Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50

Thread: турбиниране на боксер

  1. #16
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by alfista
    какво мислите за такова разполопжение на турбото,претесниява ме 4е като се напе4е яко и ако мина през вода топлата 4аст направо 6те се сцепи?
    Тя турбината няма да се сцепи споко може колектора да сдаде багажа Иначе мястото става според мен, а какви други алтернативи имаш?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #17
    Безнадежден случай alfista's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    324

    Default

    Други алтернвтиви няма,сега и климатика искам да си върна и няма място,всичко ще бъде в кабели и маркучи.
    Незмам какво толко не харесвате на турбината дето съм я взел,според мене и тя ще свърши работа,сега ако тръгна да я продавам или бартеросвам ще минат месеци докато я продам и взема друга.
    Интерсува ме какво ще спечеля ако намаля компресията ,без да сменям буталата
    Lancia Delta HPE 2.0 16V "95

  3. #18
    Безнадежден случай alfista's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    324

    Default

    Електрониката е инжектор драйвер, който взима сигнал от оригиналните инжектори и захранва допълнителните като естествено могат да се правят корекции. Просто и ефикасно
    Кажете сега какво му е гадното на този променлив ъгъл на атака на турбината. Що е подходящ за дизел, а не е за бензин?
    Lancia Delta HPE 2.0 16V "95

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by alfista
    ...Кажете сега какво му е гадното на този променлив ъгъл на атака на турбината. Що е подходящ за дизел, а не е за бензин?
    няма гадно дори е прекрасно
    обаче конструкцията е такава, че е сметната да работи с тепературата на газовете на дизелов автомобил
    допълнително, че от кофти нафта и отлагане на сажди осите на насочващите супла клеясват

    показателно е, че пореше се води първата фирма разработила автомобил със сериини такива турбини и то съвсем наскоро

  5. #20
    Безнадежден случай alfista's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    324

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба
    Quote Originally Posted by alfista
    ...Кажете сега какво му е гадното на този променлив ъгъл на атака на турбината. Що е подходящ за дизел, а не е за бензин?
    няма гадно дори е прекрасно
    обаче конструкцията е такава, че е сметната да работи с тепературата на газовете на дизелов автомобил
    допълнително, че от кофти нафта и отлагане на сажди осите на насочващите супла клеясват

    показателно е, че пореше се води първата фирма разработила автомобил със сериини такива турбини и то съвсем наскоро
    Да разбирам ли, че турбините от дизел не са подходящи вобще за бензинови двигатели?
    Lancia Delta HPE 2.0 16V "95

  6. #21

    Default

    така глобално погледната не
    но както ти казах и преди тази турбина ще ти омалее много бързо

  7. #22
    Безнадежден случай alfista's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    324

    Default

    нещата се потвърдиха,отидох до един сервиз за турбини наблизо и човека,ми изреди една камара причини поради които турбото няма да стане като оснавната беше 4е суплата ще блокират от нагара супер бързо,предложи ми някаква от сааб втора ръка за 750 лв.Казах му 4е търся Т25 той ми каза 4е с нея ще имам голиям лаг и пак заговори за неговата казах му 4е ще помислия и си тръгнах.Сега търсия и турбина нйкои ако има нещо в предвид да пи6е.
    Lancia Delta HPE 2.0 16V "95

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by alfista
    нещата се потвърдиха,отидох до един сервиз за турбини наблизо и човека,ми изреди една камара причини поради които турбото няма да стане като оснавната беше 4е суплата ще блокират от нагара супер бързо,предложи ми някаква от сааб втора ръка за 750 лв.Казах му 4е търся Т25 той ми каза 4е с нея ще имам голиям лаг и пак заговори за неговата казах му 4е ще помислия и си тръгнах.Сега търсия и турбина нйкои ако има нещо в предвид да пи6е.
    ако е искал да ти продаде неговата турбина добре
    обаче ако сериозно ти е говорел че 25-цата ще има по-голям лаг от турбината на СААБ-а, която е Т3-ка, те съветвам при този повече да не стъпваш

    както ти писах и преди турбината която имаш ти ако е в добро състояние струва много, но ще трябва да изчакаш удобният момент когато на някой му дотрябва

  9. #24
    Безнадежден случай alfista's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    324

    Default

    един днес яко ме напълни и ми каза 4е буталата 6те се стопят веднага и няма смисъл да пробвам с моите.
    Lancia Delta HPE 2.0 16V "95

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by alfista
    един днес яко ме напълни и ми каза 4е буталата 6те се стопят веднага и няма смисъл да пробвам с моите.
    колко такива има да слушаш нямаш си на представа
    явно напоследък мъжете в България, разбират от турбиниране колкото и от футбол, жени и коли

    за това докато събираш пари, събирай и информация, теория, знания и отсей това което ти трябва

  11. #26
    Безнадежден случай alfista's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    324

    Default

    мисла да завзимам бутала 4е ми писна да ми говорат,сно6ти пратих меил на JE pistons,675$ +75$ за доставка ама ми искат едно бутало за мостра да им пратя,сега от къде да намера едно бутало не мисла да си пра6там от моите и колата да ми е на труп4ета 2 месеца .А и най-важното трябва да кажа каква компресия искам а аз незнам .Колко 6те е нужно да се свали компресията .Не искам колата да става дракстер, искам да и докарам 200 кония.
    Lancia Delta HPE 2.0 16V "95

  12. #27
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Ruse
    Posts
    27

    Default

    Quote Originally Posted by alfista
    .........
    Това нещо не се ли управлява с вакуум ? И от де ша доди при теб той?

  13. #28
    Безнадежден случай alfista's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    324

    Default

    няма да слагам тая турбина,за6тото от нагара ще ли да болокират суплата,ще търся друга.
    Lancia Delta HPE 2.0 16V "95

  14. #29
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    Quote Originally Posted by VOLUMAX
    Quote Originally Posted by alfista
    .........
    Това нещо не се ли управлява с вакуум ? И от де ша доди при теб той?
    ти па де си виждал вакуум
    п.с. хубав аватар

  15. #30
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Ruse
    Posts
    27

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    ти па де си виждал вакуум
    п.с. хубав аватар
    Колега , с теб повече няма да коментирам нищо !
    Последния път когато го направих получих предупреждение от господата модератири !

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •