза "изхвърляне на изгорялата горивна смес" и инжектора пръсне нова горивна смес, то тогава тази горивна смес отива по дяволите, защото изпускателният клапан е отворен.
    прав ли съм, или се бъркам нещо


    ...
    Ем нека си е отворен, нали всмукателният е затворен Няма къде да върви. Сместа се образува в колектора преди смукателните клапани, чака там и като си й дойде ред се всмуква.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  14. #14
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Ем нека си е отворен, нали всмукателният е затворен Няма къде да върви. Сместа се образува в колектора преди смукателните клапани, чака там и като си й дойде ред се всмуква.
    Колко съм глупав Всъщност в действителност инжектора пръска в колектора, а не директно в горивната камера следователно няма значение. А аз май се пообърках с FSI на Ауди, където инжектора псърка директно в цилиндъра!
    Тонов, благодаря ти за разяснението, колега!

    Извинявам се че спамя в темата на колегата, ама за мен е важно да знам как стоят нещата
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    И четирите инжектора пръскат едновременно. Тоест подава се гориво и когато даден цилиндър не е в такт всмукване. И при 1.6 е така като там поне се по двойки.
    Едноточковото впръскване или моноинжекцион е нещо много различно от това, което се слага на боксерите. Това, че си решил, че разликите са минимални си е за твоя сметка.

    Системата за впръскване на бензин на 1.3 боксера е толкова моноинжекцион, колкото и тези, които се слагат на 1.6 боксера. Работата на дюзите на рочестера и мотроника, които се слагат на 1.6 двигателя е същата, както на марелито – впръскват едновременно.
    Alfa 145 1.3, 75 TS, 166 2.4 mjet

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •