Page 11 of 58 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 863

Thread: Плахо пистовизиране и "rebuild" на 156 3.0V6

  1. #151
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Ето тук към края на клипа се виждат разни идейни неща. Например как е направено охлаждането.
    http://www.youtube.com/watch?v=XSs_v...eature=related
    ...

  2. #152

    Default

    Охлаждането е бял кахър, то ще е най - накрая, двата маркуча ще стигат до рада отпред като минават под тунела в средата на колата, който и без това е празен щото няма генерация в него......
    Днеска умувах как да преправя Айбахската стабилка дето ми е в момента отпред, за да мога да я закача отзад щото със тоя сетъп ще е най - добре 26 мм щанга отзад, и 24мм отпред......за отпред имам стокова 24мм, но за отзад не ми се дават 2-3ста лева за щанга от типовата платформа........мисля че с леко преправяне ще мога да я ползвам, ще открадна някоя друга идея от концепцията на Ланча Либра.....
    Другото над което се гъзих днес из каросерията е жилата на скоростите......това което мисля да направя е да ги вържа с още едни жила от тия дето имам да ми се мотат и така да ги удължа - и без това завършват на твърди връзки, мисля че ще стане номера......
    Поръчах дебели ball-joint-и за захващането на задния шенкел за да не ходи странично, щото при положение че няма рейка, нещо трябва да спъне гумата странично........ще са вързани към плътна тръба на резба, за да може да търпи реглаж......
    Утре мое да кача малко снимки тва - онва.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #153

    Default

    Завърши трансформацията на предната айбахска стабилизираща щанга за 156-ца, в задна такава, но действаща на предното "типово" окачване, каквото ми е сега отзад......елементарно и ефективно решение.......
    АБС-а ще бъде свален малко по надолу на мястото което е сега, тъй като мястото му е по удачно за новите медни тръбички който ще се правят за четирите спирачни апарата......
    С жълто е мястото за резервоара, няма да събира повече от 15л безн, реално не ми и трябва повече, ще го направя така че да мога да си ползвам моята бензинова помпа, всъщност нещата ще са така направени че помпата ще влиза без каквото и да е преправяне както във стоковия, така и в този резервоар, който тепърва ще се сглоби.......
    Скоростния лост тепърва ще търпи фиксация, искам да мога да го местя 10 см напред или назад спрямо позицията на седалката си......
    Скоростите ми ще са наобратно, първа ще се включва там където е шеста, втора на пета, и т.н......просто жилата ще отиват назад, и ще обикалят двигателя - два чифта жила ще са свързани в едно, няма просто друг начин - не мисля че ще е голям проблем, ще свикна точно за половин час с начина на превключване......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSCF4171.jpg   DSCF4172.jpg   DSCF4173.jpg   DSCF4174.jpg   DSCF4176.jpg  

    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #154
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Не е ли по безопасно, резервоара да е по централно?

  5. #155

    Default

    Абе ако говорим за безопасност и място на резервоар, то той изобщо не трябва да е там, така че тва не е на дневен ред.....правя го така за да ми е по удобно за манипулация, за захващане и прочее практични причини......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #156
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    85

    Default

    Всичко е супер! Само бих ти препоръчал да ползваш стоманени вместо медни тръбички защото последните раздуват при яко каране. Знам от практически опит!
    Успех!!

  7. #157

    Default

    Това за скоростите сигурен ли си, че с малко игра и някакви скрипци няма да го направиш да се превключват "нормално"..? Ясно, че ще свикнеш наобратно, ама аз ако бях, нещо такова ми убива половината кеф от карането...

  8. #158
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Не е ли по безопасно, резервоара да е по централно?
    Има една велика немска кола, която има там резервоар, само е малко по-високо - над и зад двигателя.
    В случая е по-добре да е ниско резервоара.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #159

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Това за скоростите сигурен ли си, че с малко игра и някакви скрипци няма да го направиш да се превключват "нормално"..? Ясно, че ще свикнеш наобратно, ама аз ако бях, нещо такова ми убива половината кеф от карането...
    Ми със лостова система може и да стане, но си е играчка, може да стане също ако ползвам 3 комплекта жила(демек от 3 коли), имам ги но е голямо наснаждане, и лоста ще се движи трудно.....
    А и кефа от карането идва от друго място, така че скоростите не са проблем......след като успях да свикна преди с десния волан, обратните скорости ще са детска игра за каране......ся знам че не всеки може да го смели това и да си представи че може да се прави, но това мога да преценя за себе си......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #160

    Default

    Намерих подходящите шенкели дето са с малкия АБС сензор, и нещата се позадвижиха......
    Сложих главините от 156-ца, направих и двете щанги който ще регулират задните гуми - за целта пък чаках доста време унибалите на снимката по долу......
    Тръбичките за спирачките са с леко объркани накрайници и в понеделник ще ги реформираме........
    Жилата за скоростите са наснадени горе долу добре, снадката която свързва първия комплект жила със втория е здрава, само остава да я захвана някак си по стабилно под двигателя и купето........
    Другата седмица ще събера резервоара, и ще почна да нижа жици, щото сега Екуто и повечето жици отзад, а оборотомер, километраж, АБС и бенз помпа отпред и малко се понакъсват нещата, доста кабели ще трябва да се удължат.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #161
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Батка, от къде се снабди с тези унибали? Ние със 75те експериментираме с различни видове и един по един отпадат
    Alfa Romeo 75 24V

  12. #162

    Default

    От силно обединеното кралство, със сътрудничеството на иБея......като видях тука на кви цени ръсят унибалите и почти онемях.....
    Какво значи отпадат.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #163
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Отпадат, защото много бързо се разбиват и започват да тропат, дори и обилно гресирани.
    Тези на снимката са необслужваеми, нали?
    Ще чакам отзиви като завъртиш километри.
    Alfa Romeo 75 24V

  14. #164

    Default

    Усилено издирвам такива въздухозаборници като тоя на снимката, може да не са същата форма, но да са подобни и да не са от най - малките.....
    Никъде не мога да намеря из нашите т.нр тунинг магазини, а из иБея са учудващо скъпи, предимно от Хонг Конг и не искам да дойдат след 2-3 месеца.....
    Поне 2 броя ми трябват за двете страни на колата, търся усилено начини да вкарам малко вятър за въздушния филтър и маснелия кулер......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails img1636tf.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #165
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Такива по ''базар'' Илиянци съм виждал....

Page 11 of 58 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •