Results 1 to 2 of 2

Thread: Съвет за нов автомобил!!!!

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Stara Zagora/Plovdiv
    Posts
    11

    Default Съвет за нов автомобил!!!!

    Здравейте всички!!! От известно време си търся автомобил. Много харесах
    автомобилът алфа 156, сега намерих един който е 2,4 JTD с всички екстри за цена от 12хил. лева производство 2000г.(на стъклата пише 99) след оглед намерих някои дефекти като повредена биелета и скъсан маншон. Закупен е от Италия и е каран в българия 1 год. Собственикът ми каза че е сменял радиаторът. Освен удар каква може да е причината за смяната на радиаторът, а и освен радиатор е сменял помпа на съединителя. Като се има на предвид казаното от мен може ли някои да ми каже дали автомобилът си струва или пък цената му е нереално ниска. Знам, че всичко въпреки даденото от мен описание е относително но все пак. А и какви са най-често срещаните опасни повреди при закупуването на стар такав автомобил.
    Alfa 156 1.6 TS

  2. #2
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Цената не е смущаващо ниска, но не е и от най-високите. Все пак без диагностика не бива. Най-добре на първо време поискай VIn-номер на автомобила по него има начин да се провери годината на производство и някои други дреболии - споменава се за това на всеки прозорец при писане на мнение във форума:
    "Ако имате въпрос за конкретен автомобил Alfa/Lancia/Fiat, можете да проверите основните му фабрични характеристики по номера на рамата, т.нар. VIN (17-символен код, вписан е и в двата талона на колата): vin.alfaromeo-bg.com "
    БТВ, често продавачите пишат следващата година, когато колата е произведена в края на предходната - търговски трик
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •