Аз няма да коментирам само ще ти споделя моя горчив опит. След като взех двигател от Ферариста (да е жив и здрав Николайчо) направих подобни на теб процедури сваляне наглават 0,5мм надолу полиране колектори и премахване на застъпването и след сглобяване вече много щастлив си карам усещам обаче въпросната миризма на изгоряло масло по кръстовищата и когато давам назад разход на масло беше 3 л за 10к км е ми не е много допустим. Това което забелязах е че колата пропушваше при първо палене сутринта когато работи на място и я изфорсирам пропушва и после почти изчиства. И така докато един ден не ми писна оговорих се с Радо поморийския бос да сменяме сегменти щото ме ми се караше така този мотор мерихме компресия всичко беще наред. Между временно радо беше ми сменил гарнитурата на всукателните колектори да не би да влиза от масленета магистрала на вариатора.
И какво се оказа махаме валовете разкопчаваме клапан ите на първи цилиндър и охо изненада клапана си пада свободно и така някъде около 10 от всички гумички бяха с по голям диаметър от колкото е диаметъра на клапана на едните гумички пише ренц и арзмер на по малките на другите пише пак ренц но не пише размер и са доста големи че да уплътнят. Гумичките аз ги купувах от мой приятел койтошпродава уж хубави авточасти Главата и клапаните бе шлайфана в специализиран сервиз и те бяха монтирали гумичките.
И така да е жив и здрав Радо с малко зор успя да смени всички гумички без да вади главата и така.