Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Друг двигател за моята Giulietta

  1. #1
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default Друг двигател за моята Giulietta

    Такаааам... аз имам да си признавам нещо в събота в гаража ми "кацна" ето това













    ЕЕеее вярно, че е малко....





    и даже е и ...



    ... но според мен ще вършиии... работа


    Изказвам специални благодарности на Ilian75, за неоценимата помощ и съдействие, както и на 75 2.0 turbo, че ми наля акъл в главата Момчета, БЛАГОДАРЯ, Ви!!!

    От тук ще се позанимая с малко гарнитури и семеринги. Ще излижа всичката мръсотия и масла. И вече със сигурност ще трябва да си изкърпя купето, за да не стане .
    Очаквайте продължение...
    Alfa Romeo 75 24V

  2. #2
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    много халумин си сабрал гледам, ше има чаветата мароо тва онваа))))


    ех отказа се ти от истинските чугуниеви двигатели, само некви верижни трактори

    а да ти е честито, надявам се си пратил малката за няколко месеца на почивка и имашв време да лежиш в гаражо
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Re: Друг двигател за моята Giulietta

    Quote Originally Posted by Venci
    Такаааам... аз имам да си признавам нещо в събота в гаража ми "кацна" ето това

    ... но според мен ще вършиии... работа


    Изказвам специални благодарности на Ilian75, за неоценимата помощ и съдействие, както и на 75 2.0 turbo, че ми наля акъл в главата Момчета, БЛАГОДАРЯ, Ви!!!

    От тук ще се позанимая с малко гарнитури и семеринги. Ще излижа всичката мръсотия и масла. И вече със сигурност ще трябва да си изкърпя купето, за да не стане .
    Очаквайте продължение...
    В кой гараж бре в задни двор ли майтап бре да ти е честит и само да не лежиш под нея пак 2 години

    П.С.Аре ше мина тея дни да та видааа
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4

    Default

    1.8 или 2.0 е тоя мотор и от какво е
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  5. #5
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    2.0 от 75

    ай честито бат венци
    отказа са от карбураторите м? :WINK:
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #6
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Мърооо става много красиво като цитираш така мнение с много снимки

    Иначе на Венци честито за новата продобивка
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  7. #7

    Default

    Еее тва е мечта...Giulietta 2.0 Twin Spark Честито и само безавариини с тоя мотор
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  8. #8

    Default

    въх тоз чукан е пръснал предното каре ква е случката с тоз двг ? и с мотроника ли ще върви?

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    Quote Originally Posted by V_G_Z
    въх тоз чукан е пръснал предното каре ква е случката с тоз двг ? и с мотроника ли ще върви?
    според тебе колега с какво ще му е по добре с мотроник или отделно запалване и 4х40 мм дел лорто

  10. #10

    Default

    на ТС-а 40-ки леко малки идват доколото знам пък и отделно запалване с 8 свещи ми се струва голяма чурка тва желязо няма ли си управление и запалване ? че иам един мотроник тука дето му точа брадвата

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by V_G_Z
    на ТС-а 40-ки леко малки идват доколото знам пък и отделно запалване с 8 свещи ми се струва голяма чурка тва желязо няма ли си управление и запалване ? че иам един мотроник тука дето му точа брадвата
    Ами свържи се с него защото някои неща ги няма по Мотроника и сигурно ще вземе нещичко
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12

    Default

    ми да казва ако търси нещо ..иам целия мотроник централа със всички кабели и релета..бобини,делка,кутия с филтъра дебитомер със черния маркуч ..само см колектор със дросела го няма

  13. #13
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    мотроник и аз имам цял 4увал е

  14. #14
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Мотора е от Алфа 75 2.0 TS, случката му е , че "направил" катастрофа след която и Алфата, и другата кола били за скрап. От мотора имам това което се вижда на снимките плюс ЕКУ-то, пленума с дросела и регулатора за налягането на бензина. За сега със сигурност ще трябва да търся моторчето за празния ход, 4-те маншона на колектора и изпускателните колектори. Нека почна да "подреждам" железата в коша и тогава ще кажа със сигурност за какво ще имам нужда от помощ.
    Между временно аз започнах да разглобявам каквото има по него, за да го изчистя и да му сменя семеринги и гарнитури. Ето какво "падна" вчера от него.




    Изникна и първата изненада:



    Долното делко е пострадало "лекинко" при удара.
    Alfa Romeo 75 24V

  15. #15
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Проблем От няколко дни правя безуспешни опити да развия гайката на шайбата на коляновия вал. Имам един тръбен ключ и изпокривих всички щанги в гаража в опити да го завъртя с тях. Днес... то вече е вчера де, ама нищо. Купих върток за вложка 3/4 май беше (по-големия квадрат за гедоре). Ала сега пък не мога да законтря достатъчно ефективно маховика да не се върти . Това нещо как е стягано . Ще трябва да събера една сговорна дружина да ляга, сяда и не знам какво да държат със зъби нещо там та да не шава и прасето с прасе. Замислям се дали да не пробвам да си изработя подобен на оригиналния дивайс, който законтря маховика за зъбния венец. И ако ли не с гайковърт да мъча ли де да знам .
    Alfa Romeo 75 24V

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •