Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: ...Та възможно ли е такава скъпотия отзад?

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Градски, поне аз знам така. Че в Германия най много корозират колите заради лугата с която мият зимата по улиците, където идва и отговора от горублянеца "абе не бе тя само в гараж е държана, 100к Реални" няблягайки на реалните и забравяйки да каже че колата е с махната лампа на инжекциаона от таблото
    145 1.7 16V Boxer


  2. #17
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Бе че корозират е факт,но че колите там се поддържат също е факт.Няма как някой да ме убеди че от Германия можеш да си докараш нещо което не струва.Това може да стане единствено ако ти сам искаш да стане така.
    Last edited by balev64; 13-11-2010 at 19:56.

  3. #18

    Default

    Кажи на приятелят си да има нагласата за едно 1000лв.за задницата и да си прави сметката какво да прави.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  4. #19
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Бе че корозират е факт,но че колите там се поддържат също е факт.Няма как някой да ме убеди че от Германия можеш да си докараш нещо което не струва.Това може да стане единствено ако ти сам искаш да стане така.
    Оо,аз съм се нагледал на таралясници в немското мобиле,дет за нищо не стават,така че не е много трудно да стигнат до тук.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  5. #20
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Само ще вмъкна и ше осветля малко колегата. Навремето имах едно GTV дето още ме е яд, че го продадох. Та на това GTV му беше за смяна точно този носач, с който даваш пример, че бил 350-400лв. Да толкова е, няма спор. А всъщност на носача втулката му е проблема и кой е луд за едно желязо да дава такива пари. Плаващата втулка струва 14 лв. и е едно към едно с някаква от някъде на някакво купе мерцедес, не си спомням какъв. Що се отнася до 166-те, от година и половина я имам моята и ако щеш ми вярвай, разходите ми по нея са свързани с мало и бензин.................и джанти, че много ме бива да улавям дупките по пътищата Купувайте смело и безотговорно, щото това е кола не е космически кораб..................
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  6. #21
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad View Post
    Що се отнася до 166-те, от година и половина я имам моята и ако щеш ми вярвай, разходите ми по нея са свързани с мало и бензин.................и джанти, че много ме бива да улавям дупките по пътищата Купувайте смело и безотговорно, щото това е кола не е космически кораб..................
    Moята вече наближава да я имам 3 години, но за сметка на това плюс твоите разходи имам и - дебитомер, акумулатор, ксенон...ааа и предни биалетки.
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  7. #22
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    или с полелуретан от ферариста
    Пише се полиуретан колега - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%...82%D0%B0%D0%BD

  8. #23
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Едните тампони от полиуретан въобще не стават.Не могат да издържат на натоварването.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  9. #24
    Запален алфист hamel1's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    51
    Posts
    269

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Едните тампони от полиуретан въобще не стават.Не могат да издържат на натоварването.
    Би ли казал кои по точно и какво им става
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD ' 99
    LANCIA THESIS 2.4 JTD ' 03

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Пише се полиуретан колега - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%...82%D0%B0%D0%BD
    Така де,ядем ги буквите ,а навремето бележника беше 6..6.6.
    Както и да е
    По важното в случая не е правописа(мерси за корекцията),а това че решения има и то на прилична цена.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  11. #26
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by hamel1 View Post
    Би ли казал кои по точно и какво им става
    Мисля че бяха задните тампони на носача,като гледаш от предницата на колата.Тампона е разделен на 2,им една метална втулка,и около нея има пръстен,които е изрязан в тампона,навътре,точно от този пръстен се получава деформация и тампона се скапва,и задницата се разчеква отново.Просто решението не е удачно за тези тампони,тъй като те са много натоварени,и този вдлъбнат пръстен прецаква целия тампон
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  12. #27
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default

    Хмм колеги, я споделете какво е решението за задното окачване, понеже днес вдигах моята на подемника и точно тези тампони на долните (големите) носачи са скапани, в смисъл имат страшно големи луфтове и задницата почна зверски да ми играе при голяма скорост. Казаха м иче втуликите са им се разбили. Какво е решението? Какви са тези втулки от Мерцедес, може ли малко по-подробно или да поръчвам нови носачи направо. Казаха м ицена от 350лв. на парче.
    А реално носача е здрав, само тези гадни втулки и тампони са се разбили. Някак си не ми се дават 350лв. за едно парче желязо, но ако няма друг вариант, ще се дават, няма начин. Благодаря предварително.

    Поздрави
    Under 400bhp makes baby jesus cry.
    (so my boost leak at the jamsport day must have had him sobbing like rich j williams watching a chick flick)

  13. #28
    Запален алфист hamel1's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    51
    Posts
    269

    Default

    Скърцащата втулка на шенкела е JBU167 на TRW; 49382 на SIDEM идр
    Тампона на носача(задния и предния) полиуретанов при ФЕРАРИСТА или powerflex; Както и в АХМAUTO.
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD ' 99
    LANCIA THESIS 2.4 JTD ' 03

  14. #29
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    И като го правиш си смени и тампоните на стаб. щанга `щото после пак се сваля цялото задно окачване
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  15. #30
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Точно така,щото сигурно и те са разбити.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •