Results 1 to 15 of 21

Thread: Питане към имащите опит с ремонт на ДВГ

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Питане към имащите опит с ремонт на ДВГ

    Така малко предистория ще дам и след това и проблемите породени след това. Понеже опита ми е много ограничен тук имам някакви предположения, но бих искал да събера повече мнения.

    Преди месец протече антифриз от гарнитурата на главата и образуваше адски локви по кората под двг. Последва сваляне на главата, пасване на клапани и грижливо монтиране на нови гумички на клапаните ELRING. Искам да отбележа, че шлайфането на клапаните ставаше без монтирани гумички! Те бяха монтиране на края със съответния дорник без да бъдат наранени по никоя част. Нямаше луфт м/у водачите и клапаните.

    По цилиндрите имаше нагар до където стигат сегментите който отстраних. Луфта в буталата бяха по-малко от мм. не можах да измеря точно колко, но мисля, че не е много или по-скоро в рамките на нормалното. Цилиндрите си имаха меко казано перфектен хонинг от което съдя, че не само по компютър колата е на 140 000 км. По клапаните и леглата също нямаше износване.

    Последва шлайф на главата с 0.20 мм. като се премахнаха малките язвички причинени от антифриза.

    Монтиране на главата с гарнитура стандартна ELRING.

    Преди да монтирам маслото беше сменено преди 2000 км. и още беше жълто и бистро. Нормално ставаше кафяво след 5000 - 6000 км.

    След сглабянето на мотора всичко изглеждаше нормално. Колата върви повече от прекрасно и вече разбира се не губи антифриз.

    През първите 3 дни обаче забелязах рязко почерняване на маслото. Черно като катран. И от време на време ухание на изгоряло масло от ауспуха.

    Навъртях 700 км. от тогава и забелязах спад в нивото на маслото, а ауспуха леко мазен.

    И така протече по обстойна проверка и се оказа, че след като загрее мотора от ауспуха мирише на масло едва доловим мирис когато си навра носа в ауспуха. Но започна ли да я карам във високи обороти миризмата се усеща и в купето на отворен прозорец. Пушеци не съм забелязал да има. Днес я задържах на 4000 об. и изфорсирах рязко няколко пъти и не пуши. Сутринта същото направи и ми се стори, че тогава изпуши, но беше и студено и може би е от конденза.

    Вчера вадих свещите да видя какво е положението, но всичко е нормално. Свещите са керемидка без никакво черно или мазно по тях. Буталата са черни, но имат прахов цвят. Не е лъскаво и мазно така поне до колкото се вижда през отвора на свеща.

    Сега теории ще има много, но искам да чуя от хората с практика. Теорията и на мен ми е известна.

    Не съм мерил компресия. По-късно ще я измеря и ще я напиша каква е. Но преди да сваля главата не съм имал забележим разход на масло. Никога не съм доливал и на 10 000 км. нивото е билo на маx, ауспуха чист.... и т. н.

    Благодаря.
    Last edited by oem; 05-11-2010 at 13:14.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •