Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43

Thread: Разлика в разхода от бордовия компютър и реалния? Crosswagon

  1. #31
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Този проблем е при всички явно. Аз я карам предимно смесен цикъл на 50-100 км. Постоянно ми дава 4.2-4.8 по Борд. Реалния е между 6-7 но не съм я засичал пълно-пълно за да съм сигурен с точност до десети. Това в процентно съотношение е доста голямо... Що са напрайли тъй италианците смотаниии. Чета, че при нов софтуер данните са коренно различни по Борд, защото всичко работи в различни стойности. За моята имам съмнения, че е с чип..... стряска се още в 1500 рпм..
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Съвсем нормално е борд компютъра да дава отклонение от реалния разход.

    Замислете се само въз основа на какво той получава информация за разходваното гориво.
    Въз основа на инжекторните времена и в най-добрия случай нанася корекции на базата на налягане и температура на горивото.

    Да, обаче горива с различен вискозитет при едно и също налягане и температура или поизносени дюзи, вече объркват сметката.
    Last edited by ecotronic; 11-09-2014 at 00:58.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Добре, еми тогава Пичките,Мачките, Борчетата, В*агините и другите немски каски, как може да отчитат вярно ?
    Дори и Стилотата отчитат вярно!

  4. #34
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Съвсем нормално е борд компютъра да дава отклонение от реалния разход.

    Замислете се само въз основа на какво той получава информация за разходваното гориво.
    Въз основа на инжекторните времена и в най-добрия случай нанася корекции на базата на налягане и температура на горивото.

    Да, обаче горива с различен вискозитет при едно и също налягане и температура или поизносени дюзи, вече объркват сметката.
    Какво му е нормалното, да ми дава разлика от 2 пъти....то това си е чиста дезинформация, мерси ти....все едно стрелката за нафтата да ми седи на 1/2 резервоар, а аз да имам 1/4....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  5. #35
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    И според мен, не може да няма ъпдейт на софта, в който да е оправен този проблем!
    Просто ние си джиткаме със старите софтове и най-вероятно там е объркана някоя стойност!

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Какво му е нормалното, да ми дава разлика от 2 пъти....то това си е чиста дезинформация, мерси ти....все едно стрелката за нафтата да ми седи на 1/2 резервоар, а аз да имам 1/4....
    Обясних, защо се получава отклонението в показанията при АР.



    Не знам, как е при другите марки, които се споменават, но ако и те работят на този принцип, просто няма как да отчитат точно. Може да имат допълнителен разходомер на самия горивопровод - нещо, което при АР го няма.

    ---------- Post added at 10:57 ---------- Previous post was at 10:51 ----------

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    И според мен, не може да няма ъпдейт на софта, в който да е оправен този проблем!
    Просто ние си джиткаме със старите софтове и най-вероятно там е объркана някоя стойност!
    Ако имаш един вентил през който минава някакъв флуид и трябва да съдиш за количеството преминал флуид само по времето за което вентилът е бил отворен, измерването дори и теоретично е неточно, защото количеството на преминалия за единица време флуид зависи от неговия вискозитет, налягане и от сечението на вентила.
    Когато някое от тези 3 неща се измени, отчитането става различно.

    Накратко - както в много случаи, така и сега, не става всичко само със софтуер.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Нямам наблюдение върху немските возила освен собствениците дето все си ги хвалят но френските за мен показват доста нереялни стойности спрямо зареденото по колонка наблюденията са ми върху Peugeot,Reno новички от магазина без модификации.
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  8. #38

    Default

    Чел съм тук или може би в Английския форум, като после го проверих, в User manul-a на 156 колата/борда каквито и колкото и параметри, ако са повече от един, да отчита го прави на 5 секунди, което очевиднно е изключително недостатъчно. (за сверка: ако не се лъжа тук във форума колега предлагаше устройство, което вършеше работа като борд+други екстри, май неговото утройсто си отчиташе доста вярно, ако не се лъжа. само, че то правеше обратна вързка със скорост от мили секунди и т.н.). Друго, моментния разход също не е верен, поради тази прична, също така и неотчита разход на празех ход (а той, през зимата стига до 1.5л , че и до 2л с клими и т.н.). Комшия с Фиат Пунто 1.4 Турбо 120 също сподели, че не му е много точен борда от порядъка на 0.5-1.0 лирта. За сверка разход на празен ход --.-- .А колата мисля, че беше 2009/2010. При мен 1.9JTD-150 разликата е около 5-5,5 литра като съм стигал и до 6,5 литра.

    При доста от другите марки разходомерите са доста верни, размиват се в рамките на 200-300 милилитра.

  9. #39
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default

    Моята кола съм я засичал много пъти и съм сигурен със точност колко ми лъже борда.
    Винаги знам колко точно ми е изгорила като умножа разхода на борда по 1.25.
    Всеки ми казва,че неговата показва вярно.
    Може и така да е,но моята лъже с 25% !!! И съм абсолютно убеден в това.
    И това за дълъг път и в града също при мен не важи.Винаги е едно и също!
    Кара: Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm progression

  10. #40
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Обърнете внимание - проблема е при 16 V моторите, при 8 V отчита правилно.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  11. #41
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    34

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Обърнете внимание - проблема е при 16 V моторите, при 8 V отчита правилно.
    Защо се получава така?

  12. #42
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Обърнете внимание - проблема е при 16 V моторите, при 8 V отчита правилно.

    Аз нямам проблем, отчита ми точно.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  13. #43
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Не е задължително това да е правило, наблюденията са ми такива.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •