Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Аксиален лагер ?

  1. #1

    Default Аксиален лагер ?

    Имам някакво странно виене при натиснат съединител. От сервиза в който ми правиха първоначалното обслужване казаха, че е лагера (аксиален лагер).
    Според вас да търча ли да го сменям бързо или няма кой знае каква опасност и може да изчака малко? Казаха ми, че можел да направи голяма поразия... ?
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  2. #2
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Ако е аксиален лагер при натискане спира да вие.

  3. #3
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Ако е аксиален лагер при натискане спира да вие.
    Това не е задължително. Понякога млъква, понякога не.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #4
    Алфахирург dr.House's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    47

    Default

    Quote Originally Posted by CHILIEV View Post
    Имам някакво странно виене при натиснат съединител. От сервиза в който ми правиха първоначалното обслужване казаха, че е лагера (аксиален лагер).
    Според вас да търча ли да го сменям бързо или няма кой знае каква опасност и може да изчака малко? Казаха ми, че можел да направи голяма поразия... ?
    Лагера е 100%-съвет,сменяй съединителя комплект,а не само лагера.
    Alfa Romeo 156-2.4jtd 'Турбо Въглища' Alfa Romeo 145-1.6 Boxer 'Италианското Порше' Alfa Romeo 156-2.0 Twin Spark 'Донора' Aprilia SR 50 H2O 2006 'Баси резачката'Honda CBR 600 F2

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by dr.House View Post
    Лагера е 100%-съвет,сменяй съединителя комплект,а не само лагера.
    Това е един добър съвет ,който евентуално ще ти спести двойния труд.....
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  6. #6

    Default

    Е, да. Ако ще се сменя ще бъде комплект съединител. Тук странното е , че вие само коагто е натиснат или дори само докоснат съединитела. Иначе - не. Дали е от него?

    А и нещото, което ме притеснява повече е дали може да нанесе големи поражения. В смисъл дали да го сменям спешно тези дни или може да изчака месец примерно ?
    Не съм много наясно къде се намира и за какво служи тоя лагер и при евентуален отказ какво би причинил...
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  7. #7
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Харесай си някой от обявените в "Общ технически" сервизи, да го чуят и да се изкажат, или вземи по една бира и ела да го чуя и да се пооплачем от италианските кочини
    С други думи, зависи колко вие точно. Принципно, ако сега е започнал и е слабо, може да го отложиш известно време, но не се наемам да гарантирам, без да съм го чул.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  8. #8
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Имай на предвид , че и вилката може да ти е заминала . По добре разглобяваи да видиш какво е .

  9. #9
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Тя би се усещала доста явно при потегляне, според мен. Пък и този проблем е по-характерен за боксерите.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  10. #10
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Е що го шашкате толкова момчето, щом го е слушал майстор и го е пуснал да си ходи с този шум, значи не е нещо фрапиращо. Така или иначе ще сменя комплекта съединиел, защо да отваря да гледа преди да е станало НАЛОЖИТЕЛНО, особенно в тая криза празници са се задали, тва онова???
    Last edited by didko_boy; 26-10-2010 at 23:14.
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  11. #11

    Default

    Ами казаха ми, че е за смяна и че можело да направи по-големи поразии, което така и не разбрах дали е вярно или просто ме панират.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  12. #12
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by CHILIEV View Post
    Ами казаха ми, че е за смяна и че можело да направи по-големи поразии, което така и не разбрах дали е вярно или просто ме панират.
    Е то най-голямата поразия е да останеш насред път без съединител. Така или иначе ще сменяш комплект.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by CHILIEV View Post
    Ами казаха ми, че е за смяна и че можело да направи по-големи поразии, което така и не разбрах дали е вярно или просто ме панират.
    Състоянието на долна/горна помпа проверявано ли е ?
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  14. #14

    Default

    Не, нищо не е проверявано, но съвсем скоро ще бъде.
    Нещото, което ме притеснява най-много е, че ми казаха, че ако се счупи лагера щяла да се прецака скоростната кутия.... ?
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  15. #15
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by CHILIEV View Post
    Нещото, което ме притеснява най-много е, че ми казаха, че ако се счупи лагера щяла да се прецака скоростната кутия.... ?
    ХАХАХАХАХА на колко бири е бил човека дето ти го каза??? Каркай си мини покрай колегата "пинки" да си каже мнението черпи го една бира и продължавай да се наслаждаваш на хубавицата! Много са те шашнали
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •