Results 1 to 5 of 5

Thread: проблем с фаровете на 156

  1. #1
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default проблем с фаровете на 156

    здравейте колеги онзи ден ми изгоря крушката на десния фар и ми беше нагоряла клемата,като смених крушката обаче десния фар свети много нагоре,почти не свети на пътя.два пъти проверих да не съм сложил крушката накриво но не съм.за реглаж на фаровете ли съм или има нещо сбъркано.несъм регулирал нищо
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  2. #2

    Default

    Гледай да не си сложил крушката наобратно! Ако не просто регулирай фара, това една врътка, която може на ръка, но най-добре с шестограм...отделно може да регулираш и наляво и надясно фара! И се моли да не са счупени тия врътките...
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    днес пак смених крушката сега свети много на долу,вечерта регулирах фара на око,само ми е интересно как с различни крушки без разместване светят на различно ниво
    пп благодаря за съветите
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  4. #4
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Лесно, обърнал си я наобратно.
    На мен ми свиха тоя номер последния път като ги сменях... та ходих да си оправят бозата отново
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  5. #5
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default същия проблем

    Тъй като имам същия проблем - дългите (поне на фара пред шофера е по-осезаемо) светят по върховете на дърветата когато късите са нормално напред, можете ли да ми кажете как се познава че крушката е обърната наобратно, смисъл кое и е горе и кое - долу, нали е едно стъклено цилиндърче и това е? Дразни ме че дългите като ги регулирам да светят както трябва напред на пътя, късия пък застава много ниско пред колата, смисъл движат се в екип от шестограмчето но пък колосална разлика между 2те светлини на 1 фар. С 6ти номер шестограм си играх досега да ги въртя и нагоре-надолу, и наляво-надясно и от белия винт, да не каже някой че не съм пробвал. С фара пред пътника горе-долу ги улучих, ама тоя другия ме ядосва.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •