Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Смяна на двигател

  1. #1
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default Смяна на двигател

    Да запитам разбиращите какви преправки и усложнения може да има при монтаж на боксер двигател от 145/146 (1.7 16в) върху 33-ково купе "електрониката не ме притеснява" ? Също би ли могло да се сложи заедно с неговите скорости ,че всички знаем на 33 какви са ? Евентуално кой би могъл да извърши читаво смяната и за какви пари , при положение,че двигателя трябва да се разглабя и подменят всички консумативни части (без ремонтен размер) ?
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  2. #2
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by RaIDeR View Post
    Да запитам разбиращите какви преправки и усложнения може да има при монтаж на боксер двигател от 145/146 (1.7 16в) върху 33-ково купе "електрониката не ме притеснява" ? Също би ли могло да се сложи заедно с неговите скорости ,че всички знаем на 33 какви са ? Евентуално кой би могъл да извърши читаво смяната и за какви пари , при положение,че двигателя трябва да се разглабя и подменят всички консумативни части (без ремонтен размер) ?

    На каква 33-ка? Такава която оригинално е 16V или с друг мотор? От това много зависи какви части ще ти трябват.

    Що се отнася до ск. кутия кво и е на 33-ковата, при условие, че тая на 145 има разлика в синхрони и муфи само на 1-ва и на 2-ра. Но като цяло кутията на 145 е пълен шит като предавателни числа. Съвпадат с тези на 33-ка 1-ва серия. Ще ти дойдат 1-ва и 2-ра много къси. На прекъсвач на 2-ра 145-цата е има-няма с 90 км/ч.
    Моята 33-ка на 2-ра прави към 120 км/ч.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #3
    Бегач на къси разстояния Wiliams's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    135

    Default

    Предишния ми карбураторен звяр хващаше към 100-105 на 2-ра...А пък и 33-ковите скорости не са хич зле...На 1.3 -то влизат много добре без грам ама грам да хъркат освен на задна някои път когато не са паднали оборотите...А пък и според мен чара на цялата кола при шофиране ще се изгуби при една такава интервенция...И май 33-ковото 16V вървяло повече дочух ...
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD,Fiat Punto 1.2 16V Sporting,Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp-ex,Alfa Romeo 33 1.3L IE-ex,


  4. #4
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    33 то е имола , със 2 ра скоростна съм и двете си хъркат яко карал съм още 3 - 33 ки и те си хъркат по същият начин ако набия от 3 та 2 ра при 3000 рпм смятай съм я съборил ! На 2 ра на прекъсвач точно 100 км прави ,както и да е . Наумил съм си го това и двигателя и скоростите а и едни дискове отзад и проучвам сега . Инъче,че 33ковия 16 в върви по вече може би на 33 обаче съпоставени 2 та има разлика от 20 тина коня ,за инжекцион става въпрос . Кажете ще стане ли тая интервенция , кви пари ала бала или се е ходене по мъките и по добре да се продава и да се взема нещо друго ?
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  5. #5
    започва да се пристрастява Raphael's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    42

    Default

    Quote Originally Posted by RaIDeR View Post
    33 то е имола , със 2 ра скоростна съм и двете си хъркат яко карал съм още 3 - 33 ки и те си хъркат по същият начин ако набия от 3 та 2 ра при 3000 рпм смятай съм я съборил ! На 2 ра на прекъсвач точно 100 км прави ,както и да е . Наумил съм си го това и двигателя и скоростите а и едни дискове отзад и проучвам сега . Инъче,че 33ковия 16 в върви по вече може би на 33 обаче съпоставени 2 та има разлика от 20 тина коня ,за инжекцион става въпрос . Кажете ще стане ли тая интервенция , кви пари ала бала или се е ходене по мъките и по добре да се продава и да се взема нещо друго ?

    Мой познат си сложи на неговата 33ка от 145 точно същия двигател. Като информация му дойде към 1000лв цялата смяна + обслужване, но после се появиха и други неща за правене не се сещам точно, мога да питам. Мойта 33ка с 1.5 инжекзия на прекъсвач прави 110 с 2ма човека в купето по 80-90кила. Иначе за третата не знам дали има собственик на 33, който да няма такъм проблем с ръмженето на 3та., личен съвет е да си караш така както ти е колата, караш Alfa все пак ?!


    ПС: Онзи ден в работата без да искам попаднах на клипче на Нено от Вентура как правят някакъв тест на новата Жулиета. Е съвсем се разочаровах от тази алфа, повече ми прилича на Рено или Ситроен, отколкото на Алфа.

    ПС2: Възможно ли е на 33 да се сложи турбина ? И това какво ще струва ?

  6. #6
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Щом 33-ката е 1.4 за конверсията ти е нужно:
    Греда под мотора за 16V, колектор или паяк за 33 16V, изпускателен колектор от 33 16V, шайби по мотора, стойки за хидравлика слагаш от 1.4 мотора и др.

    Но ск. кутия от 145 не бих си сложил на колата, при условие, че примерно 3-та е същата.
    Last edited by Bobi_33; 05-12-2010 at 13:10.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #7
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    На Имолата само кубатурата й е малка. Другите чаркуля са същите като на по-големите боксери.
    Според мен добър вариант е смяната само на блокът с карантията...1.5/1.6 или 1.7...каквото се намери.
    Могат да се използват всички периферии на 1.4-ката. Глави, скукател, изпускател, окачване и т.н.
    Ремап ще е много добре ако се направи!
    Има и по-ефектни модификации, но това е най-простият и евтин начин!
    Увеличаване на кубатурата и нищо повече!
    Last edited by mitaka_cs; 05-12-2010 at 14:09.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  8. #8
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka_cs View Post
    На Имолата само кубатурата й е малка. Другите чаркуля са същите като на по-големите боксери.
    Според мен добър вариант е смяната само на блокът с карантията...1.5/1.6 или 1.7...каквото се намери.
    Могат да се използват всички периферии на 1.4-ката. Глави, скукател, изпускател, окачване и т.н.
    Ремап ще е много добре ако се направи!
    Има и по-ефектни модификации, но това е най-простият и евтин начин!
    Увеличаване на кубатурата и нищо повече!
    Да, ама пак ще му се губят 20 коня от 1.7 8V до 1.7 16V, а явно той си е намерил комплект от 145, заедно с инжекциона, който е доста по-добър от този на 33 16V и освен това е секвенциален (малко по-икономичен)
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #9
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Е, това вече е друго нещо!
    Сега зацепих какво пише в първия пост
    И все пак...RaIDeR, кажи какво си замислил и с какви части разполагаш, та да сглобим пъзела
    Тази греда за 16в не е ли вече неоткриваема...също както преден мост за 4х4 типо-платформа...
    Да не се окаже, че е по-разумно да се вземе цяла 33 16в.
    Иначе ми харесва комбинацията :
    http://www.youtube.com/watch?v=q3BDxQ8Mb98
    http://www.youtube.com/watch?v=28oRr...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=kkvUW...eature=related
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  10. #10
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Ами един приятел се оказа че има една 146 1.7 16 ка блъсната злобно отзад и я заебал на селото си от няколко години и сега му пречела вече и щял да я кара за скраб без двигателя и скоростите ама колекторните тръби неставали неставали греди за 33 16 в няма от де да намеря ,то май голям филм ще дойде! Инъче клипчетата които е постнал колегата много ме зарадваха стои перфектно и се зачудих къде са всичките кабелаци много чисто стои .

    ---------- Post added at 22:27 ---------- Previous post was at 22:23 ----------

    То и едно такова творение ,че ще е уникално и доста добро на това лекото купе подцинковано при това ясно ,че ще стане добре обаче са към 1000 лв както каза колегата и филмат ще е голям а и не е ясно какъв ще е крайният резулл .[COLOR="Silver"]
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  11. #11
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    В тоя раздел никой няма да се научи, че НЯМА поцинковани ламарини на 33 в нито един нейн възел. Просто има ПО-ДОБРЕ ГРУНДИРАНИ ламарини след определена година. Поцинкована кофа всеки е виждал, но за огромно съжаление при 33 няма такова нещо.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Данчо, пак ни вкарваш във филм!
    Тоя мотор, ако го монтираш все пак, много скоро ще започнеш да му търсиш валове за главите, както и кой после да ти прави нов комп.
    Тоя мотор от 145 е гаден и ням нищо общо с тоя от 33.
    Освен, че инжекциона е по-добър и мотора е по-икономичен на бензин, няма нищо друго хубаво.
    Факт е че тоя мотор върви в ниски обороти по-добре на газ, отколкото на бензин.
    Изводите си ги прави сам.
    Помниш, когато си търсех нова кола.
    Точно тия недостатъци на 1.7 16 В на 145, ме отказаха.
    И аз имам точно до мене на паркинга една 145 с тоя мотор и ако го напъна малко ще ми я даде почти без пари, ама мерси!
    Та ако не намериш 16 В от 33-ка, слагай 1.7 8в или 1.5.
    Нямаш много за преправяне, а резултата ще е задоволителен.
    За сведение, току-що се връщам от Сандански , през Гоце Делчев.Минава се през един безумен проход.
    Имах отзад едно ремарке, пълно с 265 литра вино, чувал ябълки, щайга с грозде и още един чувал с тикви и кратуни!
    С цялата тая селяния, скъсах задниците на мнозина и определено не заръствах пътя.
    Доста се пулеха, като ги изпреварвах в баира.
    Пак си помисли.
    Тоя мотор е като даровете на данайците!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #13
    Бегач на къси разстояния Wiliams's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    135

    Default

    Доколкото съм чувал 16V-то от 145 и 1.5 карбуратор от 33 го къса...(на 145-ца купе де)...а аз офицялно се отказвам от всякъкъв вид инжекций...Следващия двигател в коша на 33-ката ще е 16V ама с карбове...И с двете карбураторни 33-ки съм нямал никакви ядове,напротие доста хубави моменти ми дариха колите...Та колега и аз ше мина през твоя филм с гредите и всичко останало...Успех с начинанието !!!
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD,Fiat Punto 1.2 16V Sporting,Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp-ex,Alfa Romeo 33 1.3L IE-ex,


  14. #14
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Иво първо приятно прекарване с шаранчетата на масата и наздраве от мен ! Тоя пич със 145-тицата можеш ли да го питаш дали продава само двигателя и евентуално кви пари ? Мен тоя ми фкарва оферта 300 кинта със скоростите и компа и помпата ама бил за основен щото не била палена от 2 години ! Инъче моя скоро ще даде фира усещам го се по слаб става имам чувството,че на бащата жигулата по вече върви :Д Ще кажеш казах ти да измериш компресията , ема ко да я меря то ако е от там пак трябва да се разпилява тъй,че почти същият филм става .

    П.С Наздраве на всички !
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    аби братчиту ми. освен двигателя, греда от 33 16в, изпускатерния колектор от 33 16в, еку-то + инсталацията и релетата, ламбда сондата, жило за газта от 33 16в, съединителя от 146-цата, нови ремъци ролки свещи кабели масло, нова плочка за газта и ако има мизерии с шайбата на коляновия вал-можеби вентилатора на радиатора от 146 и само тез работи
    а ти се струва слаба щото са праиш на състезател и на всичкото отгоре си и турил гъзарски 15-ки от 146 джуниър с гуми кат на валяк и сигурно имаш единствената 33-ка с работещ климатик
    точка

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •