Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Невярно отчитане горивото в резервоара

  1. #16
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Най вероятно има замърсяване или направо прекъсване по пистите на поплавъка.
    Бравата ми ги правеше тези номера - ту отчита половин резервоар, ту светва лампта.
    Отваряне и виждане, почистване, а ако не се оправя - подмяна.

    А на 156 нивомера е уникален - миналата семица на светеща лампа заредих за 70лв ( 33 литра) нафта - показа 3/4 резервоар ... На следващото палене беше паднала на средата - след 5 мин показа между 1/4 и 1/2 Страшна работа...

    Случвало се е да ми светне лампата, да мина 20-30 км, да изгасне и да светне пак чак след 20-30км - а ходи разбери кое е вярно
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  2. #17
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    На мен пък ми показва почти точно........
    И чак такива аномалии, като изброените по-горе не съм имал.........
    Еееее като е на наклон се променя естественно.......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #18
    Старши алфист marian's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia-Ελλάδα
    Age
    57
    Posts
    939

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Не се занимавахте с глупости да сменяте тия подплавници
    Просто при наклон напред или надясно показва по малко гориво, при наклон наляво и нагоре показва повече...Това е
    При мен е точно така
    Абе ненормална работа
    0888515205

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Фабричния недостатък е отклонението при наклон... подобни резки промени не са нормални.
    За съжаление идея си нямам какво може да се направи.
    Quote Originally Posted by marian View Post
    При мен е точно така
    Абе ненормална работа
    Само да Ви светна че и на другите коли си е така При наклон, чисто физически това не виждам как ще се оправи...
    Моето си показва изключително точно, както и показанието на температурата сравнено с диагностика...явно на мойта са и обърнали повече внимание като са я правили
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Само да Ви светна че и на другите коли си е така При наклон, чисто физически това не виждам как ще се оправи...
    Моето си показва изключително точно, както и показанието на температурата сравнено с диагностика...явно на мойта са и обърнали повече внимание като са я правили
    абе как не разбрахте, че не е наклона...хората ви пишат че отчита както си иска....никой не е чак толкова тъп че да не се усети ако е от наклона

    проблема го прави на равен път, на едно и също място....даже съм пробвал да дам няколко пъти контак и подщи всеки път показва различно....или това може би е защото земята се върти и се сменя наклона

  6. #21
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Когато е от наклона също се усеща, само че стрелката мърда с малко. Нещо от порядъка на 1/3 от четвъртинката на уреда (който е разграфен на 4). Поне това е моето наблюдение от паркиране на баир, след което показва повечко от реалното. Останалите случаи, описани тук, определено са следствие от някакъв проблем, не от наклона, под който е спряна колата.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  7. #22
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by che_ View Post
    абе как не разбрахте, че не е наклона...хората ви пишат че отчита както си иска....никой не е чак толкова тъп че да не се усети ако е от наклона

    проблема го прави на равен път, на едно и също място....даже съм пробвал да дам няколко пъти контак и подщи всеки път показва различно....или това може би е защото земята се върти и се сменя наклона
    Ам, аз от кога разправям , ма радиото си пей
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  8. #23
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by che_ View Post
    И аз имам проблем с отчитането, но не е от наклона...все пак не съм чак толкова прост

    проблема е че понякога отчита а понякога не и е доста стряскащо, особено като не я карам само аз колата и не знам кои колко е карал и колко е сипал

    паля и ми показва че имам повече от четвърт резервоар, а след като изгася и запаля пак вече ми свети лампата....знам че понякога бавно се качва нивото но след 10-15 минути каране лампата все още свети
    Колега, при показание 1/4 и най-малкия налкон може да повлияе и да светне лампата (например).............
    Никой не казва, че при теб е от наклона...............
    Просто всеки споделя лични наблюдения и се опитва да помогне с нещо..........
    Така, че бъди малко по-сдържан и толерантен към останалите учасници във форума............
    Quote Originally Posted by che_ View Post
    абе как не разбрахте, че не е наклона...хората ви пишат че отчита както си иска....никой не е чак толкова тъп че да не се усети ако е от наклона

    проблема го прави на равен път, на едно и също място....даже съм пробвал да дам няколко пъти контак и подщи всеки път показва различно....или това може би е защото земята се върти и се сменя наклона
    А кой стои отсреща, как мисли и предценя нещата едва ли може да се разбере така, че тона ти е малко.............
    Поздрави!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #24
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Ето аз как си реших проблема:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42744

    Предполагам, че нивомера във вашите резервоари е същия.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •