Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36

Thread: Трудно паля! Трудно върти 156 2.4 JTD

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    116

    Post

    Quote Originally Posted by syfer View Post
    Колеги това ,,......Купих си също нов акумулатор "Бош" 74Ампера..." , което е написал инициатора на темата не е ли прекалено слаб акумулатор за 2.4 дизел.Кжете си мненията защото ми стана интерестно.при положение, че на бензиновата на жена ми е 62 ампера а на дизела е 74 ми се струва прекалено малка разликата но нека по знаещите да кажат.
    По книжка минималния за 2.4JTD e 70Ah. Също така можеш да провериш 2-3 каталога: например каталога на Магнети-Марели казва същото. Цък: http://www.magnetimarelli-checkstar.it/get/247/791/Magneti_Marelli_Batteries_90_2009-10-LR%5B1%5D_.pdf
    There's always more money to make and more shit to bitch about.
    156 SW 2.4 JTD

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by syfer View Post
    Колеги това ,,......Купих си също нов акумулатор "Бош" 74Ампера..." , което е написал инициатора на темата не е ли прекалено слаб акумулатор за 2.4 дизел.Кжете си мненията защото ми стана интерестно.при положение, че на бензиновата на жена ми е 62 ампера а на дизела е 74 ми се струва прекалено малка разликата но нека по знаещите да кажат.
    За да пали лесно не е важен колко ампера е, а колко е пусковия ток А именно по спомен за 2.4 трябва да е над 700А
    Last edited by Jivko7777; 02-12-2010 at 20:57.
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #33
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Posts
    15

    Default

    Здраси пак на всички,

    Забравих да дам резолюцията на проблема! Оказа се стартера, ремонт 70лв и сега варти та ще литне! Черпи три пъти повече ток от нормалното и върти 3 пъти по малко! Сега е наред.

    За акумолатора: Абсолютно достатъчен е Валентине, не ти трябва повече, особенно ако е BOSCH !
    146 1.3 boxer
    156 2.4 JTD

  4. #34
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Колеги при 166jtd, по книга дават акумолатора да е 100Ah. Преди бях с 77Ah и въртеше повечко особено в студените дни, колега провери първо с друг акумолатор да видиш дали ще е същото.

  5. #35
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    Quote Originally Posted by bstoyanov View Post
    Мерси!

    ---------- Post added at 12:19 ---------- Previous post was at 12:18 ----------



    Ами мъчи се.. мисля че не му стига ток... ама има нов акумулатор...
    и моя на предната кола се мъчеше мъчеше и накрая вообще не можеше да завърти... оказа се втулките на стартера са затегнали.
    Но има веруятност и акомулаторът да не се зарежда добре от динамото. а за др веруятности колегите ги изброиха
    Last edited by promiss; 15-12-2010 at 20:53.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  6. #36
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Колеги при 166jtd, по книга дават акумолатора да е 100Ah. Преди бях с 77Ah и въртеше повечко особено в студените дни, колега провери първо с друг акумолатор да видиш дали ще е същото.
    на 20ве-то пък го дават 74....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •