Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 55

Thread: Прагове 156...някой слагал ли е?

  1. #16
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Ти остави, че са бурни, ама аз и без да имам прагове, живо се интересувам има ли калобрани за предните калници специално за 156 и ако да, къде могат да се намерят, някой ако знае?
    Щото то красивите формите на Алфата радват окото, ама недостатъка е, че предните гуми хвърлят де що има по пътя директно по тях - прагове, че и по вратите дори...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  2. #17
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Понеже сигурно 10 човека ми писаха вече за тея прагове, който има желание да ми пише на скайп.Според броя желаещи може да ви организирам една пратка от Лондонския Еконт с 5-6 комплекта прагове направо...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #18
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Eм....оригинални са, да.А току-що ми отговори още един, дава ги за 24 паунда комплекта, много ме е яд...цвят като твоя черен.Ако искаш ми пиши може и тебе да те оборудваме
    Може ли да се възползвам от услугите ти и да ги взема тия прагове?
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  4. #19
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Здравей те искам да разбера има ли някаква философия? Какво ще ми е нужно за да ги сложа, какъв Силикон да си купя и преди или след като са сложени да се боядисат?
    Ако е преди, силикона, който ще изхвръкне как се маха?
    Гледам, че имат и щифтове отстрани, нужно ли е и аз да дупча странично прага за да ги захващам и за там? Какви щипки са ми нужни?
    Каква марка е силикона и колко като количество ще ми трябва?

    ---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 22:14 ----------

    Quote Originally Posted by undy View Post
    и мойте са от седан и пасват идеално,оригиналните прагове имат легла(каналчета) за щипки и отстрани.купих си щипки които влизат плътно,пробих отвори в старите прагове с подходящо свредло(за да няма мърдане),намазах хубаво със силикон около отворите и по цялата дължина(по ръба на праговете),и стана идеално.отдолу се свалят тапите,естествено се счупиха всичките.взех си подходящи щипки и за там.силикона ми е в гаража и в момента нямам снимка,иначе е мн.здрав,лошото е че не помня как се казваше.
    Колега ти от къде си купи щифтовете за отстрани и колко пари?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  5. #20

    Default

    от магазин за авточасти.имаше абсолютно всякакви щипки.взех единия праг с мен и хоп в магазина,премерих на място кои са най-подходящи и така....тогава реших да си взема и щипки за отстрани...така ,че имам щипки и силикон навсякъде-няма мърдане..предполагам и сваляне...зимата колко лед и буци минаха от там и нямам никакви поражения...успех
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #21
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    А за отдолу какви трябва да са? Аз там имам само тапи и гледам правоъгълни са отворите, някой ако има снимка да знам къде да търся, че тук в Ямбол само на едно място продават подобни неща

    ---------- Post added at 19:58 ---------- Previous post was at 19:47 ----------

    Някой ще ми каже ли ориентировъчно колко ще ми струва да ми ги боядисат сиви двата прага?

    И каква е процедурата, купил съм си всичко, боядиса ни са и какво правим, хващам ги с видите от долу и тогава мажа отстрани със силикон и притискам? И колко време трябва да се притиска и с какво да го фиксирам да стои така докато изсъхне?
    На тия прагове на единия си личи силикона да го изчистя до пластмаса ли? На другия, може би по-качествено е слаган, стои като уплътнение. И на двата там където е имало силикон да ги изчистя до пластмасата?
    Last edited by Versace; 19-03-2011 at 20:38.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  7. #22

    Default

    на оригиналния праг,има лента(нещо от сорта на двойнолепещите,за уплътнение),хубаво е да се изчисти до основа за да лепне силикона както трябва.ако лентата си е здрава,може и да си остане.за отдолу трябва да си намериш такава щипка,която да е за квадратен отвор,и да влезе сито,ясно защо.мойте прагове когато са сваляни от предишната кола,съвсем леко бяха накривени.след като наслагах щипките,винтовете и т.н..там където беше отворило,заради кривините,наслагах летви(предварително нарязани на място),които да запънат в стената на гаража.....селско изпълнение на пръв поглед,но нямах друга алтернатива......и така след 4 часа всичко беше ток......
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #23
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    А с хартиено тиксо може ли да се фиксира?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  9. #24

    Default

    зависи,колега,ако е само за фиксация да,но ако се налага сила,няма да помогне......всичко зависи от това колко са ти прави праговете......ти преди да вземеш да мацаш със силикона и да навиваш винтовете и щипките......... наложи праговете на колата,и ще видиш дали има нужда от нещо по сериозно или само ще ги лепнеш с тиксото за фиксиране.....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #25
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Ами наложех ги единствено гледам там където е снатката на предния калник и прага има леко разминаване, всмисъл калника е малко по-изпъкнал и там се получава като лека чупка
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  11. #26

    Default

    ....,има един винт за калника,койот се намира под пантата ан вратата..като отвориш вратата ще го видиш......виж дали няма да стане ако го отвиеш и натиснеш калника навътре и го завиеш и по този начин да ти се изравнят калника и прага и да изчезне фугата която се образува....и съответно дек.праг ще пасне идеално в последствие........
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #27
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    А ако не стане ще държи ли силикона там?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  13. #28

    Default

    ми слагаш малко повече там и няма как да не държи...ако е хубав естествено.....но мисля,че с винта за който споменах вече,ще стане работата
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #29
    Младши алфист S_Ivanchev's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София-Кюстендил
    Posts
    23

    Default

    Тва е силикона(безцветен е),който аз ползвах и за сега не са мръднали.При налагане само на праговете върху колата и при мен нелягаха идеално(имаше фуги около 3-4мм,които неможаха да ги прикарат и винтовете).Почистих ги от прах,старо лепило и др.бокуци,намазах ги хубаво с въпросния силикон и ги запънах с едно дърво докато стегне (около 2-3часа).Важно е остатъчния силикон да се изчисти навреме,че стегне ли става много,много трудно...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 25032011(004).jpg  

  15. #30
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Със силикон на cerasit или moment ще стане ли? И с какво да почистя двете повърхности, с корселин може ли?
    Last edited by Versace; 07-04-2011 at 15:59.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •